Kazalo po www.elektron.si forumu www.elektron.si

 
 Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se 
   recentZadnjih 20 razprav  Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Sprejemnik in oddajnik 433,92MHz

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.elektron.si forumu -> Elektrotehnika - sploÅ”na debata
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
klemenbest



Pridružen/-a: Tor Apr 2015 20:01
Prispevkov: 10

PrispevekObjavljeno: Sre Apr 15, 2015 05:25:20    Naslov sporočila: Sprejemnik in oddajnik 433,92MHz Odgovori s citatom

Pozdravljeni! Pred kratkrim sem kupil rf sprejemnik in oddajnik http://halx.co.uk/rf-transmitter-receiver-pair-434mhz-en.html#/product/29877
Sedaj me zanima kako bi lahko to povezal da bi s pritiskom na gumb poslal signal na sprejemnik na katerem bi zasvetila led lucka. Rad bi da bi se to povezalo brez Arduino vezja. Hvala za odgovore. Ps kaksna skica bi mi zelo prav prisla. Wink
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
reber
moderator


Pridružen/-a: Pet Nov 2007 8:00
Prispevkov: 2149
Kraj: Bled

PrispevekObjavljeno: Sre Apr 15, 2015 07:41:00    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Na oddajniŔki strani rabiŔ encoder, na sprejemniŔki pa decoder.

Da bo brezžiĆØna povezava delovala tako kot je treba in se sprejemnik ne bo prožil tudi na vse druge signale, moraÅ” poskrbeti za ustrezno kodiran signal.

Kodiranje in dekodiranje signala lahko narediÅ” z mikrokontrolerjem ali z ustreznimi namenskimi ĆØipi, pri katerih je izbira kode hardverska (izbira ustreznih pinov).

Iz dekoder ĆØipa peljeÅ” signal na DATA pin oddajnika, na sprejemniku pa imaÅ” prav tako DATA pin, kjer signal povežeÅ” na vhod dekoder ĆØipa. Za razumevanje delovanja predlagam, da si natanĆØno prebereÅ” nekaj tehniĆØnih listov (data-sheet) od najbolj znanih encoder/decoder pairs ĆØipov.

Google najde lepe zadetke s kljuĆØnimi besedami: encoder decoder pairs

VĆØasih so bili zelo popularni motorolini ĆØipi MC145026, MC145027 in MC145028, sedaj so težko dobavljivi in cena je nora, zato lahko posežeÅ” po kitajskih ĆØipih PT2262 in PT2272. Za vse ĆØipe hitro najdeÅ” podatke v obliki PDF datotek (data-sheet oziroma tehniĆØni list).

Mimogrede, veĆØina kitajskih daljinĆØkov in sprejemnikov na ebayu so narejeni prav s temi PT22xx ĆØipi, dobiÅ” tudi sheme.

* * * KLIK * * *

ƈe bi sluĆØajno kdo rabil, mi je od enih projektov ostalo kar nekaj teh Tx/Rx modulĆØkov veĆØina s frekvenco 433,92MHZ in nekaj s frekvenco 350MHz

_________________
Zasebna sporoĆØila sprejemam na e-mail
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
klemenbest



Pridružen/-a: Tor Apr 2015 20:01
Prispevkov: 10

PrispevekObjavljeno: Sre Apr 15, 2015 08:09:36    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kot prvo hvala za odgovor!

Glede na to da je potrebno sifrirnje ja najbrz potrebno prikljuckt na racunalnik...jaz osebno nimam pojma o tem, tako da bom najbrz kar razdrl kaksn star avto na daljinca in bo bilo veliko lazje
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
reber
moderator


Pridružen/-a: Pet Nov 2007 8:00
Prispevkov: 2149
Kraj: Bled

PrispevekObjavljeno: Sre Apr 15, 2015 13:06:56    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Narobe Exclamation

Nisi natanĆØno prebral moj odgovor, Å”e manj pa data-sheet omenjenih ĆØipov, zato Å”e vedno ne veÅ”, da je izbira kode hardverska in zato ni nobenega programiranja, torej raĆØunalnika pri tem ne rabiÅ”. Verjetno tudi povezave na googlovo iskanje nisi dobro pregledal, oziroma se nisi poglobil v vsebino zadetkov. Treba je prebrati vse natanĆØno, potem ti bo postalo jasno.

Daljinci od avtov ti ne bodo koristili prav niĆØ, veĆØinoma je tam kodiranje precej zapleteno in informacij o tem ne boÅ” dobil, ker je kodni sistem skrbno varovana skrivnost iz varnostnih razlogov, Å”e tako avte kradejo, potem bi jih verjetno Å”e bolj.

_________________
Zasebna sporoĆØila sprejemam na e-mail
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
klemenbest



Pridružen/-a: Tor Apr 2015 20:01
Prispevkov: 10

PrispevekObjavljeno: Sre Apr 15, 2015 13:30:29    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Aha, potem potrebujem tole zadevco: http://m.ebay.com/itm/181115250317?nav=SEARCH .. In kako se to poveze na sprejemnik, oddajnik in baterijo?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
reber
moderator


Pridružen/-a: Pet Nov 2007 8:00
Prispevkov: 2149
Kraj: Bled

PrispevekObjavljeno: Sre Apr 15, 2015 20:11:53    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Lahko uporabiÅ” tudi Holtekove ĆØipe HT12x, vse informacije dobiÅ” v tehniĆØnem listu (data-sheet), ki jih najdeÅ” s pomoĆØjo iskalnika... npr google.

Ker oĆØitno Å”e vedno slabo in povrÅ”no bereÅ”, ti svetujem, da Å”e enkrat (po potrebi tudi veĆØkrat) prebereÅ” moje prejÅ”nje odgovore in pregledaÅ” povezavo, ki sem jo dal, saj kaže na sheme, naĆØrte, da boÅ” vedel kako se to poveže. Dal sem ti odgovor, Å”e preden si vpraÅ”al Wink

_________________
Zasebna sporoĆØila sprejemam na e-mail
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.elektron.si forumu -> Elektrotehnika - sploÅ”na debata Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Da, lahko povlečeš datoteke v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group