Kazalo po www.elektron.si forumu www.elektron.si

Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se 
   recentZadnjih 20 razprav  Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

High current Hfe tester

Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.elektron.si forumu -> Analogna elektronika
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Tim88

Pridružen/-a: Sob Maj 2008 13:06

PrispevekObjavljeno: Pon Maj 05, 2008 10:50:17    Naslov sporočila: High current Hfe tester Odgovori s citatom

V reviji Elektor Electronics, letnik 1990 (september), sem našel zelo fino merilno napravo za merjenje enosmernega ojačanja tranzistorjev.
Zanima me, če bi se tu našel kdo, ki je imel z njo kakršenkoli opravek, lahko pa tudi s podobno napravo.
Žal mi je skener odpovedal, sicer bi stvar poskeniral in pripel.

Lep pozdrav!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
dkone

Pridružen/-a: Tor Nov 2007 9:47
Kraj: Krško

PrispevekObjavljeno: Pon Maj 05, 2008 19:01:21    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Obstaja tudi tester tranzistorjev,ki je objavlen v novejšem elektorju. Z njem lahko tesitraš navadne pnp,npn tranzistorje pa vse do mosfetov,led diod,navadnih diod in še in še. Več seveda v priponki:

Sam sem ga tudi izdelal,pa lahko pohvalim da odlično deluje. Vse skupaj bazira na pic16f876a.

download.pdf
 Opis:

Download
 Ime datoteke:  download.pdf
 Velikost datoteke:  417.41 KB
 Downloaded:  1283 krat

darko

Pridružen/-a: Čet Nov 2007 21:14
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Sob Sep 20, 2008 08:45:45    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

dkone, lahko kaj več poveš o tem testerju?
Ali si sam sprogramiral procesor, kakšne težave pri downloadu, izdelava tiskanine ipd.
kako se obnesejo kontakti kar na tiskanini?
LP Darko
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
dkone

Pridružen/-a: Tor Nov 2007 9:47
Kraj: Krško

PrispevekObjavljeno: Tor Sep 23, 2008 09:00:25    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

darko je napisal/a:
dkone, lahko kaj več poveš o tem testerju?
Ali si sam sprogramiral procesor, kakšne težave pri downloadu, izdelava tiskanine ipd.
kako se obnesejo kontakti kar na tiskanini?
LP Darko

Darko,oprosti,šele sedaj sem videl tole sporočilo.

Kar se tiče glede testerja:

Naredil sem ga pred dobrim letom dni po zgornji shemi in predlogu tiskanine. Materijal ni kritičen,upori so z toleranco 1%,zaradi večje točnosti meritev. Programiral sem z hex,ki sem ga dobil na elektorjevi strani,dobi se ga tudi nekje na MAXI forumu,lahko ga pa pripnem sem,ter samo kalibracijo testerja in fuse bite. Tiskanino sem izdelal po klasičnem fotopostopku,tako da komplikacij ni bilo. Kot testne priključke sem uporabil kar žensko letvico,tako da samo vtaknem izbrani tranzistor v letvico. Tiskanina je dovolj kvalitetna narejena,tako da ni težav pri spajkanju in kontaktih.

Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.elektron.si forumu -> Analogna elektronika Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Stran 1 od 1

Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Da, lahko povlečeš datoteke v tem forumu