Kazalo po www.elektron.si forumu www.elektron.si

Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se 
   recentZadnjih 20 razprav  Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Popravilo DJ Kontrolerja

Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.elektron.si forumu -> Servis
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
markobb

Pridružen/-a: Pon Mar 2009 20:50

PrispevekObjavljeno: Pet Jun 02, 2017 10:49:14    Naslov sporočila: Popravilo DJ Kontrolerja Odgovori s citatom

Zivjo,

imam kontroler gemini d4v
http://geminisound.com/product/g4v

To priklopis prek usb na pc in glasbeni softvare in vrtis glasbo.

Kupil sem ga od predhodnika ki je namesto 5v napetosti preko zunanjega adapterja zgleda spustil notri vrjetno 12v in je zadeva crknila, oz ko jo prizges se osvetlitev na gumbih prizge kr tako eni ja drugi ne, in noben gumb se ne odziva. Zadevo sem odpru in na ploscici ki je za napajanje je odletel en kondenzator 6v katerega sem zamenjal pa zadeva isto ne dela.
Zdej vrjetno je sla napaka dlje

Seveda ko ga priklopis na usb ga pc ne prepozna USB-USBc

http://shrani.si/f/E/Dl/4r12LvDp/20170601162738resized.jpg
http://shrani.si/f/31/F9/1noSMWgG/20170601162801resized.jpg

Ce bi lahko kdo to pogledal naj se mi javi, sicer sem iz LJ pa mogoce lahko dostavim tudi kam drugam. Sam pa nebom iskal dalje napake ker se stem ne ukvarjam oz nimam prakse zato.
lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
reber
moderator

Pridružen/-a: Pet Nov 2007 8:00
Kraj: Bled

PrispevekObjavljeno: Sob Jun 03, 2017 06:41:13    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Vidim, da si zamenjal elektrolit, tisti rjavi poleg enega SMD elkota 1000u 6,3V

Preveri napetosti na VR1 AMS1117 3.3
Preveri oznake kaj je U1 poleg R99 to je en čipek 5 pinski v SOT23-5 ohišju
Preveri vezavo poleg konektorja za napajanje okoli Q14 kaj naj bi ta tranzistor imel za eno funkcijo.

Če je napajanje 5V (zunanje) in je to slučajno peljano nekam direkt, zna biti problem, skurjeno še kaj. Upaj, da je večina vitalnih delov napajano na 3,3V.

Lahko pripelješ do mene in pogledam, ne morem pa nič obljubit da bom napako našel, še posebej če je napaka kje globoko na matični plošči.

Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.elektron.si forumu -> Servis Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Stran 1 od 1

Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Da, lahko povlečeš datoteke v tem forumu