Kazalo po www.elektron.si forumu www.elektron.si

 
 Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se 
   recentZadnjih 20 razprav  Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Tester elektronk

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.elektron.si forumu -> Servis
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Azrael



Pridružen/-a: Tor Nov 2007 14:21
Prispevkov: 647

PrispevekObjavljeno: Ned Dec 14, 2008 14:31:56    Naslov sporočila: Tester elektronk Odgovori s citatom

Pozdravljeni

Imam napravo za preizkus elektronk Euratele Koln (slika v priponki). Zanima me ali ima mogoĆØe kdo ob bralcev te strani dokumentacijo te naprave in bi jo bil pripravljen posredovati ali pozna naĆØin uporabe te ali podobne naprave?

Razvozlal sem sistem Å”tevilĆØenja izvodov, kako se preveri morebitne prevezave ali kratke stike v elektronki, kako priklopiti in nastaviti napetost kurjave.

Problemi, ki jih ne znam reŔti, so v zvezi s testom emisije:

1. KakŔen inŔtrument uporabiti in kje so meje med vredu, ? in nezadostno?

2. Sklepam, da se potenciometer "Emisionprufung" nastavi na skupni nazivni tok anode in g2 (na vrednost napisano v katalogih)? Ali se mogoĆØe motim in se testira vsak zase?

3. Se reŔetko g1 veže na isti potencial kot anodo ali na katodo?



tester2.jpg
 Opis:
Izgled Euratele Koln Rohrenpruhgerat

Download
 Ime datoteke:  tester2.jpg
 Velikost datoteke:  250.89 KB
 Downloaded:  992 krat

Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Silvo



Pridružen/-a: Sob Mar 2008 23:57
Prispevkov: 19
Kraj: KoroŔka

PrispevekObjavljeno: Ned Dec 14, 2008 18:27:32    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Poskusi kontaktirati BraneZ -ta. BraneZ je strokovnjak s podroĆØja elektronk. Njegova domaĆØa stran.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
PPG78



Pridružen/-a: Čet Jan 2008 10:24
Prispevkov: 45
Kraj: Gorenjska

PrispevekObjavljeno: Ned Dec 14, 2008 20:03:22    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Tukaj je napisanega kar nekaj, vkljuĆØno z navodili za star in nov tip. MogoĆØe je kaj uporabnega. Kot vidim je prikazan tudi merilnik.

LP, Peter
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Azrael



Pridružen/-a: Tor Nov 2007 14:21
Prispevkov: 647

PrispevekObjavljeno: Ned Dec 14, 2008 22:28:48    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hvala obema, Petrov link je odliĆØen, navodilo v pdf-ju je kompletno in za toĆØno to napravo, ki jo imam.

Tester sem veĆØ kot 10 let nazaj kupil za drobiž na radioamaterskem sejmu v Ljubljani, toda navodil za uporabo ni bilo. Tako sem nekaj pregruntal sam, glede testiranja emisije, pa nisem imel ideje kako in kaj, da bo meritev verodostojna.

VeĆØkrat sem že iskal po spletu ali se kje najde kakÅ”na dokumentacija, toda brez uspeha. Dobro, da so forumi.

BraneZ je brez dvoma maher za elektronke, njegova spletna stran me je prepriĆØala, da sem po dolgih letih konĆØno uporabil malo 7cm katodno cev osciloskopa in okoli nje zgradil preprost osciloskop.

Hvala Ŕe enkrat.

LP, Friderik
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Branez



Pridružen/-a: Čet Dec 2007 8:17
Prispevkov: 28
Kraj: HoĆØe

PrispevekObjavljeno: Sob Dec 20, 2008 21:42:59    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Azrael je napisal/a:
....... da sem po dolgih letih konĆØno uporabil malo 7cm katodno cev osciloskopa in okoli nje zgradil preprost osciloskop.

Pozdravljen!
Si ti taisti Azrael, ki so mu na drugem forumu napeli o nesmislu takih gradenj? Wink

Branko

_________________
Real Radios Glow in the Dark!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Azrael



Pridružen/-a: Tor Nov 2007 14:21
Prispevkov: 647

PrispevekObjavljeno: Sob Dec 20, 2008 22:16:14    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Citiram:
Si ti taisti Azrael, ki so mu na drugem forumu napeli o nesmislu takih gradenj?


Pozdravljen

ƈe je miÅ”ljena ta tema, potem ja.

V glavnem veĆØina danes hoĆØe hitre instant reÅ”itve, kaj narediti sam, pa raje ne.

Informacije in povezave s tvoje spletne strani so priÅ”le zelo prav, stran pa je bila tudi velika spodbuda, naj po dolgem ĆØasu spet kaj sestavim z elektronkami.

_________________
Genij je 1 % inspiracije in 99 % znoja.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Branez



Pridružen/-a: Čet Dec 2007 8:17
Prispevkov: 28
Kraj: HoĆØe

PrispevekObjavljeno: Sob Dec 20, 2008 23:20:45    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ToĆØno to sem mislil. Sem tudi jaz že posluÅ”al podobno.
Azrael je napisal/a:
V glavnem veĆØina danes hoĆØe hitre instant reÅ”itve, kaj narediti sam, pa raje ne.
Applause
_________________
Real Radios Glow in the Dark!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
var



Pridružen/-a: Ned Jan 2015 9:23
Prispevkov: 65
Kraj: Trbovlje

PrispevekObjavljeno: Čet Apr 28, 2016 06:47:02    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Imam nekaj elektronk za katere ne vem ĆØe so funkcionalne. Prosim, ĆØe mi preverite uporabnost le teh.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Branez



Pridružen/-a: Čet Dec 2007 8:17
Prispevkov: 28
Kraj: HoĆØe

PrispevekObjavljeno: Čet Apr 28, 2016 15:31:27    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pa si siguren, da so to elektronke?
_________________
Real Radios Glow in the Dark!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
reber
moderator


Pridružen/-a: Pet Nov 2007 8:00
Prispevkov: 2149
Kraj: Bled

PrispevekObjavljeno: Čet Apr 28, 2016 15:38:44    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

@ var: Na daljavo najbrž ne moremo preveriti, zato predlagam, da se obrneÅ” na Braneta, mogoĆØe se lahko dogovorita. Azrael žal niĆØ veĆØ ne obiskuje forumov, vsaj mislim da ne.

Ali so oznake na elektronkah Å”e vidne? ƈe niso, jih bo poznavalec verjetno brez težav prepoznal.
Predlagam tudi, da pripneŔ kakŔno fotografijo.

_________________
Zasebna sporoĆØila sprejemam na e-mail
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
var



Pridružen/-a: Ned Jan 2015 9:23
Prispevkov: 65
Kraj: Trbovlje

PrispevekObjavljeno: Čet Apr 28, 2016 16:21:01    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Branez je napisal/a:
Pa si siguren, da so to elektronke?
MogoĆØe so pa žarnce.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Branez



Pridružen/-a: Čet Dec 2007 8:17
Prispevkov: 28
Kraj: HoĆØe

PrispevekObjavljeno: Čet Apr 28, 2016 16:34:36    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

OĆØitno nisi resen!
reber je napisal/a:
@ var: Na daljavo najbrž ne moremo preveriti, zato predlagam, da se obrneÅ” na Braneta, mogoĆØe se lahko dogovorita. Azrael žal niĆØ veĆØ ne obiskuje forumov, vsaj mislim da ne.

Ali so oznake na elektronkah Å”e vidne? ƈe niso, jih bo poznavalec verjetno brez težav prepoznal.
Predlagam tudi, da pripneŔ kakŔno fotografijo.

_________________
Real Radios Glow in the Dark!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
var



Pridružen/-a: Ned Jan 2015 9:23
Prispevkov: 65
Kraj: Trbovlje

PrispevekObjavljeno: Čet Apr 28, 2016 17:50:02    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Meni je vpraŔanje delovalo neresno.
Tukaj ne morem pripeti fotografije. Lahko poÅ”ljem na elektronski naslov, ĆØe mi ga zaupate.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
reber
moderator


Pridružen/-a: Pet Nov 2007 8:00
Prispevkov: 2149
Kraj: Bled

PrispevekObjavljeno: Pet Apr 29, 2016 09:03:50    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

@Branez
Zanima me, po ĆØem sklepaÅ”, da nisem resen?
ƈe gre za odebeljeni del teksta, sem predlagal, naj pripne fotografijo, da vidimo ali gre res za elektronke, ta dvom si napisal v prejÅ”njem odgovoru.
ƈe gre za resnost o poznavanju elektronk brez oznak, sem prepriĆØan, da bi poznavalec že po videzu verjetno brez težav prepoznal tiste najbolj pogoste in razÅ”irjene elektronke, ki so se pojavljale v napravah, jasno pa je, da vseh ni mogoĆØe prepoznati.

@var
Katero vpraŔanje ti deluje neresno?
Fotografijo tukaj lahko pripneÅ” brez težav, seveda v primernem formatu: GIF, JPG, PNG (najbolj pogoste), datoteka je lahko v velikosti do 500KB, ĆØe bi vseeno želel priložiti fotografijo v visoki loĆØljivosti, jo lahko stisneÅ” v enega najbolj pogostih arhivov: ZIP, RAR, 7z
http://www.elektron.si/forum/attach_rules.php?f=22

Moj elektronski naslov je objavljen na moji spletni strani, ĆØe mi želiÅ” poslati fotografije, jih bom potem jaz ustrezno zmanjÅ”al in pripel na forum, ĆØe tega ne moreÅ” ali ne znaÅ” sam.

_________________
Zasebna sporoĆØila sprejemam na e-mail
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
var



Pridružen/-a: Ned Jan 2015 9:23
Prispevkov: 65
Kraj: Trbovlje

PrispevekObjavljeno: Pet Apr 29, 2016 09:19:06    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fotografija je prevelika zato je nisem mogel pripeti. Ko mi jo uspe pomanjŔati jo prilepim.
reber je napisal/a:
@var
Katero vpraŔanje ti deluje neresno?
Pa si siguren, da so to elektronke?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
reber
moderator


Pridružen/-a: Pet Nov 2007 8:00
Prispevkov: 2149
Kraj: Bled

PrispevekObjavljeno: Pet Apr 29, 2016 09:40:27    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Aha, no, se mi je zdelo, da je bil problem v velikosti datoteke.

Glede domnevno neresnega vpraÅ”anja pa, sem mislil, da je namenjeno meni. Osebno sem bil mnenja, da ĆØe si napisal "elektronke", potem verjetno že veÅ” za kaj se gre. Fotografije sem predlagal zato, da se takoj razblinijo dvomi, hkrati pa se mogoĆØe vidi Å”e kakÅ”na oznaka.

Glede urejanja fotografij pa takole: fotografiji zmanjÅ”aÅ” loĆØljivost, po potrebi jo obrežeÅ”, da ostane koristni del, dodatno zmanjÅ”anje pripomore tudi nekoliko poveĆØano stiskanje JPG. 500KB je v veĆØini primerov veĆØ kot dovolj, sicer pa stiskanje v arhiv, kjer je dovoljena velikost datoteke veĆØja (10MB). Omejitev je postavljena zato, ker ne vidim nobene potrebe, da se prilagajo neobdelane fotografije v polni loĆØljivosti v velikosti nekaj MB.

_________________
Zasebna sporoĆØila sprejemam na e-mail
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
var



Pridružen/-a: Ned Jan 2015 9:23
Prispevkov: 65
Kraj: Trbovlje

PrispevekObjavljeno: Pet Apr 29, 2016 13:58:26    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sem zmanjŔal fotografijo:


PCF802480x640.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  190.27 KB
 Pogledana:  1455 krat

PCF802480x640.jpg


Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Branez



Pridružen/-a: Čet Dec 2007 8:17
Prispevkov: 28
Kraj: HoĆØe

PrispevekObjavljeno: Pet Apr 29, 2016 14:01:16    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

To je ta elektronka: PCF802
_________________
Real Radios Glow in the Dark!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
var



Pridružen/-a: Ned Jan 2015 9:23
Prispevkov: 65
Kraj: Trbovlje

PrispevekObjavljeno: Pet Apr 29, 2016 14:31:32    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

To vem. Rad bi vedel ĆØe je Å”e funkcionalna.
Ni edina, imam Å”e veĆØ drugaĆØnih.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
zilog80



Pridružen/-a: Čet Avg 2012 16:22
Prispevkov: 159
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Pon Maj 02, 2016 17:03:16    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Glede na to, da je kovinska plast na zgornjem delu elektronke Å”e srebrna elektronka ni spustila vakuuma (ĆØe je notri zrak je ta plast bela),
pa tudi na podnožju ne vidim nobenega sloja kovine-ta se vidi, ĆØe je elektronka bila dlje ĆØasa v uporabi oz. je bila napetost na grelcu previsoka.
Lahko pa zmeriÅ” Å”e grelec z ohmmetrom, in pa ostale pine med sabo (ĆØe je sluĆØajno kje stik, kjer ga ne bi smelo biti).
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
var



Pridružen/-a: Ned Jan 2015 9:23
Prispevkov: 65
Kraj: Trbovlje

PrispevekObjavljeno: Sre Maj 04, 2016 14:51:46    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sem pomeril kurjavo in pine. Vendar Å”e vedno ne vem ĆØe je funkcionalna.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Branez



Pridružen/-a: Čet Dec 2007 8:17
Prispevkov: 28
Kraj: HoĆØe

PrispevekObjavljeno: Sre Maj 04, 2016 16:05:47    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zlotaj nekaj (na primer to) pa boÅ” videl ali dela. Za kurjavo uporabi nek mali 9V trafo, to isto napetost usmeri za anodno napetost in to je to.
_________________
Real Radios Glow in the Dark!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
var



Pridružen/-a: Ned Jan 2015 9:23
Prispevkov: 65
Kraj: Trbovlje

PrispevekObjavljeno: Sre Maj 04, 2016 16:24:08    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Domnevam da je hitreje s testerjem elektonk.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Branez



Pridružen/-a: Čet Dec 2007 8:17
Prispevkov: 28
Kraj: HoĆØe

PrispevekObjavljeno: Sre Maj 04, 2016 16:29:49    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

To tudi jaz mislim. Pa ga imaÅ”?
_________________
Real Radios Glow in the Dark!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
var



Pridružen/-a: Ned Jan 2015 9:23
Prispevkov: 65
Kraj: Trbovlje

PrispevekObjavljeno: Sre Maj 04, 2016 16:50:52    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zaradi naslova teme spraÅ”ujem tukaj. MogoĆØe se oglasi kdo, ki ga ima.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Branez



Pridružen/-a: Čet Dec 2007 8:17
Prispevkov: 28
Kraj: HoĆØe

PrispevekObjavljeno: Sre Maj 04, 2016 17:12:54    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jaz ga nimam. Zato sem ti predlagal kaj naj narediÅ” s to elektronko.
Azrael pa se je zadnjiĆØ oglasil tukaj Pet Sep 23, 2011.

ƈe bi vpraÅ”anje takoj postavil tako, da bi mi vedeli, da iÅ”ĆØeÅ” nekoga s testerjem elektronk, bi bilo vse to pisanje krajÅ”e.

V Trbovljah imaÅ” kar nekaj ljudi, ki mislim da ga imajo.
Eden od teh je Lado Železnik.

Upam, da sem kaj pomagal.

_________________
Real Radios Glow in the Dark!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
var



Pridružen/-a: Ned Jan 2015 9:23
Prispevkov: 65
Kraj: Trbovlje

PrispevekObjavljeno: Sre Maj 04, 2016 18:08:06    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hvala. Upam da uspem dobiti podatke o uporabnosti elektronk.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.elektron.si forumu -> Servis Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Da, lahko povlečeš datoteke v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group