Kazalo po www.elektron.si forumu www.elektron.si

Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se 
   recentZadnjih 20 razprav  Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

P: LED diode - visokosvetilne, flux, barvne, ...
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3  Naslednja

Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.elektron.si forumu -> KOMERCIALNI oglasi
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
sortaj

Pridružen/-a: Tor Avg 2008 12:46

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 14, 2008 21:19:50    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

s sošolci se še dogovarjamo, da bi naročili skupaj te LED diode.
za osvetlitev prostora bom (če bom naročil) najverjetneje uporabil kombinacijo obeh white.

sicer pa sem imel v mislih tudi power LED...reber, ali že veš kakšno okvirno ceno za te?

lp, Jernej

reber
moderator

Pridružen/-a: Pet Nov 2007 8:00
Kraj: Bled

PrispevekObjavljeno: Sob Nov 15, 2008 11:18:46    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Za power LED še nimam vzorcev, še manj pa cen, še čakam.

Bele LED, ne ultra white, ne warm white, same po sebi niso najbolj primerne za razsvetljavo, mogoče bolj UW kot WW, saj so WW res precej rumenkaste, vendar še zdaleč ne rumene. Kombinacija obeh bi bila verjetno prava, oziroma stvar okusa. Seveda pa je odvisno, za kakšne vrste razsvetljavo bi se šlo in kakšen odtenek je komu všeč.

sortaj

PrispevekObjavljeno: Sob Nov 15, 2008 20:56:44    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

a za razsvetljavo so boljše širokokotne ali navadne super svetle?
sortaj

PrispevekObjavljeno: Sob Nov 15, 2008 20:59:21    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

reber je napisal/a:
Po novem imam v ponudbi tudi rdeče visokosvetilne LED diode 5mm. Rdeče LED niso istega proizvajalca, saj tiste po mojem mnenju niso bile dovolj močne in jih nisem naročil, te pa so sedaj v redu, dobil sem tudi hladno bele, ki pa so videti na las enake kot jstronic.
...

te nove so že na seznamu? (na prejšnji strani)

ule

Pridružen/-a: Čet Jun 2008 13:44
Kraj: Babno Polje

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 28, 2008 02:27:02    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kako kaj kaže glede močnostnih LED? Pa zanima me če je kakšna možnost za visokosvetilne rumene LED?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
vizer

Pridružen/-a: Čet Feb 2008 18:04

PrispevekObjavljeno: Pon Dec 01, 2008 09:58:56    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Reber, kdaj lahko pričakujem vzorce?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
reber
moderator

PrispevekObjavljeno: Tor Dec 02, 2008 05:26:19    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Rumenih nimam, bom jih pa naročil, če bo interes, drugače pa zaenkrat nič novega. Minimalna količina je 1000 kosov, in ne vem kaj naj s tolikimi LED Rolling Eyes do sedaj sem naročil tisto, kar uporabljam tudi sam.

Kdor ni dobil vzorca, naj pošlje zahtevek še 1x in zraven pripiše vzdevek iz foruma, da bom potem videl, kdo od prejemnikov ni napisal mnenja. Mnenja je do sedaj napisalo le nekaj prejemnikov, manj kot 20% in zato sem z vzorci začasno prenehal, poslal bom le tistim, ki so registrirani tukaj in ki sodelujejo.

sortaj

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 04, 2008 21:42:54    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

@offtopic:

reber, kaj si zaprl trgovino???

http://www.reber.si/

me je kar malo stisnilo....

lp

diehart

Pridružen/-a: Tor Nov 2007 19:09
Kraj: okolica Iv. Gorice

PrispevekObjavljeno: Pet Dec 05, 2008 00:40:21    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ker imam danes več volje do pisanja. Tudi jaz sem dobil vzorce, sicer s točno določenim namenom, pa vendar.
Ledice so dokaj povprečne, presenetila me je le zelena, ki ima res lep sij.
Za lepo zeleno so te best-buy.

lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
pomar

Pridružen/-a: Ned Nov 2008 14:50
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Ned Dec 07, 2008 13:36:50    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Dvakrat naročil vzorce minilo tri tedne. O vzorcih ne duha ne sluha. Question
Nazaj na vrh
Azrael

Pridružen/-a: Tor Nov 2007 14:21
Kraj: Gorje

PrispevekObjavljeno: Ned Dec 07, 2008 16:45:23    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zakaj jih ni?

Reber je lepo napisal:
Citiram:
Kdor ni dobil vzorca, naj pošlje zahtevek še 1x in zraven pripiše vzdevek iz foruma, da bom potem videl, kdo od prejemnikov ni napisal mnenja. Mnenja je do sedaj napisalo le nekaj prejemnikov, manj kot 20% in zato sem z vzorci začasno prenehal, poslal bom le tistim, ki so registrirani tukaj in ki sodelujejo.
Nazaj na vrh
start

Pridružen/-a: Ned Sep 2008 18:39
Kraj: Škofije-Koper/Vič-Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 11, 2008 08:45:51    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

pozdravljen reber.
z testnimi vzorci sem zadovoljen, zato sem se odlocil za narocile se vec le teh diod. diode so odlicne. hvala!!!
narocilo za diode sem vam poslal ze 3 - krat.
prosim poglejte e-maile
ze v naprej se vam zahvaljujem

Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslov
ule

Pridružen/-a: Čet Jun 2008 13:44
Kraj: Babno Polje

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 11, 2008 10:21:35    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jaz tudi čakam naročilo!
Nazaj na vrh
mucek4
moderator

Pridružen/-a: Čet Jan 2008 10:26
Kraj: Tržič - Mesto med gorami

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 11, 2008 11:10:42    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Eh ja Reber.

Zaradi takih kot sem jaz ne pošiljaš diod.

Torej. Sem testiral 3 BW in 3 VW LED. Pri toku 25mA svetijo precej odlično. ena dioda ima dovolj širok kot za osvetljevanje prostorov (govorimo o varčni 12V ali 24V razsvetljavi). Uporabna svetloba je cca do 2,5 metra, ker je ravno prav za montažo na strop ali na steno pod strop.

BW LED imajo zelo belo svetlobo, kar preveč belo. Čeprav za prostore ali prehode, ker rabimo svetlost in se ne zadržujemo dolgo (hodniki, WC, vetrolov, osvetlitev dvoriščne poti, ...) znajo biti ravno prav.
VW LED pa so skorajde res preveč rumene. Zaradi "rumene" barve, ki je očem sicer prijaznejša ne dobimo polnega evekta svetlobe.

Za normalno bivanje bo primerna kombinacija obeh. Za več podatkov o primerjavi različnih žarnic (navadnih, varčnih, ...) imam pa premalo LEDic.
Nazaj na vrh
start

PrispevekObjavljeno: Pon Dec 15, 2008 15:38:00    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moram povedat da so diode zelo kvalitetne, saj jih uporabljam kot razsvetljavo po sobi, (ze 1 mesec, vsak dan, 3-4 ure na dan) pa še vedno svetijo brezhibno.
Edino me še nekaj zanima.
REBER zakaj nam nočete poslat naročenih diod?
Kaj jih nimate na zalogi?
Jaz (kot vsi ostali), bi jih potrebovali čim prej.
Prosim REBER, kaj nam jih lahko pošljete čim prej?
HVALA REBER

P.S.

Zanima me ali je ze kdo dobil narocene diode?

Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslov
start

PrispevekObjavljeno: Tor Dec 16, 2008 16:00:51    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

se opravicujem, ker pisem 2 posta, enega pod drugim.
Dobil sem diode, hvala. Diode so res odlicne, v kratkem jih bom narocil se vec.

Nazaj na vrh
MihaT.

Pridružen/-a: Tor Nov 2007 8:14
Kraj: Bistrica pri Tržiču

PrispevekObjavljeno: Pet Dec 26, 2008 19:21:04    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Reber, diode še prodajaš?
Pred nekaj časa sem naročil vzorce pa jih še ni Confused Si ukinil pošiljanje vzorcev?

Lp, Miha
Nazaj na vrh
Lojze

Pridružen/-a: Pon Jul 2008 19:00

PrispevekObjavljeno: Sob Dec 27, 2008 14:00:17    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

MihaT. je napisal/a:
Reber, diode še prodajaš?
Pred nekaj časa sem naročil vzorce pa jih še ni Confused Si ukinil pošiljanje vzorcev?

Lp, Miha

amm... ja enako brez odgovora.. Confused

reber
moderator

PrispevekObjavljeno: Sob Dec 27, 2008 14:07:21    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ja, vzorce sem začasno ukinil, bodo še, ni problema, ampak pri naročilu vzorca rabim še vzdevek s foruma, torej vzorce pošiljam samo še forumašem, ostalim ne. Vzrok je bil, da so zelo redki napisali mnenje, vzorcev pa je bilo poslanih kar precej. Tudi po mailu ni prišlo nobene informacije.
Za praznike itak ne bi pošiljal, se je pa nabralo nekaj naročil, tako da jih bom razposlal.

MihaT.

Pridružen/-a: Tor Nov 2007 8:14
Kraj: Bistrica pri Tržiču

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 06, 2009 15:50:52    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kako kaže s temi diodami? Sedaj je pa že skoraj mesec dni od naročila vzorcev.
Ker jih imam namen kupiti malo več bi vzorci res prav prišli.
Nazaj na vrh
mit

Pridružen/-a: Pet Nov 2007 20:50
Kraj: Trojane

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 08, 2009 17:24:22    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

reber, poslal sem ti dva mejla z naročilom diod. ni odgovora. kolikor vem si dokaj dosleden pri odgovarjanju na mejl, zato menim da sem letel v spam box. pošiljal sem z gmaila.
imaš že kaj novih tipov, ali samo tisto kar je na prvi strani te teme?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
Rafter

Pridružen/-a: Tor Okt 2008 21:33

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 08, 2009 19:18:03    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

mit je napisal/a:
reber, poslal sem ti dva mejla z naročilom diod. ni odgovora. kolikor vem si dokaj dosleden pri odgovarjanju na mejl, zato menim da sem letel v spam box. pošiljal sem z gmaila.
Enako! Naročil sem tudi multimeter, pa ni odgovora. Wink
Nazaj na vrh
poule

Pridružen/-a: Sre Jan 2008 20:17
Kraj: LJ

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 08, 2009 20:15:44    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Enako,multimeter in diode.... z gmaila (4.jan)
Nazaj na vrh
Misko

Pridružen/-a: Ned Dec 2007 10:07

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 08, 2009 21:34:16    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Malo potrpite je očitno nekaj vmes prišlo, ker se na forum tudi nič ne oglaša.
Sam sem tudi nekaj naročil ampak ni sile. Kdor čaka dočaka!

mucek4
moderator

Pridružen/-a: Čet Jan 2008 10:26
Kraj: Tržič - Mesto med gorami

PrispevekObjavljeno: Pet Jan 09, 2009 08:48:40    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sem uspel včeraj govoriti z Rebrom. Med prazniki ga ni bilo doma, sedaj pa se gre "zidarska dela" in vam bo vsem odgovoril čez nekaj dni Wink
Nazaj na vrh
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.elektron.si forumu -> KOMERCIALNI oglasi Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3  Naslednja
Stran 2 od 3

Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Da, lahko povlečeš datoteke v tem forumu