Kazalo po www.elektron.si forumu www.elektron.si

 
 Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se 
   recentZadnjih 20 razprav  Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

MSN Geslo

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.elektron.si forumu -> RaĆØunalniÅ”tvo - sploÅ”no
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
dj_deep



Pridružen/-a: Čet Mar 2008 10:31
Prispevkov: 13

PrispevekObjavljeno: Sob Jun 07, 2008 13:15:01    Naslov sporočila: MSN Geslo Odgovori s citatom

Tako zadeva je sledeĆØa-punca je pozabila geslo od MSNja...probala sva že vse živo, tudi da ti kao poÅ”lje novo geslo pa niĆØ...ima kdo iddejo kako odkleniti, ker baje se nekako da...da ugotoviÅ” geslo??
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Owner?!



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 17:42
Prispevkov: 12

PrispevekObjavljeno: Sob Jun 07, 2008 15:25:56    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

jaz znam Very Happy to se da z msn crackerji
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
reber
moderator


Pridružen/-a: Pet Nov 2007 8:00
Prispevkov: 2149
Kraj: Bled

PrispevekObjavljeno: Sob Jun 07, 2008 16:20:23    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Potem pa kar z besedo na dan Wink niĆØ ne bo narobe, saj pravila foruma tega ne prepovedujejo.
_________________
Zasebna sporoĆØila sprejemam na e-mail
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Owner?!



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 17:42
Prispevkov: 12

PrispevekObjavljeno: Sob Jun 07, 2008 19:33:19    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

no bom prilimal en program s katerim se da hitro in uĆØinkovito poiskati geslo SAMO na tvojem raĆØunalniku. tale tool je zelo uporaben za zaĆØetnike, ĆØe pa rabiÅ” kaj veĆØ pa kar povej

Edit by Admin: Uporaba programa na lastno odgovornost. Antivirusni programi javljajo, da je v datoteki trojanski konj!

Edit2 by Admin: Priponka izbrisana, VolkD-ju pa dolgujem pivo Rolling Eyes
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
VolkD



Pridružen/-a: Ned Mar 2008 19:42
Prispevkov: 77
Kraj: DivaĆØa

PrispevekObjavljeno: Ned Jun 08, 2008 15:01:25    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Owner?! je napisal/a:
no bom prilimal en program s katerim se da hitro in uĆØinkovito poiskati geslo SAMO na tvojem raĆØunalniku. tale tool je zelo uporaben za zaĆØetnike, ĆØe pa rabiÅ” kaj veĆØ pa kar povej


NOD javi, da je tole virus tipa trojanec.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Owner?!



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 17:42
Prispevkov: 12

PrispevekObjavljeno: Ned Jun 08, 2008 17:27:54    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ja seveda! to je znaĆØilno za vse hacking toole. trojanca zazna zato da ljudje ne bi uporabljali takih stvari.... Tukaj NI virusa!!! garantiram in sem 100%
Imam Å”e veliko raznih programov in za vsakega bi dobil isto sporoĆØilo da ima istega trojanca.... SKRATKA TUKAJ NI NOBENIH VIRUSOV!!!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
mucek4
moderator


Pridružen/-a: Čet Jan 2008 10:26
Prispevkov: 243
Kraj: TržiĆØ - Mesto med gorami

PrispevekObjavljeno: Pon Jun 09, 2008 07:38:22    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Owner?! je napisal/a:
...SKRATKA TUKAJ NI NOBENIH VIRUSOV!!!


Zakaj si lahko tako prepriĆØan. Jaz vam reĆØem samo uporaba na lastno odgovornost!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
dj_deep



Pridružen/-a: Čet Mar 2008 10:31
Prispevkov: 13

PrispevekObjavljeno: Pon Jun 09, 2008 09:35:44    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ma ne najdem niĆØSad
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
dj_deep



Pridružen/-a: Čet Mar 2008 10:31
Prispevkov: 13

PrispevekObjavljeno: Pon Jun 09, 2008 09:51:09    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

oz. ne znam narediti tega-kr nekam naj bi vpisal podatke pa ni nobenega programa zraven??
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kraken212



Pridružen/-a: Čet Nov 2007 17:12
Prispevkov: 141

PrispevekObjavljeno: Pon Jun 09, 2008 22:44:06    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pa sem že videl nekaj podobnega enkrat na internetu ko sem hotel vdreti nekomu na msn in tip ki je to objavil je rekel isto, da antivirusni to zaznajo kot trojanca. Ko sem takrat to downloadu in odpru sem imel po nekaj ĆØasa že težave z raĆØunalnikom. Tako da ne hvala.
@Owner imena podobna tvojemu sem videl že na marsikaterem forumu in glej ga no, v veĆØini primerov se je Å”lo za hekanje kjer je nekdo nekaj vpraÅ”al, svetoval pa mu je nekdo z 1. postom

Lp

Very Happy
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Owner?!



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 17:42
Prispevkov: 12

PrispevekObjavljeno: Sre Jun 11, 2008 14:40:23    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

brez skrbi niso to taki ki so svetovali in niso imeli pojma. Sem 100% za njih da obvladajo zadevo v 0. (vsaj ti, s katerimi sem jaz v kontaktu... so pa iz drugih držav in ne slovenije..)
PS. Zakaj meniÅ” da ljudje z 1 postom nimajo znanja? MogoĆØe ima znanja veĆØ kot tisti, ki ima najveĆØ postov na forumu... Tako da nesmeÅ” vzet tistih z enim postom ali malo veĆØ za zaĆØetnike, saj po temu ne...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
kraken212



Pridružen/-a: Čet Nov 2007 17:12
Prispevkov: 141

PrispevekObjavljeno: Sre Jun 11, 2008 21:52:55    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Lej, da ne bo pomote vsi smo imeli nekdaj samo 1 post zato ne mislim da ljudje z 1 postom nimajo znanja. IzkuÅ”nje iz drugih forumov ki so bili sicer angleÅ”ki mi pravijo, da ko se gre za kakÅ”ne hekerske programe ki naj bi ukradli geslo ali naredili kakÅ”no drugo barabijo, se ne zaupa ljudem z 1 postom ki objavijo nek download in trdijo da bo ta program naredil nevem kaj. Seveda pa je možno tudi da se motim. Ne vem kako je to pri nas samo na tujih forumih je ponavadi tako da ĆØe downloadaÅ” kak tak program stakneÅ” samo trojanca ali pa kaj podobnega.

Lp!

Very Happy
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
VolkD



Pridružen/-a: Ned Mar 2008 19:42
Prispevkov: 77
Kraj: DivaĆØa

PrispevekObjavljeno: Sre Jun 11, 2008 23:59:26    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Owner?!
Ohladi malo !!!

Analiza kode kaže, da gre res za trojanca. Je pa tudi keyloger. Program se poskuÅ”a povezati na nek IRC strežnik na toĆØno doloĆØen kanal, ki pa je Å”ĆØiten z geslom.
Na tak naĆØin so obiĆØajno organizirani botneti.

Uporabljeno orodje za raziskavo je bilo: Wirtualmachine, Netmonitor.

Moram te Ŕe opozoriti, da je Ŕirjenje tovrstne kode kaznivo dejanje.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mucek4
moderator


Pridružen/-a: Čet Jan 2008 10:26
Prispevkov: 243
Kraj: TržiĆØ - Mesto med gorami

PrispevekObjavljeno: Čet Jun 12, 2008 06:15:04    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

VolkD. Tudi ti se boŔ za svoje dejanje sedaj ohlajal. Z enim mrzlim pivom, ki ti ga bomo dostavili na vrata tvoje hiŔe Cool
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Owner?!



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 17:42
Prispevkov: 12

PrispevekObjavljeno: Čet Jun 12, 2008 13:31:42    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

s tem programom se ne krade gesel... kot sem že napisal v uvodnem postu. Lahko to delaÅ” samo na svojem raĆØunalniku in iÅ”ĆØes svoja pozabljena gesla...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
mucek4
moderator


Pridružen/-a: Čet Jan 2008 10:26
Prispevkov: 243
Kraj: TržiĆØ - Mesto med gorami

PrispevekObjavljeno: Čet Jun 12, 2008 13:55:56    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ƈe se program povezuje na tuje raĆØunalnike (IRC strežnike) potem tudi krade gesla. Ne zatrjuj drugaĆØe!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
reber
moderator


Pridružen/-a: Pet Nov 2007 8:00
Prispevkov: 2149
Kraj: Bled

PrispevekObjavljeno: Čet Jun 12, 2008 15:16:10    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Lahko je program narejen tako, da ti sam v dobri veri poiÅ”ĆØeÅ” geslo na svojem raĆØunalniku, mimogrede pa najdena gesla brez tvoje vednosti poÅ”lje nekomu ... Razz

Å irjenje kode z namenom spodbujati k uporabi ali k napeljevanju zlorabe te kode je res kaznivo. V naÅ”em primeru ne gre za namerno Å”irjenje s ciljem Å”kodovati nekomu, paĆØ pa bolj k raziskavi. Ugotovilo se je, da koda JE trojanec in da kot kaže le ni tako ĆØista.

Pravzaprav je smisel trojanca tak, da naj na zaĆØetku deluje ĆØim bolj neopaženo in naj ne Å”koduje raĆØunalniku in naj ga ne upoĆØasnjuje, da ga je težje odkriti, predvsem pa kasneje. Na videz je mogoĆØe videti, kot da na raĆØunalniku ni niĆØ Å”kodljivega, v ozadju pa potihem iÅ”ĆØe ...

Taka in podobna koda je vĆØasih lahko koristna, žal pa je v veĆØini primerov to zlorabljeno v Å”kodljive namene. V naÅ”em primeru ni bilo namen Å”kodovati, lahko pa bi to kljub temu kdo zlorabil.

Debata je Ŕe naprej zaželjena, priponka s programom - kodo, pa je bila odstranjena z namenom, da ne bi bilo kakŔne zlorabe.

_________________
Zasebna sporoĆØila sprejemam na e-mail
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
544449



Pridružen/-a: Čet Nov 2007 14:32
Prispevkov: 40
Kraj: thin

PrispevekObjavljeno: Pet Jun 13, 2008 15:49:39    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

http://msn.blocked.nl/ Tukaj na tej strani lahko preveriÅ”, ĆØe te je kdo blokiral na msnu (pokaže, ĆØe je oseba online), zraven je pa Å”e en link, ki te pripelje na to stran http://www.msn-password-hacker.com/.
Sprobaj tisto, sam nisem...

Pri prvem linku mi v firefoxu prepreĆØi ene popupe, pa neke reklame, da neboste kej fasal, ĆØe z IE odpirate...

Spet edit by Admin: ƈe resniĆØno želite obiskati strani jih prepiÅ”ite. Administracija ne odgovarja.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mucek4
moderator


Pridružen/-a: Čet Jan 2008 10:26
Prispevkov: 243
Kraj: TržiĆØ - Mesto med gorami

PrispevekObjavljeno: Pet Jun 13, 2008 21:07:51    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Tale tema gre v ĆØudne vode.

MSN gesla ne vpisujte na nobeno drugo stran, ki ni last MalegaMehkega. Temu se reĆØe kraja gesel. Kdo te je dal na block listo oz. izbrisal iz MSN liste lahko preverite popolnoma brez nevarnosti in popolnoma brezplaĆØno z Kopete-jem.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Silvo



Pridružen/-a: Sob Mar 2008 23:57
Prispevkov: 19
Kraj: KoroŔka

PrispevekObjavljeno: Pet Jun 13, 2008 21:20:13    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Owner?! je napisal/a:
brez skrbi niso to taki ki so svetovali in niso imeli pojma. Sem 100% za njih da obvladajo zadevo v 0. (vsaj ti, s katerimi sem jaz v kontaktu... so pa iz drugih držav in ne slovenije..)
PS. Zakaj meniÅ” da ljudje z 1 postom nimajo znanja? MogoĆØe ima znanja veĆØ kot tisti, ki ima najveĆØ postov na forumu... Tako da nesmeÅ” vzet tistih z enim postom ali malo veĆØ za zaĆØetnike, saj po temu ne...


PriporoĆØam branje Tega Avtor je Darko (VolkD)
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
544449



Pridružen/-a: Čet Nov 2007 14:32
Prispevkov: 40
Kraj: thin

PrispevekObjavljeno: Pet Jun 13, 2008 22:39:23    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

mucek4 je napisal/a:
...izbrisal iz MSN liste lahko preverite popolnoma brez nevarnosti in popolnoma brezplaĆØno z Kopete-jem...

Ali vpiÅ”eÅ” msn blokiranega v okenĆØek, ali pa downloadaÅ” linux in preveriÅ” s Kopete-jem. Kaj je lažje?

Sem sprobal pri drugem linku in je program uganil pravo geslo.
VirusTotal report tistega programa pri 2. linku.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ziga555



Pridružen/-a: Sob Sep 2010 19:02
Prispevkov: 17
Kraj: RIBNICA

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 12, 2010 22:14:09    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pozdravljeni!


Kaj lahko posodobite tiste linke, da malo sprobam zadevo?


DrugaĆØe pa ĆØe že sprobavate to, lahko prvo poskusite na virtual box-u (zaradi stranjskih unĆØinkov)

l.p
Žiga
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mucek4
moderator


Pridružen/-a: Čet Jan 2008 10:26
Prispevkov: 243
Kraj: TržiĆØ - Mesto med gorami

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 15, 2010 10:41:16    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ƈe želiÅ” sam sebi dobro, potem NE DELAJ tega.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
reber
moderator


Pridružen/-a: Pet Nov 2007 8:00
Prispevkov: 2149
Kraj: Bled

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 15, 2010 11:21:40    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jaz se ne bi igral, oziroma bi za tako "Å”pilarijo" uporabil en drug raĆØunalnik, ki bi mu potem enostavno formatiral disk in na novo naložil, ker na sumljivih straneh zagotovo stakneÅ” virus.

Izvajanje nelegalne kode je lahko v navzkrižju z zakonom, ne glede na to, ali preizkuÅ”aÅ” za hec v raziskovalne namene ali pa zares, ĆØeprav osebno nimam niĆØ proti, ĆØe gre v raziskovalne namene in nimaÅ” namena zlorabljati... se pa poraja vpraÅ”anje, koliko je takih, ki bi resniĆØno poskusili samo iz firbca in tega kasneje ne bi uporabili zares Rolling Eyes

_________________
Zasebna sporoĆØila sprejemam na e-mail
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
ziga555



Pridružen/-a: Sob Sep 2010 19:02
Prispevkov: 17
Kraj: RIBNICA

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 15, 2010 15:01:52    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Saj sem omenil virtual box. To je navidezni raĆØunalnik, tu nima biti kaj, saj se tisti izolirani del vsakiĆØ formatira.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
aleslesjak



Pridružen/-a: Pon Feb 2009 0:41
Prispevkov: 10
Kraj: GradiÅ”ĆØe nad Pijavo Gorico

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 15, 2010 20:51:15    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

mojih 2 centa: Å”ifrirni in kodirni algoritmi so dokaj hecna zadeva, v veĆØini za nas zanimivih primerov (pozabljena gesla, razbijanje zaÅ”ĆØite dokumentov..) pa je ta hec spoÅ”no znan. No ja, vsaj algoritem, vendar tudi pri enostavnih algoritmih (zip, doc, pdf ... zaÅ”ĆØite) pri tem potrebujeÅ” vsaj Å”e kljuĆØ Confused . Da ne govorim o challenge/response algoritmih pri raznoraznih logonih, kjer potrebujeÅ” Å”e kaj drugega.

Da ne dolgovezim... za razbitje pozabljene Å”ifre potrebujeÅ” kljuĆØ in poznavanje algoritma. KljuĆØ (se pravi, kljuĆØi) se ponavadi kupijo v obliki spiskov za par 100 dolarjev in stvar potem z brute force naĆØinom poizkuÅ”a en kljuĆØ za drugim. Ponavadi lokalno na meganavadnem raĆØunalniku to traja kakÅ”en kakÅ”en dan ali dva. Uspeh NI garantiran, paĆØ odvisno od obstoja kljuĆØne besede na spisku.

Drug naĆØin je pravzaprav star znanec Å”e iz ĆØasa babilonske kode: dobiÅ” zadostno Å”tevilo kodiranih besed, analiziraÅ” lingvistiĆØno strukturo in potem vse skupaj obraĆØaÅ” malo sem in malo tja. Uspeh JE garantiran pri zadostnem Å”tevilu vzorcev. Vse skupaj na megablastvesoljskem superraĆØunalniku traja 10^X let.

Vse ostalo je trojanski konj. Pika. Tudi ĆØe se obdelava in razbijanje dejanski vrÅ”i na zunanjih IRC serverjih. Ker ti programi poÅ”ljejo podatke nekam ven in niti ne veÅ” katere podatke poÅ”lje in kaj z njimi tam poĆØnejo. Kar pa je Darko sicer že ugotovil, da ta program to poĆØne.

Je pa tudi res, da antivirusni programi že "by default" za trojanca proglasijo kakrŔnokoli kodo, ki vsebuje kodo ki odpira porte na ven. In v 99% primerov je tudi prav. Za tisti 1% si lahko brez skrbi samo v primeru, da si program napisal sam.

V tukaj dotiĆØnem primeru... mail in teženje na MSN. Uspeh je odvisen od vztrajnosti teženje. V konĆØni fazi ima celo PayPal postopek za reset gesla.

lp, AleÅ”
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.elektron.si forumu -> RaĆØunalniÅ”tvo - sploÅ”no Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Da, lahko povlečeš datoteke v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group