Kazalo po www.elektron.si forumu www.elektron.si

 
 Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se 
   recentZadnjih 20 razprav  Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Kje kupiti vodikov peroksid in kislino HCl za jedkanje TIV

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.elektron.si forumu -> Izdelava tiskanih vezij in ohiÅ”ij za elektroniko
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Srecko



Pridružen/-a: Sob Nov 2007 15:11
Prispevkov: 125
Kraj: Å ebrelje-Cerkno

PrispevekObjavljeno: Čet Nov 20, 2008 11:07:42    Naslov sporočila: Kje kupiti vodikov peroksid in kislino HCl za jedkanje TIV Odgovori s citatom

Mene zanima kje zadnje ĆØase kupujete omenjeni artikel. V navadnih trgovinah (drogerijah) ga ni veĆØ za dobiti v lekarni sem spraÅ”eval in je rekla, da imajo samo 3% za 30% pa je potrebno naroĆØit celo steklenico.

VĆØasih sem ga dobil pri lokalnem galvanizerju , ki pa je lani zaprl svoj obrat.
Torej drugi teden bom verjetno v LJ in KR pa me zanima ali Ŕe obstaja in kje taka trgovina, da se ne bom "lovil"in povsod iskal.

Sem dobil en vzorĆØek pri eni frizerki pa kaj ko je v obliki Å”ampona in za to neuporaben.

LP SreĆØko

_________________
samouk
Tukaj sem doma
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
reber
moderator


Pridružen/-a: Pet Nov 2007 8:00
Prispevkov: 2149
Kraj: Bled

PrispevekObjavljeno: Čet Nov 20, 2008 11:25:02    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Cena za 1kg H2O2 je nekje do 5ā‚¬ ĆØe se ne motim, možno je tudi, da stane manj kot 4ā‚¬, res nisem siguren, ker je HCl in H2O2 relativno poceni in traja dovolj dolgo ĆØasa, da je nakup celega litra, oziroma kg povsem smiselen tudi za amaterja.

Peroksid (hidrogeni peroksid) H2O2 je pakiran v plastenke, vsebina pa je 1kg, kakÅ”na pa je specifiĆØna teža pa ne vem, verjetno zelo podobno vodi.
V lekarni bo verjetno cena precej visoka, ni pa nujno, treba je vpraÅ”at. ƈe ga že moraÅ” naroĆØit, ga lahko naroĆØiÅ” tudi v Merkurju in trgovinah, ki sicer prodajajo barve in lake. Slovenski proizvajalec je Belinka.

Jaz kupujem kislino in peroksid v lokalni kmetijski trgovini Å obrle na Bledu, kjer imajo tudi barve... in ga v glavnem naroĆØajo zame, imajo ga skoraj vedno na zalogi, sicer pa ga kupim dovolj, da ga imam in Å”e preden mi ga zmanjka ga kupim oziroma naroĆØim. Plastenke hranim kar zunaj, tudi pozimi, oĆØitno zadeva ne zmrzne in ji tudi mraz ne Å”koduje. VĆØasih sem hranil plastenke noter, pa okoli kisline vedno kaj zarjavi, Å”e dodatno pakiranje v vreĆØke ne pomaga popolnoma, seveda pa se izboljÅ”a neproduÅ”nost, saj se ĆØez nekaj mesecev naredijo kapljice kisline na vreĆØki. Peroksid naj bi imel rok uporabe 1 leto, ampak tudi po veĆØ kot enem letu deluje v redu, mogoĆØe izgubi nekaj kisika, ne vem, ker se nisem poglabljal, saj dokler stvari delujejo kot je treba, ni razloga za kompliciranje.

Kemikalije je sorazmerno lahko dobiti in ni nekih omejitev. 2l kisline 30% in 1kg 30% peroksida stane do 10ā‚¬ kar zadostuje za 6l jedkalne tekoĆØine Wink s tako koliĆØino se pa zjedka kar precej ploÅ”ĆØic.

_________________
Zasebna sporoĆØila sprejemam na e-mail
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Z-mo



Pridružen/-a: Ned Nov 2007 14:02
Prispevkov: 17
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Nov 20, 2008 20:50:37    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jas sem nazadnje kupil 30% peroksid v Merkurju v Ljubljani. Tole so pa Å”e toĆØnejÅ”i podatki tega Merkurja:
Ljubljana - Bežigrad, Jama: MERKUR, Bežigrad 11, tel.: (01) 280 10 93.

Upam, da ti bo tole kaj pomagalo.

Lp, AleÅ”

_________________
Razmet!!!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
reber
moderator


Pridružen/-a: Pet Nov 2007 8:00
Prispevkov: 2149
Kraj: Bled

PrispevekObjavljeno: Čet Nov 20, 2008 22:18:04    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ta Merkur je bivÅ”a Astra Chemo kajne? tam bi morali imeti, oziroma tam lahko naroĆØiÅ” Wink se da v Merkurju marsikaj zmenit in naroĆØijo, ĆØe le imajo v centralnem skladiÅ”ĆØu ali pa vsaj v programu, sicer pa javkaÅ” toliko ĆØasa, da mogoĆØe le ugodijo.
_________________
Zasebna sporoĆØila sprejemam na e-mail
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
madboy



Pridružen/-a: Pet Jun 2008 11:53
Prispevkov: 68
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Nov 20, 2008 23:08:06    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

reber je napisal/a:
Ta Merkur je bivŔa Astra Chemo kajne?


Je tako Smile

_________________
Jest pravm sam buh var da se slama vname, buh var!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bostjan91



Pridružen/-a: Pon Mar 2008 20:15
Prispevkov: 160
Kraj: Dragomer

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 21, 2008 15:29:53    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

V Mavrici - trgovina z laki in barvami. V Merkurju na ViĆØu pa nimajo (??).
_________________
Moj blog
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
drrogla



Pridružen/-a: Sob Jan 2008 11:16
Prispevkov: 1
Kraj: Hrastnik, Maribor

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 28, 2008 14:35:51    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

V mariboru imajo v trgovini Labora
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
ule



Pridružen/-a: Čet Jun 2008 13:44
Prispevkov: 27
Kraj: Babno Polje

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 28, 2008 15:00:37    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

V trgovini Mavrica, Ljubljana - ŠiŔka.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Srecko



Pridružen/-a: Sob Nov 2007 15:11
Prispevkov: 125
Kraj: Å ebrelje-Cerkno

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 28, 2008 16:58:32    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hvala vsem. Sem dobil in sicer nekje v Lj. ne vem toĆØno v kateri trgovini ker mi je prinesel brat njemu pa je dal prijatelj od sestre.
Ko in, ĆØe zvem toĆØno kje je bilo kupljeno pa sporoĆØim.

Lp SreĆØko

_________________
samouk
Tukaj sem doma
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
madboy



Pridružen/-a: Pet Jun 2008 11:53
Prispevkov: 68
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Apr 02, 2009 16:12:20    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zdravo,

dobil sem klorovodikovo kislino 20% bi zadeva delala? Poleg tega me pa zanima sreĆØko ĆØe si sluĆØajno izvedel kje prodajajo v Lj peroksid? Smile



Lp

_________________
Jest pravm sam buh var da se slama vname, buh var!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Srecko



Pridružen/-a: Sob Nov 2007 15:11
Prispevkov: 125
Kraj: Å ebrelje-Cerkno

PrispevekObjavljeno: Čet Apr 02, 2009 19:25:50    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

madboy je napisal/a:
Zdravo,

dobil sem klorovodikovo kislino 20% bi zadeva delala? Poleg tega me pa zanima sreĆØko ĆØe si sluĆØajno izvedel kje prodajajo v Lj peroksid? Smile



Lp


ƈe z vpraÅ”anjem misliÅ” mene kje sem dobil peroksid ti moram povedat, da ne vem toĆØno kje.
Prinesel mi ga je brat kupil ga je brat od "tipa"od sestre in potem niti nisem veĆØ spraÅ”eval kje menda nekje v Lj.Very Happy
LP SreĆØko

_________________
samouk
Tukaj sem doma
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
reber
moderator


Pridružen/-a: Pet Nov 2007 8:00
Prispevkov: 2149
Kraj: Bled

PrispevekObjavljeno: Čet Apr 02, 2009 19:41:14    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

madboy je napisal/a:
Zdravo,

dobil sem klorovodikovo kislino 20% bi zadeva delala? Poleg tega me pa zanima sreĆØko ĆØe si sluĆØajno izvedel kje prodajajo v Lj peroksid? Smile



Lp


6 odgovorov viŔje, sem napisal, kje v LJ se dobi, oziroma ti lahko zrihtajo Exclamation

_________________
Zasebna sporoĆØila sprejemam na e-mail
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
madboy



Pridružen/-a: Pet Jun 2008 11:53
Prispevkov: 68
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Apr 04, 2009 19:32:33    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Da da, sem prebral tudi tisto Smile Kaj pa teh 20% bo zadosti ali ne?

SreĆØko hvala vseeno

_________________
Jest pravm sam buh var da se slama vname, buh var!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Azrael



Pridružen/-a: Tor Nov 2007 14:21
Prispevkov: 647

PrispevekObjavljeno: Sob Apr 04, 2009 20:41:45    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ƈe ne boÅ” preveĆØ zalival z vodo, bo IMHO tudi Å”lo, sploh ĆØe boÅ” kemikalije porabil v nekaj letih.

Lani sem porabil skoraj 15 let star peroksid. Res je Å”lo zelo poĆØasi (peroksid sam razpada na vodo in kisik in tako koncentracija pada), tako, da mislim, da bo se bo izÅ”lo tudi z malo manj koncentriranim.

_________________
Genij je 1 % inspiracije in 99 % znoja.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
madboy



Pridružen/-a: Pet Jun 2008 11:53
Prispevkov: 68
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Apr 05, 2009 21:28:45    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

20% solna kislina, peroksid ne vem Ŕe koliko bo procenten. Kakorkoli manj vode pa bo zadeva Ŕpilala upam. Smile
_________________
Jest pravm sam buh var da se slama vname, buh var!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
reber
moderator


Pridružen/-a: Pet Nov 2007 8:00
Prispevkov: 2149
Kraj: Bled

PrispevekObjavljeno: Pon Apr 06, 2009 07:16:18    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Seveda deluje tudi z 20% kislino in Å”ibkejÅ”im peroksidom, le razmerje, oziroma recept bo drugaĆØen... manj vode Wink ugotoviÅ” s poskuÅ”anjem.
No, kakor sem že napisal, naj bi se dalo željene kemikalije tudi naroĆØiti v trgovini Wink

_________________
Zasebna sporoĆØila sprejemam na e-mail
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Bonny



Pridružen/-a: Čet Jan 2010 9:36
Prispevkov: 21
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Pet Dec 09, 2011 10:34:38    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pozdrav...

No pa se jaz.. Kje kupujete peroksid?
Jaz sem ga do sedaj v Merkurju - Naklo. Sedaj pa je umaknjen iz prodaje (verjetno kaka bedasta direktiva EU) in ga ni vec za dobit.
Torej kje ga kupujete? (30%)
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
reber
moderator


Pridružen/-a: Pet Nov 2007 8:00
Prispevkov: 2149
Kraj: Bled

PrispevekObjavljeno: Sob Dec 10, 2011 10:31:09    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jaz ga kupujem v trgovini Å obrle na Bledu, seveda ga vedno nimajo na zalogi, ga pa naroĆØijo, drugaĆØe pa vpraÅ”aj v Mavrici ali pa kakÅ”ni drugi trgovini z barvami in podobnim materialom. Po novem imajo eno zadevo imenovano BELOX namesto peroksida, menda je ista stvar, sicer pa lahko vpraÅ”aÅ” v Belinko.
_________________
Zasebna sporoĆØila sprejemam na e-mail
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Bonny



Pridružen/-a: Čet Jan 2010 9:36
Prispevkov: 21
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Sob Dec 10, 2011 12:44:13    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sem ga nasel v firmi Itrij Kropa-Podnart.
stane 3Eur/l. Zal imajo samo 35% Very Happy

http://itrij.si/kontakt.htm
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
reber
moderator


Pridružen/-a: Pet Nov 2007 8:00
Prispevkov: 2149
Kraj: Bled

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 16, 2016 21:25:34    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

VpraŔanje iz te teme

Lord_KING je napisal/a:
Mene pa zanima, kako bi naredil tiskano vezje z HCl in vodikovim peroksidom? Kje bi lahko to kupil, saj noĆØem krasti iz Å”ole(možnost v skrajni sili(samo hec))?
Lep pozdrav



Nekatere trgovine so od zaĆØetka te teme do danes žal propadle, nadomestile so jih druge.

Kemikalije, kot so HCl (solna kislina) in H2O2 (vodikov peroksid) se dobi tudi v trgovinah Mavrica oziroma franÅ”izah. ƈe nimajo na zalogi, je možno naroĆØiti.

ƈe nikjer ne dobite ali pa ĆØe bi želeli majhno koliĆØino in vas pot prinese na Bled, se lahko oglasite pri meni, sicer pa tipkovnica in iskanje... in potem telefon in klicanje po trgovinah Wink in izogibajte se lekarn, cene so tam previsoke za tako navadne kemikalije in ne, nobenih dokumentov ni treba v Mavrici Wink

_________________
Zasebna sporoĆØila sprejemam na e-mail
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Lord_KING



Pridružen/-a: Ned Feb 2016 16:38
Prispevkov: 9

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 16, 2016 21:39:18    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ƈe sluĆØajno kdo ve kakÅ”ne so cene v mavrici?
Lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
flomaster



Pridružen/-a: Ned Jan 2014 21:23
Prispevkov: 53
Kraj: Kranjsterdam

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 16, 2016 21:48:13    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ne spomnim se koliko je v Mavrici ampak cene imajo zelo ugodne. Tam sem dobil tudi alkohol za ĆØiÅ”ĆØenje TIV, nitro razredĆØilo, aceton in Å”e barvne spreje za pobarvat kakÅ”no Å”katlo za ohiÅ”je Smile
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Lord_KING



Pridružen/-a: Ned Feb 2016 16:38
Prispevkov: 9

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 16, 2016 21:54:25    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Na njihovi spletni strani ne najdem vodikovega peroksida tudi pod imenom belox 30. Bi ga lahko naroĆØil, ali ga moram iti iskat v Ljubljano?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
reber
moderator


Pridružen/-a: Pet Nov 2007 8:00
Prispevkov: 2149
Kraj: Bled

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 16, 2016 22:11:04    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

http://www.mavrica.si/Spletne-strani/Prodajna-mesta

Ne vem iz katerega kraja si, lahko pa sam pogledaÅ” kje so prodajna mesta na zgornji povezavi. Ker Slovenija ni na gosto posejana s trgovinami Mavrica, mogoĆØe obstajajo franÅ”ize ali pa kakÅ”ne druge trgovine z barvami in laki, tudi Top Dom ima marsikaj. Malo potelefoniraj naokoli in povpraÅ”aj. Cene so precej podobne tistim cenam izpred nekaj let, ki sem jih napisal zgoraj, ni velike razlike. Da ne najdeÅ” na spletni strani v ceniku je logiĆØno, saj gre za artikel, ki ga je veĆØinoma treba naroĆØiti. ƈe me spomin ne vara, sem kislino in mogoĆØe peroksid videl celo v Merkurju. Gre za kemikalije, ki se bolj redko kupujejo in zato trgovci nimajo na zalogi, ĆØe pa pokažeÅ” rezno zanimanje in naroĆØiÅ”, bodo pa zrihtali.

_________________
Zasebna sporoĆØila sprejemam na e-mail
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Lord_KING



Pridružen/-a: Ned Feb 2016 16:38
Prispevkov: 9

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 18, 2016 10:31:01    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Oboje se da, dobiti v Mavrici na Rudniku po ceni:
Solna kislina 1ā‚¬/l
Belox 30(vodikov peroksid) 5ā‚¬/kg
Very Happy
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Lord_KING



Pridružen/-a: Ned Feb 2016 16:38
Prispevkov: 9

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 18, 2016 12:21:04    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sedaj me zanima vrstni red kemikalij(da ne bo kabum!!) Twisted Evil
In razmerje kemikalij?
Lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
reber
moderator


Pridružen/-a: Pet Nov 2007 8:00
Prispevkov: 2149
Kraj: Bled

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 18, 2016 12:26:21    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kislino vzemi 30% oziroma 30-35% (ne vem toĆØno koliko je), je mogoĆØe le malenkost dražja od tiste 19-20% kisline. Razlika je v receptu za pripravo meÅ”anice za jedkanje Wink

Že veĆØkrat sem napisal recept, ki deluje dobro, pa ga bom Å”e 1x, ne bo Å”kodilo:
3 deli vode
2 dela HCl 30%
1 del H2O2 30%

Recepta za 19% kislino nimam, ker jo nikoli ne kupim, vedno vzamem moĆØnejÅ”o.

VeĆØ o tem je napisano v tej temi kjer nadaljuj debato o razmerju meÅ”anja in tam postavi vpraÅ”anje v zvezi s tem, ker tukaj je debata o nakupu in mestu nakupa.

_________________
Zasebna sporoĆØila sprejemam na e-mail
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
ule



Pridružen/-a: Čet Jun 2008 13:44
Prispevkov: 27
Kraj: Babno Polje

PrispevekObjavljeno: Pon Dec 05, 2016 13:01:32    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Je kdo pred kratkim kupoval peroksid? PrejÅ”nji teden sem se ustavil v trgovini mavrica v Å”iÅ”ki in mi je prodajalka razložila, da ga ne sme veĆØ prodaja fiziĆØnim osebam. Confused
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
reber
moderator


Pridružen/-a: Pet Nov 2007 8:00
Prispevkov: 2149
Kraj: Bled

PrispevekObjavljeno: Tor Dec 06, 2016 08:44:08    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ja, informacija bo kar toĆØna, tudi meni so tako povedali, ampak se da vse zmenit... za stalne stranke vse Wink
Kdor ne bo mogel nikjer kupiti, oziroma mu ne bodo hoteli prodati, se lahko obrne name.

_________________
Zasebna sporoĆØila sprejemam na e-mail
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.elektron.si forumu -> Izdelava tiskanih vezij in ohiÅ”ij za elektroniko Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Da, lahko povlečeš datoteke v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group