Kazalo po www.elektron.si forumu www.elektron.si

 
 Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se 
   recentZadnjih 20 razprav  Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Kristal na AVRjih in zaklenjen mikrokrmilnik

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.elektron.si forumu -> Programiranje mikrokontrolerjev in programatorji
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
sasos



Pridružen/-a: Pet Apr 2008 9:16
Prispevkov: 1

PrispevekObjavljeno: Pet Apr 11, 2008 16:30:31    Naslov sporočila: Kristal na AVRjih in zaklenjen mikrokrmilnik Odgovori s citatom

ƈe na atmelov krmilnik (mega88) prikljuĆØimo kristal, kako v Bascomu pravilno doloĆØimo delovno frekvenco?

Do sedaj sem namreĆØ uporabljal interni oscilator, ko pa sem prikljuĆØil kristal, sem ga oĆØitno narobe nastavil.

MK ni veĆØ možno prebrati, razlago pa sem naÅ”el v "pomoĆØi":
Bascom help je napisal/a:
When you select the wrong Fuse bit, you could lock your chip. For example when you choose the wrong oscillator option, it could mean that the micro expects an external crystal oscillator. But when you connect a simple crystal, it will not work.

In these cases where you can not communicate with the micro anymore, the advise is to apply a clock signal to X1 input of the micro.

Tako sledi drugo vpraÅ”anje, kako (s ĆØim?) naj bi mu dal clock signal na X1? (vezava?)
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
dkone



Pridružen/-a: Tor Nov 2007 9:47
Prispevkov: 265
Kraj: KrŔko

PrispevekObjavljeno: Pet Apr 11, 2008 18:38:27    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Oscilator. ƈe imaÅ” kakÅ”nega viÅ”ka doma ga priklopiÅ” na X1. ƈe tega nimaÅ”,vzameÅ” drugi kontrolor,katerega imaÅ” pri roki,napiÅ”eÅ” program,da ti na enem portu deva impulze(pravokotne,samo prižigaÅ” enko in nulo v doloĆØenem intervalu) in pripeleÅ” na tale vhod. Meni je že velik atmeg tako uspelo nazaj spraviti.

P.S:frekvenco doloĆØiÅ” z $crystal=12000000.

_________________
Lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo MSN Messenger - naslov
pirpy



Pridružen/-a: Tor Dec 2007 15:34
Prispevkov: 51
Kraj: TopolŔica

PrispevekObjavljeno: Sob Apr 12, 2008 19:38:18    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

jaz pa imam kar quartz cristall oscillator 4 megahertze ki ga prikljuĆØim na x1 in zadeva deluje(ĆØe nisi zaklenil Å”e kakÅ”en drug fuse kot reset ali kaj takega)
lp


Borut
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo MSN Messenger - naslov
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.elektron.si forumu -> Programiranje mikrokontrolerjev in programatorji Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Da, lahko povlečeš datoteke v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group