Kazalo po www.elektron.si forumu www.elektron.si

Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se 
   recentZadnjih 20 razprav  Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Digitalna tehnika: program za pomik x,y, z pri CNC stroju

Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.elektron.si forumu -> Programska oprema za elektrotehniko in domačo delavnico
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
djsdejan

Pridružen/-a: Čet Dec 2007 8:32
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Ned Maj 04, 2008 11:27:12    Naslov sporočila: Digitalna tehnika: program za pomik x,y, z pri CNC stroju Odgovori s citatom

V šoli moramo pri predmetu digitalne tehnike oddat napisan program za pomik x, y, z osi za vrtalnik (cnc vrtalnik) hvaležen bom vsakomur, ki mi lahko pomaga s kakim napisanim programom, tisti ki mi bo lahko kako pomagal ga v Mb čaka flaška ali dve Laškega Very Happy Tako da fantje kateri imate kaj o cnc vrtalniku prosim na pomoč.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
djsdejan

PrispevekObjavljeno: Sre Maj 07, 2008 21:53:56    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

V prilogi prilagam opis vaje katero moramo izvesti. Še enkrat naprošam vse, ki imajo znanje za to programiranje, če mi lahko prosim pomagajo.

vrtalni avtomat.JPG
 Opis:

Download
 Ime datoteke:  vrtalni avtomat.JPG
 Velikost datoteke:  103.22 KB
 Downloaded:  740 krat

Nazaj na vrh
reber
moderator

Pridružen/-a: Pet Nov 2007 8:00
Kraj: Bled

PrispevekObjavljeno: Čet Maj 08, 2008 06:37:44    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Če prav razumem imate model stroja pri laboratorijskih vajah (ali karkoli že pomeni LAV)
Manjka opis modela, manjka opis razvojnega orodja, ki ga imate ....

Kot kaže imaš za naredit le pomik v x in z smeri, pomik y sploh nimaš, imaš pa zagon motorja za vrtanje, vse skupaj pa je krmiljeno s končnimi stikali, oziroma z njihovo pomočjo, kot informacijo o položaju. Takemu modelu jaz ne bi rekel CNC ...

Zastavljena naloga je jasna, vsaj videti je, le premalo podatkov si dal, prav goovo so še kakšni pomembni podatki.

djsdejan

PrispevekObjavljeno: Čet Maj 08, 2008 11:16:34    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jaz se opravičuje ker sem prvotno malo zgrešil. Več podatkov kot je pa na tem listu pa tudi mi nismo dobili. Priznam da mi ta digitalna tehnika in to pisanje programo ne leži najbolj, zato sem se tudi obrnil na vas na forumu. Naj dodam še to program more biti napisan v programu pinnacle 52
Nazaj na vrh
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.elektron.si forumu -> Programska oprema za elektrotehniko in domačo delavnico Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Stran 1 od 1

Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Da, lahko povlečeš datoteke v tem forumu