Kazalo po www.elektron.si forumu www.elektron.si

Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se 
   recentZadnjih 20 razprav  Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

LM338K_usmernik_1,2-25V_5A

Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.elektron.si forumu -> Napajalna tehnika, usmerniki, pretvorniki, UPS, baterije, akumulatorji, solarni sistemi
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
bostjan91

Pridružen/-a: Pon Mar 2008 20:15
Kraj: Dragomer

PrispevekObjavljeno: Pet Okt 31, 2008 15:30:01    Naslov sporočila: LM338K_usmernik_1,2-25V_5A Odgovori s citatom

To se nanaša na enega od Reber-jevih usmernikov

Nekaj zmede sem opazil s primerjavo kondenzatorjev na položajnem načrtu elementov in shemo. Mislim, da je C2 na položajnem načrtu za dodatno glajenje in ni vrisan v shemo, C3 na položajnem pa je v resnici C2 na shemi? Je to prav ali ne?

Potem naj bi bil tudi C3 na shemi C6 na položajnem načrtu?[url][/url]

miletre

Pridružen/-a: Tor Maj 2008 8:50

PrispevekObjavljeno: Sob Nov 01, 2008 06:08:00    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ja tvoje ugotovitve so pravilne,zgleda da je Reber dodal še en kondenzator za glajenje in ga je pozabil vrisat v shemo,čeprav se mi to zdi malo čudno ampak tudi najboljši grešimo Wink !

na načrtu na shemi
c1 = c1
c2 = c3
c3 = c4
c4 = c5
c5 = c6
Če se motim pa me popravite Wink
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bostjan91

Pridružen/-a: Pon Mar 2008 20:15
Kraj: Dragomer

PrispevekObjavljeno: Sob Nov 01, 2008 10:37:18    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Se mi je kar zdelo, da bo tako Very Happy
reber
moderator

Pridružen/-a: Pet Nov 2007 8:00
Kraj: Bled

PrispevekObjavljeno: Sob Nov 01, 2008 11:53:33    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pravilno ste ugotovili, shema je ostala stara, ploščica je nova, z dodanim elektrolitom, zato so reference zamaknjene za 1. Bom moral popraviti shemo Embarassed
ilboy

Pridružen/-a: Čet Jul 2008 15:27
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Dec 21, 2008 21:09:29    Naslov sporočila: usmernik Odgovori s citatom

Ali je shema že popravljena?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
SebastianT

Pridružen/-a: Čet Maj 2015 8:59
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Maj 08, 2015 15:28:07    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ali je slučajno še kakšna tiskano vezje za ta usmernik na razpolago?
reber
moderator

Pridružen/-a: Pet Nov 2007 8:00
Kraj: Bled

PrispevekObjavljeno: Sob Maj 09, 2015 19:23:44    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Bi morala biti, če ne jo pa lahko naredim.
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.elektron.si forumu -> Napajalna tehnika, usmerniki, pretvorniki, UPS, baterije, akumulatorji, solarni sistemi Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Stran 1 od 1

Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Da, lahko povlečeš datoteke v tem forumu