Kazalo po www.elektron.si forumu www.elektron.si

Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se 
   recentZadnjih 20 razprav  Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Friedrich: Priročnik za elektrotehniko in elektroniko

Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.elektron.si forumu -> Domača delavnica, oprema, orodje in literatura
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
CheFF

Pridružen/-a: Tor Feb 2009 23:07

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 11, 2009 22:45:37    Naslov sporočila: Friedrich: Priročnik za elektrotehniko in elektroniko Odgovori s citatom

No upam, da sem dal temo v pravo skupino.
Zanima, če ima kdo od vas kaj izkušenj oz. če kdo pozna to knjigo:
http://pasadena.si/knjigarna/?id=45239
Rad bi vedel čim več o njej, torej če je jo splača kupiti, sem pa v 3. letniku elektronike.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
NUFAN

Pridružen/-a: Čet Nov 2007 18:59
Kraj: Žalec, MB

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 11, 2009 23:19:36    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jaz jo imam doma, sicer malo starejšo verzijo. Priročnik je dober, ampak ne tako dober, kot je visoka cena Wink
reber
moderator

Pridružen/-a: Pet Nov 2007 8:00
Kraj: Bled

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 12, 2009 10:45:37    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Realna cena bi bila nekje od 40 do 45 eur, je pa to zelo v redu priročnik.

Če pomisliš, da v primeru, da gremo na pivo ali pijačko v lokal, tam pustimo hitro 10 ali 20 eur, bi rekel takole: pivo popiješ in ga ni, obstaja trenutno zadovoljstvo, kakšna korist pa je od tega pa ve vsak sam... če pa kupiš priročnik in ga uporabljaš, se pa še kaj naučiš in če pridobljeno znanje uporabiš, posredno dobiš vložen denar nazaj Wink

MihaT.

Pridružen/-a: Tor Nov 2007 8:14
Kraj: Bistrica pri Tržiču

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 12, 2009 10:57:37    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Meni še ni koristil Confused Preveč na splošno in premalo podrobno je napisano.
Nazaj na vrh
NUFAN

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 12, 2009 13:48:18    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

MihaT. je napisal/a:
Meni še ni koristil Confused Preveč na splošno in premalo podrobno je napisano.

Priročnik ni učbenik! V njem so samo tiste najpomembnejše stvari (enačbe, princip delovanja,...), ki jih potrebuješ pri načrtovanju, testiranju,... Za podrobnosti je pa potrebno pogledati v kakšno specificirano knjigo.

MihaT.

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 12, 2009 14:28:38    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

NUFAN je napisal/a:

Priročnik ni učbenik!

A dej ga lom no Rolling Eyes
Nazaj na vrh
reber
moderator

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 12, 2009 19:59:38    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Omenjeni priročnik je dobesedno priročnik in tak priročnik je namenjen ljudem, ki znanje že imajo, torej, lahko je kot dodatek učbeniku oziroma služi kot pripomoček pri delu kasneje v službi in podobno.
Jasno je, da vseh forumul in podatkov ne bomo vedeli na pamet za to pa so priročniki. Po mojem mnenju je ta priročnik res dober, vsega pa ne vsebuje noben priročnik.

NUFAN

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 12, 2009 20:17:15    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

MihaT. je napisal/a:
NUFAN je napisal/a:

Priročnik ni učbenik!

A dej ga lom no Rolling Eyes

Potem pa ne piši neumnosti, da je premalo podrobno napisano. Podrobno je napisano samo v učbenikih in, kot je rekel reber, v nobenem priročniku ni napisano vse.

MihaT.

PrispevekObjavljeno: Pet Feb 13, 2009 09:24:50    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Za tretji letnik elektronike je ta priročnik premalo, da bi kaj pomagal. Jaz sem ga kupil v prvem letniku, pa že takrat smo znali večino stvari kar ta priročnik vsebuje (vsaj kar se elektrotehnike tiče). Edino kar mi je prav prišlo je bila tabela integralov...
Drugače pa verjetno lahko malo prelistaš preden kupiš. Moje mnenje je, da ni vreden te cene, saj za ta denar lahko dobiš več učbenikov o elektrotehniki.
Nazaj na vrh
dkone

Pridružen/-a: Tor Nov 2007 9:47
Kraj: Krško

PrispevekObjavljeno: Sob Feb 14, 2009 08:52:05    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

MihaT. je napisal/a:
Za tretji letnik elektronike je ta priročnik premalo, da bi kaj pomagal. Jaz sem ga kupil v prvem letniku, pa že takrat smo znali večino stvari kar ta priročnik vsebuje (vsaj kar se elektrotehnike tiče). Edino kar mi je prav prišlo je bila tabela integralov...
Drugače pa verjetno lahko malo prelistaš preden kupiš. Moje mnenje je, da ni vreden te cene, saj za ta denar lahko dobiš več učbenikov o elektrotehniki.

Priročnik da premalo? Za čisto elektrotehniko ja,kar se pa druga tiče,imaš pa čisto use,očitno ga ne znate uporabljat. Meni še zdaj pride zelo prav,pa sem drugi letnik FE-ja.

MihaT.

PrispevekObjavljeno: Sob Feb 14, 2009 11:17:58    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

No ja, meni se je malo zameril ker sem ga tudi jaz v času faxa velikokrat vzel v roke in videl da je notri le tisto kar smo se v srednji šoli dodobra naučili... Saj kot splošen priročnik za osnove tehnike je vredu ampak ne za tako ceno. Dobijo se cenejši priročniki, ki imajo poleg enačb še razloženo npr. kako pridemo do teh enačb in kaj pomenijo posamezne črke v enačbi.
No ja, mogoče sem pa samo jaz preveč zahteven Smile
Nazaj na vrh
dkone

PrispevekObjavljeno: Sob Feb 14, 2009 13:03:18    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

MihaT. je napisal/a:
No ja, meni se je malo zameril ker sem ga tudi jaz v času faxa velikokrat vzel v roke in videl da je notri le tisto kar smo se v srednji šoli dodobra naučili... Saj kot splošen priročnik za osnove tehnike je vredu ampak ne za tako ceno. Dobijo se cenejši priročniki, ki imajo poleg enačb še razloženo npr. kako pridemo do teh enačb in kaj pomenijo posamezne črke v enačbi.
No ja, mogoče sem pa samo jaz preveč zahteven Smile

Elektrotehnika je velik pojem,in problem vse spravit v eno knjigo. Že sam predmet elektrotehnika iz srednje ali faksa,je kar debela knjiga. Itak pa obstajajo knjige za vsako področje,naprimer za elektroinštalacije,kjer je res do potankosti napisano,pa do polprevodniki,kjer je tudi knjiga...V priročniku je samo bistvo,tako kot kakšen leksikon,kjer so same bistvene stvari noter. Meni priročnik kar služi svojemu namenu,imam pa še namen kupiki kakšne knjige...

CheFF

Pridružen/-a: Tor Feb 2009 23:07

PrispevekObjavljeno: Sob Feb 14, 2009 19:48:13    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Verjetno bom ga kupil, ker še zraven dobim zastojn celo leto revijo življenje in tehnika in tudi potem imam namen naprej it študirat pa mi bo verjetno koristil.

Nazadnje urejal/a CheFF Ned Feb 15, 2009 14:33:35; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
dkone

PrispevekObjavljeno: Sob Feb 14, 2009 22:23:47    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

CheFF je napisal/a:
Verjetno bom ga kupil, ker še zraven dobim zastojn celo leto revijo življenje in tehnika in tudi pol <a><span>mam</span></a> namen naprej it študirat pa mi bo verjetno koristil.

Koristil ti bo do konca življenja,če se misliš ukvarjat z elektrotehniko... Wink

reber
moderator

PrispevekObjavljeno: Sob Feb 14, 2009 23:10:45    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kot smo že napisali... priročnik NI namenjen učenju saj so za učenje namenjeni učbeniki, za kaj se pa uporablja priročnik pa že ime "priročnik" pove vse Wink
V tem priročniku je zbranih veliko različnih podatkov na enem mestu, ki jih je možno v kratkem času dobiti tudi s pomočjo google, ampak računalnika in interneta nimamo vedno pri roki, tako da knjiga še vedno prav pride.
Poleg priročnika še vedno občasno rabimo kakšno knjigo, učbenik, ... tako da predlagam, da imate doma vsaj 30cm knjig o elektrotehniki ali bolje kar pol metra, potem ste pa z literaturo kar v redu založeni. Teh pol metra knjig sicer stane, ampak znanje je naše bogastvo, z znanjem bomo investicijo dobro pokrili Wink ne skoparite pri pridobivanju znanja Exclamation

Nazadnje urejal/a reber Sob Feb 14, 2009 23:13:54; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Zaspanc

Pridružen/-a: Sre Nov 2007 20:44
Kraj: Črnomelj

PrispevekObjavljeno: Sob Feb 14, 2009 23:13:06    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Priročniki, učbeniki....

Priročnik ne zamenjuje učbenika.
Predstavlja "plonk-listek" za zadeve, ki si se jih nekoč že naučil in tudi že na pol pozabil, torej služi le za priklic znanja iz zaprašenega podstrešja.

Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.elektron.si forumu -> Domača delavnica, oprema, orodje in literatura Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Stran 1 od 1

Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Da, lahko povlečeš datoteke v tem forumu