Kazalo po www.elektron.si forumu www.elektron.si

 
 Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se 
   recentZadnjih 20 razprav  Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Friedrich: PriroĆØnik za elektrotehniko in elektroniko

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.elektron.si forumu -> DomaĆØa delavnica, oprema, orodje in literatura
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
CheFF



Pridružen/-a: Tor Feb 2009 23:07
Prispevkov: 15

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 11, 2009 22:45:37    Naslov sporočila: Friedrich: PriroĆØnik za elektrotehniko in elektroniko Odgovori s citatom

No upam, da sem dal temo v pravo skupino.
Zanima, ĆØe ima kdo od vas kaj izkuÅ”enj oz. ĆØe kdo pozna to knjigo:
http://pasadena.si/knjigarna/?id=45239
Rad bi vedel ĆØim veĆØ o njej, torej ĆØe je jo splaĆØa kupiti, sem pa v 3. letniku elektronike.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
NUFAN



Pridružen/-a: Čet Nov 2007 18:59
Prispevkov: 50
Kraj: Žalec, MB

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 11, 2009 23:19:36    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jaz jo imam doma, sicer malo starejÅ”o verzijo. PriroĆØnik je dober, ampak ne tako dober, kot je visoka cena Wink
_________________
Roke spadajo k telesu, ne k delu!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
reber
moderator


Pridružen/-a: Pet Nov 2007 8:00
Prispevkov: 2149
Kraj: Bled

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 12, 2009 10:45:37    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Realna cena bi bila nekje od 40 do 45 eur, je pa to zelo v redu priroĆØnik.

ƈe pomisliÅ”, da v primeru, da gremo na pivo ali pijaĆØko v lokal, tam pustimo hitro 10 ali 20 eur, bi rekel takole: pivo popijeÅ” in ga ni, obstaja trenutno zadovoljstvo, kakÅ”na korist pa je od tega pa ve vsak sam... ĆØe pa kupiÅ” priroĆØnik in ga uporabljaÅ”, se pa Å”e kaj nauĆØiÅ” in ĆØe pridobljeno znanje uporabiÅ”, posredno dobiÅ” vložen denar nazaj Wink

_________________
Zasebna sporoĆØila sprejemam na e-mail
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
MihaT.



Pridružen/-a: Tor Nov 2007 8:14
Prispevkov: 115
Kraj: Bistrica pri TržiĆØu

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 12, 2009 10:57:37    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Meni Å”e ni koristil Confused PreveĆØ na sploÅ”no in premalo podrobno je napisano.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
NUFAN



Pridružen/-a: Čet Nov 2007 18:59
Prispevkov: 50
Kraj: Žalec, MB

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 12, 2009 13:48:18    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

MihaT. je napisal/a:
Meni Å”e ni koristil Confused PreveĆØ na sploÅ”no in premalo podrobno je napisano.


PriroĆØnik ni uĆØbenik! V njem so samo tiste najpomembnejÅ”e stvari (enaĆØbe, princip delovanja,...), ki jih potrebujeÅ” pri naĆØrtovanju, testiranju,... Za podrobnosti je pa potrebno pogledati v kakÅ”no specificirano knjigo.

_________________
Roke spadajo k telesu, ne k delu!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
MihaT.



Pridružen/-a: Tor Nov 2007 8:14
Prispevkov: 115
Kraj: Bistrica pri TržiĆØu

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 12, 2009 14:28:38    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

NUFAN je napisal/a:

PriroĆØnik ni uĆØbenik!


A dej ga lom no Rolling Eyes
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
reber
moderator


Pridružen/-a: Pet Nov 2007 8:00
Prispevkov: 2149
Kraj: Bled

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 12, 2009 19:59:38    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Omenjeni priroĆØnik je dobesedno priroĆØnik in tak priroĆØnik je namenjen ljudem, ki znanje že imajo, torej, lahko je kot dodatek uĆØbeniku oziroma služi kot pripomoĆØek pri delu kasneje v službi in podobno.
Jasno je, da vseh forumul in podatkov ne bomo vedeli na pamet za to pa so priroĆØniki. Po mojem mnenju je ta priroĆØnik res dober, vsega pa ne vsebuje noben priroĆØnik.

_________________
Zasebna sporoĆØila sprejemam na e-mail
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
NUFAN



Pridružen/-a: Čet Nov 2007 18:59
Prispevkov: 50
Kraj: Žalec, MB

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 12, 2009 20:17:15    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

MihaT. je napisal/a:
NUFAN je napisal/a:

PriroĆØnik ni uĆØbenik!


A dej ga lom no Rolling Eyes


Potem pa ne piÅ”i neumnosti, da je premalo podrobno napisano. Podrobno je napisano samo v uĆØbenikih in, kot je rekel reber, v nobenem priroĆØniku ni napisano vse.

_________________
Roke spadajo k telesu, ne k delu!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
MihaT.



Pridružen/-a: Tor Nov 2007 8:14
Prispevkov: 115
Kraj: Bistrica pri TržiĆØu

PrispevekObjavljeno: Pet Feb 13, 2009 09:24:50    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Za tretji letnik elektronike je ta priroĆØnik premalo, da bi kaj pomagal. Jaz sem ga kupil v prvem letniku, pa že takrat smo znali veĆØino stvari kar ta priroĆØnik vsebuje (vsaj kar se elektrotehnike tiĆØe). Edino kar mi je prav priÅ”lo je bila tabela integralov...
DrugaĆØe pa verjetno lahko malo prelistaÅ” preden kupiÅ”. Moje mnenje je, da ni vreden te cene, saj za ta denar lahko dobiÅ” veĆØ uĆØbenikov o elektrotehniki.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
dkone



Pridružen/-a: Tor Nov 2007 9:47
Prispevkov: 265
Kraj: KrŔko

PrispevekObjavljeno: Sob Feb 14, 2009 08:52:05    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

MihaT. je napisal/a:
Za tretji letnik elektronike je ta priroĆØnik premalo, da bi kaj pomagal. Jaz sem ga kupil v prvem letniku, pa že takrat smo znali veĆØino stvari kar ta priroĆØnik vsebuje (vsaj kar se elektrotehnike tiĆØe). Edino kar mi je prav priÅ”lo je bila tabela integralov...
DrugaĆØe pa verjetno lahko malo prelistaÅ” preden kupiÅ”. Moje mnenje je, da ni vreden te cene, saj za ta denar lahko dobiÅ” veĆØ uĆØbenikov o elektrotehniki.


PriroĆØnik da premalo? Za ĆØisto elektrotehniko ja,kar se pa druga tiĆØe,imaÅ” pa ĆØisto use,oĆØitno ga ne znate uporabljat. Meni Å”e zdaj pride zelo prav,pa sem drugi letnik FE-ja.

_________________
Lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo MSN Messenger - naslov
MihaT.



Pridružen/-a: Tor Nov 2007 8:14
Prispevkov: 115
Kraj: Bistrica pri TržiĆØu

PrispevekObjavljeno: Sob Feb 14, 2009 11:17:58    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

No ja, meni se je malo zameril ker sem ga tudi jaz v ĆØasu faxa velikokrat vzel v roke in videl da je notri le tisto kar smo se v srednji Å”oli dodobra nauĆØili... Saj kot sploÅ”en priroĆØnik za osnove tehnike je vredu ampak ne za tako ceno. Dobijo se cenejÅ”i priroĆØniki, ki imajo poleg enaĆØb Å”e razloženo npr. kako pridemo do teh enaĆØb in kaj pomenijo posamezne ĆØrke v enaĆØbi.
No ja, mogoĆØe sem pa samo jaz preveĆØ zahteven Smile
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
dkone



Pridružen/-a: Tor Nov 2007 9:47
Prispevkov: 265
Kraj: KrŔko

PrispevekObjavljeno: Sob Feb 14, 2009 13:03:18    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

MihaT. je napisal/a:
No ja, meni se je malo zameril ker sem ga tudi jaz v ĆØasu faxa velikokrat vzel v roke in videl da je notri le tisto kar smo se v srednji Å”oli dodobra nauĆØili... Saj kot sploÅ”en priroĆØnik za osnove tehnike je vredu ampak ne za tako ceno. Dobijo se cenejÅ”i priroĆØniki, ki imajo poleg enaĆØb Å”e razloženo npr. kako pridemo do teh enaĆØb in kaj pomenijo posamezne ĆØrke v enaĆØbi.
No ja, mogoĆØe sem pa samo jaz preveĆØ zahteven Smile


Elektrotehnika je velik pojem,in problem vse spravit v eno knjigo. Že sam predmet elektrotehnika iz srednje ali faksa,je kar debela knjiga. Itak pa obstajajo knjige za vsako podroĆØje,naprimer za elektroinÅ”talacije,kjer je res do potankosti napisano,pa do polprevodniki,kjer je tudi knjiga...V priroĆØniku je samo bistvo,tako kot kakÅ”en leksikon,kjer so same bistvene stvari noter. Meni priroĆØnik kar služi svojemu namenu,imam pa Å”e namen kupiki kakÅ”ne knjige...

_________________
Lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo MSN Messenger - naslov
CheFF



Pridružen/-a: Tor Feb 2009 23:07
Prispevkov: 15

PrispevekObjavljeno: Sob Feb 14, 2009 19:48:13    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Verjetno bom ga kupil, ker Ŕe zraven dobim zastojn celo leto revijo življenje in tehnika in tudi potem imam namen naprej it Ŕtudirat pa mi bo verjetno koristil.

Nazadnje urejal/a CheFF Ned Feb 15, 2009 14:33:35; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
dkone



Pridružen/-a: Tor Nov 2007 9:47
Prispevkov: 265
Kraj: KrŔko

PrispevekObjavljeno: Sob Feb 14, 2009 22:23:47    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

CheFF je napisal/a:
Verjetno bom ga kupil, ker Ŕe zraven dobim zastojn celo leto revijo življenje in tehnika in tudi pol <a><span>mam</span></a> namen naprej it Ŕtudirat pa mi bo verjetno koristil.


Koristil ti bo do konca življenja,ĆØe se misliÅ” ukvarjat z elektrotehniko... Wink

_________________
Lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo MSN Messenger - naslov
reber
moderator


Pridružen/-a: Pet Nov 2007 8:00
Prispevkov: 2149
Kraj: Bled

PrispevekObjavljeno: Sob Feb 14, 2009 23:10:45    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kot smo že napisali... priroĆØnik NI namenjen uĆØenju saj so za uĆØenje namenjeni uĆØbeniki, za kaj se pa uporablja priroĆØnik pa že ime "priroĆØnik" pove vse Wink
V tem priroĆØniku je zbranih veliko razliĆØnih podatkov na enem mestu, ki jih je možno v kratkem ĆØasu dobiti tudi s pomoĆØjo google, ampak raĆØunalnika in interneta nimamo vedno pri roki, tako da knjiga Å”e vedno prav pride.
Poleg priroĆØnika Å”e vedno obĆØasno rabimo kakÅ”no knjigo, uĆØbenik, ... tako da predlagam, da imate doma vsaj 30cm knjig o elektrotehniki ali bolje kar pol metra, potem ste pa z literaturo kar v redu založeni. Teh pol metra knjig sicer stane, ampak znanje je naÅ”e bogastvo, z znanjem bomo investicijo dobro pokrili Wink ne skoparite pri pridobivanju znanja Exclamation

_________________
Zasebna sporoĆØila sprejemam na e-mail


Nazadnje urejal/a reber Sob Feb 14, 2009 23:13:54; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Zaspanc



Pridružen/-a: Sre Nov 2007 20:44
Prispevkov: 268
Kraj: ƈrnomelj

PrispevekObjavljeno: Sob Feb 14, 2009 23:13:06    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

PriroĆØniki, uĆØbeniki....

PriroĆØnik ne zamenjuje uĆØbenika.
Predstavlja "plonk-listek" za zadeve, ki si se jih nekoĆØ Å¾e nauĆØil in tudi že na pol pozabil, torej služi le za priklic znanja iz zapraÅ”enega podstreÅ”ja.

_________________
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.elektron.si forumu -> DomaĆØa delavnica, oprema, orodje in literatura Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Da, lahko povlečeš datoteke v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group