Kazalo po www.elektron.si forumu www.elektron.si

 
 Pomoè pogostih vprašanjPomoè pogostih vprašanj   IšèiIšèi   Seznam èlanovSeznam èlanov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se 
   recentZadnjih 20 razprav  Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporoèilPrijava za pregled zasebnih sporoèil   PrijavaPrijava 

Rezalno krivilni stroj 3v1

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.elektron.si forumu -> Mehanika in strojniÅ¡tvo, obdelava kovin, varjenje, bruÅ¡enje, ...
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporoèilo
diehart



Pridružen/-a: Tor Nov 2007 19:09
Prispevkov: 36
Kraj: okolica Iv. Gorice

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 13, 2014 14:05:35    Naslov sporoèila: Rezalno krivilni stroj 3v1 Odgovori s citatom

Reber, prosim opiši kaj si na njem naredil, da je zadeva uporabna, mi je všeè od takrat ko ste se zaèeli pogovarjati o njej. Smile
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporoèilo Pošlji E-sporoèilo Obišèi avtorjevo spletno stran
reber
moderator


Pridružen/-a: Pet Nov 2007 8:00
Prispevkov: 2149
Kraj: Bled

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 13, 2014 15:06:50    Naslov sporoèila: Odgovori s citatom

Predvidevam, da gre za nadaljevanje, oziroma loèeno debato o isti tematiki s foruma elektronik.si Cool

Strojèek za krivljenje in rezanje sem najprej poskušal nastaviti tako, da bi bil uporaben, žal je bil ta poskus neuspešen, saj je strojèek dokaj nenatanèno izdelan in ga ni možno nastaviti tako kot je treba. Ko je bil enkrat strojèek kupljen in ker sem ocenil, da ga lahko uredim in pripravim za uporabo, sem se lotil dela. Vse skupaj sem si dobro ogledal, kako sploh deluje in kaj je glavna pomankljivost strojèka. Ugotovil sem, da problem le ni tako velik, saj gre le za pomankljivo konèno obdelavo, ki moèno otežuje nastavitev, da bo zraènost ravno prava.

Strojèek sem razstavil in na rezkalnem stroju obdelal vse tiste stiène površine, kjer glavni sestavni deli nalegajo drug na drugega, v originalu so bile te površine celo prebarvane. Po obdelavi je bil strojèek že bolj èvrst, saj so bile nalegalne površine ravne. Opazil sem, da je kljub vsemu precej odvisno, na kako ravni ploskvi stojijo deli, ko strojèek sestavljam. Èe je površina res ravna, sem uspel strojèek sestaviti naravnost, èe je bila površina malo kriva, je vse šlo narobe. Odloèil sem se, da obdelam še površine glavnih stebrov, ki so v bistvu noge. Površine, ki se v normalnem položaju dotikajo mize ali površine kjer je strojèek postavljen, niso bile popolnoma ravne. Tudi te ploskve sem porezkal in odpravil nagnjenost stebrov. Problem sestavljanja še vedno ni bil odpravljen, zato sem kupil 20mm debelo brušeno alu plošèo, ki mi služi kot osnova, nanj sta pritrjena oba glavna stebra, ki sedaj po tej dodelavi že sama od sebe stojita popolnoma pravokotno in stabilno. Z novim dodatnim podstavkom je vseeno na kakšni površini stoji konstrukcija strojèka, ker ravnost zagotavlja dodana plošèa. Sestavljanje strojèka je sedaj tudi lažje, saj stebra stojita že sama od sebe, potem samo še dodajam sestavne dele.

Veliko robov je bilo slabo obdelanih, tako da sem se na njih celo urezal. Zadošèa fina obdelava s pilo in brusno gobico. Prizma in noži za krivljenje zahtevajo veè obdelave, ker so noži le narezani in v mojem primeru vidno izven pravega kota. Nože za krivljenje sem obdelal po robovih, prizma je ostala taka kot je. Noži za škarje so se pri prvem poskusu skrhali, saj sem malo preveè zategnil, da bi zmanjšal zraènost in sta se noža z ostrino zadela drug v drugega. Za zaèetek sem ju uspešno obrnil v drugo stran, trenutno èakata na brušenje.

Fotografij predelanega strojèka nimam, ker predelave nisem fotodokumentiral (žal). Trenutno je strojèek spet v delih pri prijatelju, ker èaka na brušenje nožev in še eno dodelavo, z zadnje strani bi rad dodal še eno podajalno mizico.

Prilagam fotografije strojèka iz kataloga WD tehnik in fotografije, ki so mi jih posredovali pred nakupom. Ko dobim strojèek nazaj, bom naredil fotografije in jih pripel tukaj.

Moja ocena je, da strojèek je uporaben, rezal sem aluminij do 1,5mm brez težav, nakup pa priporoèam le tistim, ki znajo sami urediti vse potrebne dodelave in nastavitve ali pa imajo koga, ki bi jim to naredil ali pomagal. Kdor misli, da bo strojèek kupil in potem veselo zaèel uporabljati brez dodelav, bo vsekakor razoèaran.



WD-tehnik_stroj_3v1_img01.JPG
 Opis:
 Velikost datoteke:  83.55 KB
 Pogledana:  711 krat

WD-tehnik_stroj_3v1_img01.JPG



WD-tehnik_stroj_3v1_img02.JPG
 Opis:
 Velikost datoteke:  72.49 KB
 Pogledana:  714 krat

WD-tehnik_stroj_3v1_img02.JPG



WD-tehnik_stroj_3v1_img03.JPG
 Opis:
 Velikost datoteke:  80.62 KB
 Pogledana:  698 krat

WD-tehnik_stroj_3v1_img03.JPG



WD_tehnik_katalog_str-39.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  72.96 KB
 Pogledana:  689 krat

WD_tehnik_katalog_str-39.jpg



_________________
Zasebna sporoèila sprejemam na e-mail
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporoèilo Pošlji E-sporoèilo Obišèi avtorjevo spletno stran
potepenc



Pridružen/-a: Tor Sep 2012 20:17
Prispevkov: 43

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 19, 2014 17:18:07    Naslov sporoèila: Odgovori s citatom

Tale stroj sva kupila s sodelavcem vsak svojega in naredila predelavo po teh nasvetih. Nakupu se je pridružil še en znanec, tako da sem takrat osebno prevzel 3 stroje, je bilo ceneje kot po pošti, ker sem bil službeno v Mariboru. S sodelavcem sva si predelan stroj osebno ogledala pri reberju, ker je lažje nekaj kopirat, kot ugotavljat na novo. Moj znanec je predelavo izvajal sam in je kopiral od mene Cool Vsem nam je kar dobro uspelo.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporoèilo
Pokaži sporoèila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.elektron.si forumu -> Mehanika in strojniÅ¡tvo, obdelava kovin, varjenje, bruÅ¡enje, ... Èasovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski èas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Da, lahko povleèeš datoteke v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group