Kazalo po www.elektron.si forumu www.elektron.si

 
 Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se 
   recentZadnjih 20 razprav  Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

modul za na letev za pametno hiŔo

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.elektron.si forumu -> Digitalna elektronika in vezja
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
pirpy



Pridružen/-a: Tor Dec 2007 15:34
Prispevkov: 51
Kraj: TopolŔica

PrispevekObjavljeno: Pon Feb 16, 2009 00:31:53    Naslov sporočila: modul za na letev za pametno hiÅ”o Odgovori s citatom

LP
narisal sem vezje za modul pametne hiŔe (vhodno izhodna enota) ki paŔe v Ŕkatlo za na letev v elektro omarico(zraven varovalk).

z prejÅ”nimi vezji imam malce problemov ĆØe hoĆØem krmilit kontaktorje in sem sedaj naredil malce sprememb v osnovnem vezju okoli at mega32 in dodal pasivni filter na vhode ki niso optiĆØno loĆØeni.
Modul ima 8 relejskih izhodov ,10/12 digitalnih opto vhodov,2 adc,2pwm ali counterja,2 dodatna za kakŔen temp senzor in rs232.
nimam elektriĆØne sheme ker sem sestavljal iz veĆØih prejÅ”njih vendar prilagam sliko v aresu kjer so narisani elementi tako da se vidi shema.
Zanima me ce so vhodni filtri dovolj dobri ( predupor,zener in blok kondenzator).
ĆØe ima kdo izkuÅ”nje naj prosim pogleda.
Hvala



modul1.jpg
 Opis:
vezje
 Velikost datoteke:  182.69 KB
 Pogledana:  1881 krat

modul1.jpg



MODUL1ares.jpg
 Opis:
ares shema

Download
 Ime datoteke:  MODUL1ares.jpg
 Velikost datoteke:  364.05 KB
 Downloaded:  1413 krat

Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo MSN Messenger - naslov
pirpy



Pridružen/-a: Tor Dec 2007 15:34
Prispevkov: 51
Kraj: TopolŔica

PrispevekObjavljeno: Pon Feb 16, 2009 21:11:02    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

V vezju sem uporabil tele relay-e
http://www.omron.com/ecb/products/pry/121/g6rn.html#Dimensions
vendar jih imam samo nekaj samplov,kje v slo bi se dobili, v HTE jih nimajo ,pomembna je Ŕirina saj standardni 12.5 mm ne grejo v skatlo oziroma imam potem premalo prostora za ostale komponente

Lp,
Borut
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo MSN Messenger - naslov
reber
moderator


Pridružen/-a: Pet Nov 2007 8:00
Prispevkov: 2149
Kraj: Bled

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 17, 2009 10:42:09    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Iskra je nekoĆØ imela ozke releje, ĆØe pa so Å”e v proizvodnji liniji pa ne vem, oznaka je bila npr TRK3613 za 12V rele z 8A kontakti, enakih dimenzij je releje imel tudi Siemens. Pri teh releji pa bo mogoĆØe problem viÅ”ina Confused
_________________
Zasebna sporoĆØila sprejemam na e-mail
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Azrael



Pridružen/-a: Tor Nov 2007 14:21
Prispevkov: 647

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 17, 2009 14:02:17    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

MogoĆØe bo najbolje ĆØe se obrneÅ” na Iskra releji.

Na njihovi spketni strani res ni niĆØ v taki obliki kot iÅ”ĆØeÅ”, vendar nimaÅ” kaj zgubiti, ĆØe jim zastaviÅ” vpraÅ”anje.

_________________
Genij je 1 % inspiracije in 99 % znoja.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
pirpy



Pridružen/-a: Tor Dec 2007 15:34
Prispevkov: 51
Kraj: TopolŔica

PrispevekObjavljeno: Čet Jul 02, 2009 23:23:20    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

LP

uporabil sem iskra releje trk1011 z 6 A kontakti.

2 modula že delujeta in jih testiram,eden od njih je viden tudi na netu saj je del moje pametne hiÅ”e in regulira pritisk vode v ĆØrpalki za vodo.

http://pirpank.no-ip.com/devices
zakolesajte navdol do naprave HID(hidrofor).
Sedaj sem na strežniku v ĆØasovnik napisal kdaj hoĆØem imeti veĆØji pritisk vode in kdaj manjÅ”ega.
vezje je v majhni plastiĆØni Å”katli skupaj z kontaktorjem ,ki vklaplja 1 KW motor od ĆØrpalke in se v nekaj dneh ni niti enkrat zresetiral pa ĆØeprav je zgornji del kontaktorja komaj kakÅ”en centimeter od ĆØipa.

Edit: dodal slike krmilnika HID

Borut



DSC03598.JPG
 Opis:

Download
 Ime datoteke:  DSC03598.JPG
 Velikost datoteke:  487.66 KB
 Downloaded:  1106 krat


DSC03599.JPG
 Opis:
Å e slikca HID

Download
 Ime datoteke:  DSC03599.JPG
 Velikost datoteke:  465.78 KB
 Downloaded:  1147 krat


DSC03587.JPG
 Opis:
doma narejeno tipalo pritiska

Download
 Ime datoteke:  DSC03587.JPG
 Velikost datoteke:  459.79 KB
 Downloaded:  1161 krat

Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo MSN Messenger - naslov
reber
moderator


Pridružen/-a: Pet Nov 2007 8:00
Prispevkov: 2149
Kraj: Bled

PrispevekObjavljeno: Pet Jul 03, 2009 05:29:45    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Priden Smile Applause
_________________
Zasebna sporoĆØila sprejemam na e-mail
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
PeterP



Pridružen/-a: Pet Mar 2008 19:46
Prispevkov: 99

PrispevekObjavljeno: Pet Jul 03, 2009 06:40:05    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zanimivo.
Predvsem me zanima z ĆØim meriÅ” temperaturo. In kakÅ”na je komunikacija do MCUja?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
pirpy



Pridružen/-a: Tor Dec 2007 15:34
Prispevkov: 51
Kraj: TopolŔica

PrispevekObjavljeno: Pet Jul 03, 2009 07:35:54    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

lp,
DS1820 protokol pa 1wire

Borut
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo MSN Messenger - naslov
PeterP



Pridružen/-a: Pet Mar 2008 19:46
Prispevkov: 99

PrispevekObjavljeno: Pet Jul 03, 2009 08:35:12    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Tudi sam uporabljam tega vendar nisem Ŕe potreboval dolgih povezav.
KakŔen kabel (dolžina, vrsta,...) uporabljaŔ?
V dokumentih se govori tudi o 100m oddaljenosti, tvoje izkuŔnje?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
pirpy



Pridružen/-a: Tor Dec 2007 15:34
Prispevkov: 51
Kraj: TopolŔica

PrispevekObjavljeno: Pet Jul 03, 2009 08:53:00    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Lp,
uporabljam 4x 0.22 kabel z alumuniastim ovojem iz HTE.
Drugace sem pa pri prijatelju potegnil 25 m utp kabla za en oddaljen senzor zraven jih je pa na istem pinu bilo Ŕe 7 vendar sem moral pullup upor zmanjŔat iz 4k7na 3k3 .
100 m ?


Borut
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo MSN Messenger - naslov
PeterP



Pridružen/-a: Pet Mar 2008 19:46
Prispevkov: 99

PrispevekObjavljeno: Pet Jul 03, 2009 10:56:16    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ok informacije bodo kmalu koristne ;)
Ja v dokumentih se ta cifra omenja vendar verjetno??? v kombinaciji z kaki "gonilnim" ĆØipom za 1w protokl.

Sebno nisem imel Å”e te potrebe vendar se igram z mislijo o izdelavi neĆØesa podobnega kot ti.

Hvala
lp
p
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
pirpy



Pridružen/-a: Tor Dec 2007 15:34
Prispevkov: 51
Kraj: TopolŔica

PrispevekObjavljeno: Pon Feb 19, 2024 21:50:27    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ravno sem preletel forum, in poroĆØam, da po 15 letih hidrofor Å”e vedno deluje Smile
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo MSN Messenger - naslov
reber
moderator


Pridružen/-a: Pet Nov 2007 8:00
Prispevkov: 2149
Kraj: Bled

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 20, 2024 18:42:16    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Super. Sem že malo pozabil na tole, lepa elektronika, lep izdelek.

Jaz se pa poĆØasi lotevam naĆØrtovat eno avtomatiko za oljni gorilnik. Zdi se mi, da bo nekaj veĆØ motenj povzroĆØal VN transformator za vžig. Napajanje uC bo svoje, za periferijo tudi svoje. Sicer bo iz istega transformatorja, ampak bo vsaka veja imela svoj gretz, kondenzator in stabilizator.

Ker bo uporabljen LCD alfanumeriĆØni display 1602 ali 2002 ali 2402, bom poskusil zagotoviti kratke povezave in v programu zagotovil ponovno inicializacijo LCD-ja vsakiĆØ po konĆØanem vžigu, po izklopu VN transformatorja, ko naj bi bilo vse že umirjeno. Inicializacijo bi lahko ponovil Å”e vsakiĆØ po izklopu gorilnika, za vsak sluĆØaj, ĆØe bi priÅ”lo do kakÅ”nih motenj.

.

_________________
Zasebna sporoĆØila sprejemam na e-mail
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.elektron.si forumu -> Digitalna elektronika in vezja Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Da, lahko povlečeš datoteke v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group