Kazalo po www.elektron.si forumu www.elektron.si

Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se 
   recentZadnjih 20 razprav  Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Problem z domačim omrežjem

Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.elektron.si forumu -> Internet, računalniška omrežja LAN in wlan, povezave in strežniki
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Hoden

Pridružen/-a: Ned Dec 2007 13:51
Kraj: Postojna/Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Avg 13, 2008 00:07:32    Naslov sporočila: Problem z domačim omrežjem Odgovori s citatom

Živijo. Že nekaj časa nazaj sem kupil brezžični router D-Link DI-524UP 54Mb/s + tiskalniški strežnik. En računalnik imam v dnevni sobi, enega pa v svoji sobi. Za lažje predstavljanje prilagam skico hiše. Na začetku je stvar lepo delovala, v sobi sem lovil maximalen signal in sem bil zelo zadovoljen. Zadnje nekaj tednov pa mi stvar deluje slabo, moč signala je slaba oziroma nizka in tudi internet mi večkrat ne dela, zato moram večkrat pritisniti na povezavo da mi končno odpre zahtevano okno oziroma povezavo. V računalnku, ki ga imam v sobi imam brezžično PCI mrežno kartico Edimax EW-7128g, katera ima kabel in anteno. Povezava je sploh slaba v večernih urah. Zanima me kaj bi lahko sploh naredil. Router sem že resetiral, ga poskušal nastaviti vendar se stvar ne premakne. Bral sem tudi teste in v enem nadstropju bi morala stvar funkcionirati brez problema. Ali višina routerja in antene igra kaj vloge (recimo če je router višje postavljen kot antena). Zanima me kaj lahko sploh naredim v tem primeru.

Hvala

tlorishiše.JPG
 Opis:
Tloris hiše

Download
 Ime datoteke:  tlorishiše.JPG
 Velikost datoteke:  38.5 KB
 Downloaded:  697 krat

Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo MSN Messenger - naslov
Azrael

Pridružen/-a: Tor Nov 2007 14:21
Kraj: Gorje

PrispevekObjavljeno: Sre Avg 13, 2008 12:35:59    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Se je mogoče pojavilo še kakšno drugo Wifi omrežje v bližini in sedaj motita eden drugega?

Lahko je odpovedal tudi kabel med PCI kartico in anteno.

Mogoče bi bilo najbolje, če dobiš kje na posojo nek prenosnik z WiFi in boš ugotovil ali je pri tebi slab signal (router ali kakšna prestavljena bela tehnika (ali drugi večji kovinski predmeti) ali je kaj narobe z kartico v tvojem računalniku.

Skratka najprej poskusi ugotoviti ali je težava router ali mrežna kartica na tvojem PCju.

Če niste spremenili nič in je signal routerja oslabel, z morebitnimi nastavitvam izhodne moči pa se ne doseže spremembe, je okvara v routerju.

V tem primeru preden uveljavljaš garancijo, če je antena snemliva, router izklopi, odstrani anteno in jo namontiraj nazaj in vklopi router. Včaih se na antenskem priključku pojavi slab stik in naprava deluje slabo.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Hoden

PrispevekObjavljeno: Sre Avg 13, 2008 13:24:43    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hvala za ta nasvet. Bom poizkusil vse to. Zanima me pa zakaj je zvečer bistveno slabši signal. Sedaj pišem iz tega računalnika v sobi in je signal zelo dober. Včeraj zvečer ko sem pisal prvi post pa nisem mogel nič poslati zato sem pisal iz računalnika v dnevni sobi. Res čudno.

LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo MSN Messenger - naslov
Azrael

Pridružen/-a: Tor Nov 2007 14:21
Kraj: Gorje

PrispevekObjavljeno: Sre Avg 13, 2008 15:52:33    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Citiram:
Zanima me pa zakaj je zvečer bistveno slabši signal. Sedaj pišem iz tega računalnika v sobi in je signal zelo dober

Po drugih forumin sem zasledil idejo, da z dovolj močnim Wifi oddajnikom "povoziš" sosednje. Mogoče se kdo v tvoji bližin gre kaj takega. Baje to motenje najbolj občutijo tisti, ki uporabljajo enkripcijo signala (WEP ali WPA), saj povezava mora teči me "dogovorjenima" napravama, ne pa med tistima dvema, ki imata najboljši signal. Zveni logično.

In potem razni razni kvazi hekerčki poskusijo na tak način vdreti v zaprto omrežje, saj bo uporabnik prej ali slej izklopil zaščite, ko bo ugotovil, da brez njih lepo dela.

Lahko pa imate vi ali kakšen bližnji sosed kakšno mikrovalovko, ki je v uporabi največkrat zvečer in ta mikrovalovka "šprica".

Zato bi bilo dobro vedeti kaj je narobe:
- motilni signal
- oslabel signal routerja
- slaba mrežna kartica
Nazaj na vrh
mucek4
moderator

Pridružen/-a: Čet Jan 2008 10:26
Kraj: Tržič - Mesto med gorami

PrispevekObjavljeno: Pon Avg 18, 2008 07:55:32    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Mogoče pozen odgovor, ampak najprej prestavi "kanal" na katerem komuniciraš in preveri šeenkrat.
Nazaj na vrh
Hoden

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 07, 2008 21:10:05    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

No ker sem bil precej zaposlen se nisem z mojim omrežjem niti ubadal. Danes sem pa spet malo pri volji in sem malo pobrskal po internetu in našel ta link: http://www.freeantennas.com/projects/template/index.html

Naredil sem to parabolično anteno in stvar dela super. Prebral sem pa tudi en test od mojega modela routerja in so izpostavili ravno slabo pokritost z signalom.

No sedaj mi zadeva kot sem omenil deluje prezproblemov, vendar pa moč signala še ni maksimalna.

Bom pa poskusil jutri narediti še do anteno, ki je prikazana na tem filmčku:

http://www.metacafe.com/watch/837885/wifi_antenna_hack/

Mislim da pove da je uporabljena bakrena žica. Nisem pa zasledil koliko mora biti premer te žice.

No bom jutri poročal o uspehu ali neuspehu:)

LP
Nazaj na vrh
Hoden

PrispevekObjavljeno: Sob Nov 08, 2008 14:29:20    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

No naredil sem še to drugo spremembo na moji anteni in razlike ni. V videu sicer zatrdi da je signal 2x močnejši, vendar v moje primeru razen slabega izgleda ni bilo sprememb.

Tako da ostajam z originalno anteno ter mojim paraboličnim pripomočkom.

Če pa še kaj pogruntam pa sporočim.

Lp
Nazaj na vrh
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.elektron.si forumu -> Internet, računalniška omrežja LAN in wlan, povezave in strežniki Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Stran 1 od 1

Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Da, lahko povlečeš datoteke v tem forumu