Kazalo po www.elektron.si forumu www.elektron.si

 
 Pomoè pogostih vprašanjPomoè pogostih vprašanj   IšèiIšèi   Seznam èlanovSeznam èlanov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se 
   recentZadnjih 20 razprav  Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporoèilPrijava za pregled zasebnih sporoèil   PrijavaPrijava 

pomoè èisti zaèetnici, ki nima pojma :)

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.elektron.si forumu -> Telekomunikacije, GSM, GPRS, UMTS, radioamaterstvo
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporoèilo
Gatmana25



Pridružen/-a: Sre Jun 2009 8:57
Prispevkov: 1

PrispevekObjavljeno: Pet Jun 12, 2009 10:40:27    Naslov sporoèila: pomoè èisti zaèetnici, ki nima pojma :) Odgovori s citatom

Pozdravljeni èlani!

Niti ne vem v katero tematiko se lahko vržem s tem vprašanjem. Torej,

Študiram TK in pri predmetu Prenosni in komutacijski sistemi sem dobila nalogo, kjer je potrebno uporabljati Derive (upam, da ga še kdo pozna Smile ). Prof. želi da v programu izraèunam sledeèe.
V kateri smeri leži vrh sevanja pri štirih antenah, ki so enakomerno razmaknjene.
Prvo anteno napaja signal s faznim zasukom 0[rad], drugo s faznim zasukom pi/32[rad], tretjo s faznim zasukom 2pi/32[rad] ter èetrto z zasukom 3pi/32[rad].
Res ne vem kaj želi; poleg zahteve sem dobila kao pomoè treh listov iz Derive-a. Ker v programu nisem naredila tistega kar želi mi je odgovoril:

"Èe bi imeli seštevek, bi iz njega razbrali amplitudo. Ta amplituda nihanja je kje v prostoru? Na mestu sprejemnika, ki ste ga postavili v toèko [5,2]."
"v naslednjem koraku vstavite v oscilatorje fazne zasuke in v tej toèki ponovno poglejte amplitudo (dobljena je z vsoto). Bo drugaèna (faze)"

what?!?


Res prosim koga, ki se mu vsaj malo sanja kaj lahko natipkam v program, da bo vsaj malo zadovoljen- toliko da me pusti pri miru.


Najlepša hvala vsem vam,

Lp,

Gatmana25
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporoèilo
Pokaži sporoèila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.elektron.si forumu -> Telekomunikacije, GSM, GPRS, UMTS, radioamaterstvo Èasovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski èas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Da, lahko povleèeš datoteke v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group