Kazalo po www.elektron.si forumu www.elektron.si

Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se 
   recentZadnjih 20 razprav  Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

T-shirt elektron.si
Pojdi na stran 1, 2, 3  Naslednja

Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.elektron.si forumu -> Predlogi in pripombe
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
admin
Administrator

Pridružen/-a: Čet Nov 2007 21:06
Kraj: Bled

PrispevekObjavljeno: Sre Nov 14, 2007 14:21:10    Naslov sporočila: T-shirt elektron.si Odgovori s citatom

Če bodo interesenti, bom dal v potisk T-shirt majice s potiskom, napis www.elektron.si in logotip, ki ga nekako še ni v pravi obliki.

Glede majic sem se že zanimal. Cena prazne majice je cca 2,5€ + potisk na eni ali dveh straneh, ki stane 1-1,5€ približno. Majice niso najnižje kvalitete, zato tudi nekoliko višja cena. Cena potiskanih majic bo nekomercialna, torej najnižja možna, verjetno bo nekje okoli 4€, vsekakor pa ne več kot 5€. Verjetno bo šlo skozi s 5€ za kos s poštnino vred, saj majica tehta okoli 200g, tako da gre v poštnino do 250g, če gre v A4 kuverto, ki tehta cca 20g.

Ideje in informacije so dobrodošle, še posebej oblikovanje tiska. Kdor ima idejo in oblikovalsko žilico, kar na dan z njo.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
brilliance

Pridružen/-a: Tor Nov 2007 12:52
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Sre Nov 14, 2007 18:52:03    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zdravo ..

Ma, jaz nebi nic kompliciral. Ker glede na logo foruma, in na sliko ki je pripeta v testnem forumu, bi jaz uporabil kar to, nad njo, ali po dnjo, pa ovalen WWW naslov foruma.

Slika:

elektron.jpg
 Opis:

Download
 Ime datoteke:  elektron.jpg
 Velikost datoteke:  13.61 KB
 Downloaded:  1531 krat

Nazaj na vrh
admin
Administrator

Pridružen/-a: Čet Nov 2007 21:06

PrispevekObjavljeno: Sre Nov 14, 2007 19:51:18    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Amm, potisk bi bil enobarven, če ne bo predrag, ker cena potiska je za eno barvo, za dve je cena dvojna.
Logo, ali vsaj zamisel, je že od nekdaj simbolj atoma, torej bi bilo verjetno dobro, da pri tem tudi ostane.

Kako si mislil ovalen www?

Kaj pa napis, kakšni fonti? v mislih sem imel čisto navadni arial ali pa tahoma
Nazaj na vrh
brilliance

PrispevekObjavljeno: Sre Nov 14, 2007 21:04:59    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zdravo ..

Evo, samo za to priliko sem nastavil CD9, in po nekaj letih zopet malo poskusil. To je samo en primer, prvi poskus, za izhodiscno tocko mislim da dovolj nazorno.

Nekaj taksnega sem imel v mislih:

Graphic1.jpg
 Opis:

Download
 Ime datoteke:  Graphic1.jpg
 Velikost datoteke:  19.22 KB
 Downloaded:  1507 krat

Nazaj na vrh
tonic

Pridružen/-a: Pon Nov 2007 21:46
Kraj: Loče

PrispevekObjavljeno: Čet Nov 15, 2007 10:25:42    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Lahko prosim probaš naredit eno slikico z navadnim vodoravnim napisom WWW pod logotom...

Nekako moram preveč "pigat" glavo če hočem prebrat kateri WWW...
Nazaj na vrh
reber
moderator

Pridružen/-a: Pet Nov 2007 8:00

PrispevekObjavljeno: Čet Nov 15, 2007 11:07:49    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Malo igračkanja s Corel Draw in nastalo je nekaj primerov za predlogo tiska za hrbtni del majice ...

logo_elektron_04_tahoma.gif
 Opis:

Download
 Ime datoteke:  logo_elektron_04_tahoma.gif
 Velikost datoteke:  4.39 KB
 Downloaded:  1177 krat

logo_elektron_04_Comic-sans-MS.gif
 Opis:

Download
 Ime datoteke:  logo_elektron_04_Comic-sans-MS.gif
 Velikost datoteke:  4.4 KB
 Downloaded:  1209 krat

logo_elektron_04_orbit-b.gif
 Opis:

Download
 Ime datoteke:  logo_elektron_04_orbit-b.gif
 Velikost datoteke:  4.17 KB
 Downloaded:  1205 krat

Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
tonic

Pridružen/-a: Pon Nov 2007 21:46
Kraj: Loče

PrispevekObjavljeno: Čet Nov 15, 2007 11:49:04    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Super

Osebno sem za "orbit" pisavo Cool
Nazaj na vrh
brilliance

PrispevekObjavljeno: Čet Nov 15, 2007 15:02:27    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ekola, tahoma pisava. V drugo pa napis priblizno iste barve kot logo.

tahoma elektron forum.jpg
 Opis:

Download
 Ime datoteke:  tahoma elektron forum.jpg
 Velikost datoteke:  17.35 KB
 Downloaded:  1453 krat

tahoma1 elektron forum.jpg
 Opis:

Download
 Ime datoteke:  tahoma1 elektron forum.jpg
 Velikost datoteke:  16.47 KB
 Downloaded:  1412 krat

Nazaj na vrh
strobos

Pridružen/-a: Čet Nov 2007 17:53
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Nov 18, 2007 01:44:33    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

tonic je napisal/a:
Super

Osebno sem za "orbit" pisavo Cool

Tudi meni se zdi ta najboljša.

Lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
MihaT.

Pridružen/-a: Tor Nov 2007 8:14
Kraj: Bistrica pri Tržiču

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 19, 2007 08:14:39    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Meni pa Comic-sans.

Lp,
Miha
Nazaj na vrh
reber
moderator

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 19, 2007 10:51:27    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Amm, prej sem pozabil omeniti, da mora grafika biti preprosta in prilagojena enobarvnemu tiskanju. To pomeni, da bo predloga narejena tako kot za tiskano vezje, grafika 1 bitna črno/bela (brez sivin)
Za prikaz sem uporabil modro, ker bi bila tudi na majici uporabljena modra barva. Majice bi uporabil tiste sive, ki so rahlo pisane, ne vem, kako se točno reče tej sivi barvi, no, v glavnem, svetlo siva je, ni enakomerna enobarvna. Poleg te sive bi lahko uporabil še kakšno drugo barvo, npr belo, za ostale pa predlagajte, če bi bila barva temna, mora biti potisk nasprotne barve. Ne glede na našteto, bi bilo sito enako, cena tudi, moram pač gledati, da bo zadeva čim cenejša, majice pa tudi kvalitetne, ne bom izbral najcenejših in s tem najmanj kvalitetne in tanke.

Kar se tiče grafike, predlogi so še dobrodošli, pomembno je tudi razmerje med velikostjo sličice in teksta, oblika sličice, velikost jedra v sredini, velikost elektrona na krožnici/elipsi, sedaj so elipse enakomerno razporejene, elektroni pa prav tako, lahko bi tudi bolj naključno postavil, ali pa je bolje, da simbol ostane popolnoma simetričen.
Imam še nekaj zelo podobnih predlog, če je interesantno, lahko prilepim tukaj, lahko dam gor tudi cdr datoteke, rišem v verziji 11, lahko zhranim v nižjo, če se bo kdo igral. Ponavadi so določeni simboli narisani točno določeno, in nato skotirani in patentirani, tako kot simbol eura, za katerega sem videl, da so točno določene mere, koti in razmerja Confused no ja, saj je prav tako. tudi za simbol foruma bi naredil enako, točne mere in razmerja, naj bo standard, mogoče pa bo to še kdaj prav prišlo Cool

Z izbiro pisav sem preizkušal in izbral 3 po mojem okusu najprimernejše, arial se mi zdi najmanj, ostali dve bolj, ne morem se odločiti, zato se mi zdi, da bi bila anketa na mestu, kaj pravite?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
mucek

Pridružen/-a: Pon Nov 2007 13:33
Kraj: Škofja Loka

PrispevekObjavljeno: Tor Nov 20, 2007 14:42:17    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Po mojem je najlepša varianta taka, da je spredaj le manjši logotip (na srcu ali tam okoli), zadaj pod ovratnikom napis www.elektron.si, spodaj pa velik logotip. (zgolj moje mnenje - v razmislek)

LP, Grega
Nazaj na vrh
smasher

Pridružen/-a: Sre Nov 2007 23:31
Kraj: Obala-Lj

PrispevekObjavljeno: Sob Dec 29, 2007 00:41:00    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Mislim da je Reberjeva verzija orbit res odlična, malo me moti razmerje med velikostjo jedra in orbitami, zdi se mi tudi da je pisava prevelika.
Sicer sta to samo preelevi reberjeve slike, upam da Reber ni jezen (obljubim da se bom bolj potrudil in našel druge primere atoma). Samo za premislek glede fonta.

LP

logo_elektron_5s.GIF
 Opis:
Mislim da je lepše če pisava ne presega širine orbit

Download
 Ime datoteke:  logo_elektron_5s.GIF
 Velikost datoteke:  4.49 KB
 Downloaded:  1161 krat

logo_elektron_7s.GIF
 Opis:

Download
 Ime datoteke:  logo_elektron_7s.GIF
 Velikost datoteke:  4.84 KB
 Downloaded:  1192 krat

Nazaj na vrh
diehart

Pridružen/-a: Tor Nov 2007 19:09
Kraj: okolica Iv. Gorice

PrispevekObjavljeno: Sob Dec 29, 2007 18:04:05    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smasherjeva predloga sta zelo dobra.

Moj predog pa je predelan brilliancev atom na čb in orbit pisava, tako kot je zadni logo od smasherja.
Nazaj na vrh
BrezC

Pridružen/-a: Tor Apr 2008 12:49
Kraj: Primorska

PrispevekObjavljeno: Pon Apr 07, 2008 07:45:55    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Meni se zadnje čase zdi da bi tudi brez www čist lepo zgledalo, če se že opušča http://, se lahko tudi www....V začetkih interneta je bilo to treba pisat, sedaj pa že vsi vemo zakaj se gre tudi brez www...
Nazaj na vrh
reber
moderator

PrispevekObjavljeno: Čet Jul 10, 2008 21:46:03    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Na majice smo kar malo pozabili. No, majice imam sedaj doma, naročil sem 200 kosov, sedaj moram pripraviti grafiko za tisk, potem pa gredo majice v obdelavo. Predlogov ni bilo veliko, večini je všeč orbit pisava, zato bo za začetek uporabljena preprosta grafika z orbit pisavo. O velikosti grafike se bom še pogovoril s tiskarjem, ki ima izkušnje s tiskanjem na majice. Če bo vse prav, bodo majice še tale mesec.
qwertz

Pridružen/-a: Ned Jun 2008 10:49
Kraj: Vrhnika

PrispevekObjavljeno: Pet Jul 11, 2008 13:55:14    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Če je tisk 1€, dvobarven pa recimo 2€ se ne splača imeti enobarvne majice, saj dvobarvna (rdeča+modra--> kot je logo in favicon) izgleda veliko lepše in bolj pade v oči, če je pa izrecno treba imeti 1 barvo pa naj bo 1...

Strinjam se z izbrano pisavo...
Nazaj na vrh
reber
moderator

PrispevekObjavljeno: Pet Jul 11, 2008 14:15:17    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Dvobarvni tisk je cena enobarvnega x2
Nameraval tiskati zadaj na hrbtu velik logotip z napisom in spredaj na levi mali logotip z napisom.
Za cene se moram še 1x pozanimati, rad bi prišel skozi za 5€/kos, majice sem dobil po 2,6€/kos, vzel sem pa nekoliko boljši material, ne najcenejših.

Gargamel

Pridružen/-a: Čet Dec 2007 11:51
Kraj: Škofja Loka

PrispevekObjavljeno: Pet Jul 11, 2008 15:19:47    Naslov sporočila: majice Odgovori s citatom

Mislim da bi kljub temu da je cena za dvobarvni tisk še enkrat višja, lahko dal izdelati dvobarvne majice. Kajti kdor bo majico želel jo bo kupil, ne glede na to če bo par eurov dražja. Kdor pa je ne namerava kupiti pa je ne bo kupil niti če bo takorekoč zastonj.
qwertz

PrispevekObjavljeno: Pet Jul 11, 2008 20:05:22    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jaz bi jo kupil, tudi če bi bila 6€ in dvobarvna...enobarvna me ne vleče.

Ali so to fruit of the loom majice? Kje so bile nabavljene in koliko so težke (mislim kvaliteta majice).

Mislim, da je bolje dati enostranski tisk, če pa že dvostranski pa bi imel spredaj naprimer logotip, zadaj pa napis ali kaj podobnega...vprašajte tiskarja, kaj se največ tiska.

Kaj pa tiskanje na rokav ali pa mali tisk zadaj na vratu, če veste kaj mislim?
Nazaj na vrh
smasher

Pridružen/-a: Sre Nov 2007 23:31
Kraj: Obala-Lj

PrispevekObjavljeno: Pet Jul 11, 2008 22:16:23    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

o tema spet aktivna jaz pa še vedno nisem naredil spodobne slike Confused
Kaj je to splošno strinjanje da bi imeli spredaj na majci na mahno napisano?
KEr ravno tisti majhni napis me najbolj moti na reklamnih majcah, ne želim da bi izgledala kot reklamna majca.

LP
Nazaj na vrh
Zaspanc

Pridružen/-a: Sre Nov 2007 20:44
Kraj: Črnomelj

PrispevekObjavljeno: Pet Jul 11, 2008 22:48:36    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jah, potemtakem tudi ogromna slika na hrbtu nima smisla, saj ob vsaki rahli zahladitvi/dežju, ko prek sebe vržeš še kakšno jakno ali kaj podobnega ni vidna, "reklamni" napisek pa je še vedno viden...
qwertz

PrispevekObjavljeno: Sob Jul 12, 2008 06:55:05    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kaj pa če bi dali spredaj veliko sliko?
Nazaj na vrh
reber
moderator

PrispevekObjavljeno: Sob Jul 12, 2008 07:11:30    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Vidim, da so se pojavile nove ideje ... zato predlagam, da se pomenimo o tem. Predlagajte, možnosti so še odprte.
Pozanimal se bom o cenah tiska za mali, za mali tisk, za veliki tisk, za dvobarvni tisk, potem pa se lahko odločamo naprej, koliko in kakšen tisk naj bi bil.

Majice sem kupil v trgovini Trgos v Lescah, kjer prodajajo delovne obleke, rokavice, čevlje, skratka vsa zaščitna oblačila, čistila in podobno.

Teža majice XL je 180g, znamka LAMBESTE ...

qwertz

PrispevekObjavljeno: Sob Jul 12, 2008 07:17:11    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sosed tudi prodaja zaščitna sredstva in je rekel, da če se kdo odloči za tisk mu raje svetuje vezenje, saj se plača samo izdelava "programa", nato je pa vsako vezenje približno 1€... bom še vprašal kako veliko je to vezenje...
Nazaj na vrh
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.elektron.si forumu -> Predlogi in pripombe Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Pojdi na stran 1, 2, 3  Naslednja
Stran 1 od 3

Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Da, lahko povlečeš datoteke v tem forumu