Kazalo po www.elektron.si forumu www.elektron.si

Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se 
   recentZadnjih 20 razprav  Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Agregat(problem na izhodu)

Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.elektron.si forumu -> Elektrotehnika - splošna debata
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
miha445

Pridružen/-a: Ned Jan 2021 16:21

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 26, 2021 15:34:13    Naslov sporočila: Agregat(problem na izhodu) Odgovori s citatom

Pozdravljeni,
Sprašujem za agregat CMI gt2700 in sicer, namreč na izhod pride premajhna napetost. Nevem kaj bi bilo narobe, saj sem ga nedolgo nazaj uporabljal.

Nisem našel AVR regulacije zato vas sprašujem kaj bi bilo narobe. Na vtičnico pride samo 2,5 V napetosti, prav tako pride ista napetost naravnost iz motorja...Kondenzator sem zamenjal za novega in se lepo polni in prazne.

A mislite da je šel tale modul podoben avr j2xco? Mogoče vete kje se nahaja saj sem iskal kaj takega pa nisem našel na agregatu in ali veste kje priključim 12 v ali 24v da se vzbudi nazaj? Je pa delal kar nekaj časa.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
u2

Pridružen/-a: Čet Jan 2008 7:03
Kraj: Primorska

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 27, 2021 20:58:00    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jaz sem nedolgo nazaj popravljal nekaj podobnega. Ne vem več kakšen model, na pogled pa zelo podobna varianta. mislim da je bil iz Hoferja.
Prekinjeno je bilo rotorsko navitje in sicer na začetku, kjer je prispajkano na drsne obroče in se je dalo popraviti.
Edina težava je bila, da je navitje aluminij in je težko spajkat če nimaš ustrezne spajke. Slučajno sem imel en reklamni vzorec za spajkanje aluminija in sem ga obenem preizkusil in koristno uporabil.
Tako da, preveri za vsak slučaj navitje, da ni kakšna takšna banalna napaka.
Nazaj na vrh
miha445

PrispevekObjavljeno: Sob Jan 30, 2021 19:29:01    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Da, sem preveril in je zaspajkano, nevem vse vodnike sem odvil in nazaj privil.... pa še vedno je na izhodu 3,5V.
Nazaj na vrh
u2

PrispevekObjavljeno: Pon Feb 01, 2021 13:54:19    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ene opcije so tudi brez AVR regulatorja. Kateri kondenzator si zamenjalL
Mogoče kakšna slika, bomo bolj razumeli...
Nazaj na vrh
Srecko

Pridružen/-a: Sob Nov 2007 15:11
Kraj: Šebrelje-Cerkno

PrispevekObjavljeno: Pon Feb 01, 2021 18:20:33    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Poglej tudi v kakšnem stanju so ščetke. Alo lepo nalegajo na obroče na rotorju? Jaz sem enkrat se dajal z enim in ugotovil, da ščetke niso ves čas lepo nalegale na rotor in jih je bilo potremno malo prilagodit. Very Happy

Lp Srečko

miha445

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 03, 2021 13:24:11    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ščetke so po mojem mnenju uredu.
Evo tule so slike:

agregat-converted.pdf
 Opis:

Download
 Ime datoteke:  agregat-converted.pdf
 Velikost datoteke:  1.61 MB
 Downloaded:  60 krat

Nazaj na vrh
u2

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 04, 2021 19:42:32    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ja nekaj je videti iz slik.
Jaz bi bil pozoren na sledeče:

Kaj je tisto poleg dveh modrih vtičnic, najbrž avtomatska varovalka.
Preveri, da gre sigurno čez....

Po barvah žic sodeč, gre kondenzator preko belega konektorja na navitje.
Preveri, da je v konektorju res dober spoj.

Na desni strani na sliki, med rotorjem in statorjem je videti en upor. Zelena, rjava, zlata. Pred zeleno je najbrž še en obroček.... Preveri ta upor, da ni prekinjen. Ne vem kako je zvezan, mogoče ga ne boš uspel pomeriti brez da ga odspajkaš.

Premeri vsa navitja, za kar pa je najbolje, da čimveč stvari odklopiš. da ti meritev ne laže.

Tam na desni tudi vidim, da so potrgane vrvice ki fiksirajo navitje. Je to kakšna poškodba? Bodi pozoren, da ni poškodovano in prekinjeno navitje.

Tako na hitro bi rekel, da to preveri....
Nazaj na vrh
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.elektron.si forumu -> Elektrotehnika - splošna debata Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Stran 1 od 1

Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Da, lahko povlečeš datoteke v tem forumu