Kazalo po www.elektron.si forumu www.elektron.si

 
 Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se 
   recentZadnjih 20 razprav  Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Delovanje foruma

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.elektron.si forumu -> Predlogi in pripombe
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
tesla95



Pridružen/-a: Tor Apr 2013 22:45
Prispevkov: 100
Kraj: MengeÅ”

PrispevekObjavljeno: Sre Maj 29, 2013 20:46:05    Naslov sporočila: Delovanje foruma Odgovori s citatom

Pozdravljeni,

mene resniĆØno zanima, kako da ni nobenih interesov za tako zanimiv forum? ƈudno, da imamo ĆØedalje manj in manj obiskov Sad

Malo gledam datume teh zadnjih objav in je Ŕe vedno skoraj vse iz 2012???

Dajte ljudje malo zaživet in napisat kaj tukaj, saj ste dobrodoŔli in radi vam bomo pomagali!

LP, tesla95
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
zilog80



Pridružen/-a: Čet Avg 2012 16:22
Prispevkov: 159
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Čet Maj 30, 2013 13:29:01    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Vecina iskanj po googlu privede do foruma elektronik.si.
Clani elektronika, ki so tudi clani elektrona, pa se vecinoma osredotocijo na elektronik, saj je tu tako malo sporocil (tem).
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
reber
moderator


Pridružen/-a: Pet Nov 2007 8:00
Prispevkov: 2149
Kraj: Bled

PrispevekObjavljeno: Čet Maj 30, 2013 21:14:08    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Žalostno je dejstvo, da forum precej sameva, ampak to je paĆØ realnost. Vzrokov za samevanje foruma je veĆØ, glavni pa je, da se veĆØina aktivnih ĆØlanov navadi na en forum, kjer se najveĆØ dogaja, to je paĆØ normalno in v tem primeru je to elektronik.si. Drugi vzroki so tudi poslediĆØni, ker je malo dogajanja, ga je kmalu zaradi tega Å”e manj in tak trend se je zgodil na marsikaterem forumu, ki je potem preprosto ugasnil. Dodatni vzroki za malo prometa je tudi precej majhno sploÅ”no zanimanje javnosti za elektroniko, novih elektronikov je malo, kar se tudi kaže v srednjih Å”olah, kjer je vpis za elektrotehniko precej majhen, žal pa je veĆØina teh precej pasivnih in ne delujejo aktivno na tehniĆØnih forumih, doma in v Å”oli...

Tudi forum Svet elektronike je precej zapuÅ”ĆØen, razlog je seveda precej podoben, premalo aktivnih ĆØlanov za 3 ali veĆØ forumov, saj je oddelek elektronike tudi na modelarskem in Å”e kakÅ”nem forumu.

Želje, da se poveĆØa dogajanje na forumu seveda obstajajo. Nekateri ĆØlani mi piÅ”ejo, da si želijo novih tem, ampak sami pa v tej smeri ne naredijo prav veliko, kot da je tako težko odpreti novo temo in postaviti vpraÅ”anje ali pa na vpraÅ”anje odgovoriti. ƈe iskreno povem, sem že veĆØkrat razmiÅ”ljal, da vse skupaj pustim, dejansko sem že skoraj obupal, ampak moje veselje do elektronike mi k sreĆØi tega ni dopustilo.

Sam sem dokaj aktivno sodeloval na forumu elektronik.si, in ker imam dolg jezik, sem vĆØasih napisal tudi kakÅ”no resnico, ki nekaterim ni bila povÅ”eĆØi, zato sem postal "persona non grata". Pred enim mesecem sem bil iz foruma elektronik.si izloĆØen ( banan, zaklenjen, ...), ĆØeprav pravil foruma dejansko nisem krÅ”il, saj domnevne krÅ”itve ni v nobenem ĆØlenu pravil... no, ampak se ne sekiram in tudi nimam namena, da bi tam Å”e kdaj sodeloval. VĆØasih Å”e malo pogledam in preberem kaj je novega in vidim, da pravzaprav niĆØ ne zamujam.

Že nakaj ĆØasa pripravljam ĆØlanke in projekte z namenom, da jih bom objavljal tukaj na domeni elektron.si, ker poleg foruma želim Å”e zbirko ĆØlankov in projektov. Svoje projekte nameravam objavljati pod logotipom "elektron" in ne veĆØ pod svojim imenom. Na ta naĆØin želim zbrati nevtralno in javno prosto dostopno zbirko ĆØlankov in projektov, zato ob tej priliki vabim vse, ki bi želeli prispevati nekaj svojega znanja in seveda tudi ĆØasa, da se javijo in spiÅ”ejo kakÅ”en prispevek. Naj omenim, da bi za zaĆØetek posvetil pozornost predvsem osnovam in zaĆØetnikom, seveda bodo ĆØimprej dodani malce osveženi že obstojeĆØi projekti, kasneje pa bodo na vrsti sprotni projekti in seveda izpolnitev kakÅ”ne želje in ideje. Verjetno bodo ĆØlanki in projekti osvežili elektron, bomo videli. Smile


.

_________________
Zasebna sporoĆØila sprejemam na e-mail
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
tesla95



Pridružen/-a: Tor Apr 2013 22:45
Prispevkov: 100
Kraj: MengeÅ”

PrispevekObjavljeno: Pon Jun 10, 2013 18:00:05    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

MogoĆØe mi uspe pridobiti nekaj ĆØlanov iz Slo-Tech-a (sem malo razložil) in je eden rekel, da se bo mogoĆØe registriral.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
flomaster



Pridružen/-a: Ned Jan 2014 21:23
Prispevkov: 53
Kraj: Kranjsterdam

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 13, 2014 13:45:53    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jaz sem za tale forum izvedel Å”ele vĆØeraj in se tudi registriral. Najprej sem pregledal obstojeĆØe teme in vidim, da je dobro urejeno. Res ni veliko tem in opažam, da tudi sodelujoĆØih ni veliko. Verjeli ali ne, preden sem izvedel za tale forum sem že razmiÅ”ljal, da bi zbral enako misleĆØe, da bi skupaj ustanovili forum, saj s forumom elektronik.si kjer obĆØasno sodelujem nisem zadovoljen. Z veseljem bom tukaj redno sodeloval in pomagal kar je v mojih moĆØeh.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tesla95



Pridružen/-a: Tor Apr 2013 22:45
Prispevkov: 100
Kraj: MengeÅ”

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 13, 2014 16:01:35    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

flomaster je napisal/a:
Jaz sem za tale forum izvedel Å”ele vĆØeraj in se tudi registriral. Najprej sem pregledal obstojeĆØe teme in vidim, da je dobro urejeno. Res ni veliko tem in opažam, da tudi sodelujoĆØih ni veliko. Verjeli ali ne, preden sem izvedel za tale forum sem že razmiÅ”ljal, da bi zbral enako misleĆØe, da bi skupaj ustanovili forum, saj s forumom elektronik.si kjer obĆØasno sodelujem nisem zadovoljen. Z veseljem bom tukaj redno sodeloval in pomagal kar je v mojih moĆØeh.


Zelo lepo, hvala tudi tebi za sodelovanje na forumu. Smile
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
reber
moderator


Pridružen/-a: Pet Nov 2007 8:00
Prispevkov: 2149
Kraj: Bled

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 13, 2014 21:22:16    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Flomaster dobrodoŔel in hvala, ker si pripravljen pomagati.

Na ponovnem zaĆØetku lahko vsi pomagate tudi tako, da na forum povabite tudi druge, oziroma jih obveÅ”ĆØate, da forum spet obstaja in da nameravamo resno delat.

_________________
Zasebna sporoĆØila sprejemam na e-mail
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
potepenc



Pridružen/-a: Tor Sep 2012 20:17
Prispevkov: 43

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 14, 2014 18:18:09    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Tukaj sem registriran že veĆØ kot 1 leto ampak nisem aktivno sodeloval. Forum sem obiskal obĆØasno in ker je bilo bolj malo vpraÅ”anj, sem se vraĆØal vedno bolj redko, potem je forum postal nedosegljiv. Takrat sem bil prepriĆØan, da je s forumom konec, vĆØeraj pa me je flomaster obvestil, da forum spet obstaja.

Tudi jaz nisem zadovoljen z odnosom na sosednjem forumu elektronik.si ker je preveĆØ arogance, forum je neurejen, teme zasvinjane z offtopic, na forumu kraljujejo eni in isti osebki in si merijo dolžino organa (beri: tekmujejo kdo bo napisal veĆØ prispevkov). Forum Svet elektronike je prav tako bolj mrtev kot živ, tako da tam nisem nikoli sodeloval in niti ne vem ali sem tam registriran ali ne.

ƈe bodo tukaj odnosi in urejenost kaj boljÅ”i, lahko pomagam z odgovori. Na tem forumu mi je vÅ”eĆØ, da ni nobenih omejitev glede downloada priponk, prav tako ni merjena aktivnost. Upam, da tako tudi ostane, ker zase ne morem zanesljivo napovedati, kako pogosto bom sodeloval, da mi ne bo treba pisat odgovorov na silo. PrepriĆØan sem, da je merjenje aktivnosti zgreÅ”ena politika (tako kot pri sosedih elektronikih) saj mnogi ĆØlani odgovore piÅ”ejo na silo, da vzdržujejo aktivnost. Posledica je veĆØje Å”tevilo popolnoma brezveznih odgovorov, kar na forumu povzroĆØa neurejenost in mu zbija kvaliteto. Meni je bolj vÅ”eĆØ manj in tisto kvalitetno in urejeno.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
reber
moderator


Pridružen/-a: Pet Nov 2007 8:00
Prispevkov: 2149
Kraj: Bled

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 14, 2014 20:37:44    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Za odnose tukaj lahko poskrbim le toliko, da ne bom dopuÅ”ĆØal arogance, predvsem tiste s strani moderatorjev. Za urejenost bomo poskrbeli skupaj, se bom pa zavzemal, da bo ĆØim bolj urejeno, off topic bo sproti odstranjen ali razdeljen v novo temo. Mimogrede, tukaj ne bo prepovedana diskusija o ukrepih moderatorjev, lahko nas boste celo ocenjevali.

Možnost downloada priponk je omogoĆØena tudi neregistriranim, kar pomeni, da ni nobene omejitve in ni zahtevane nobene minimalne aktivnosti, da bi pridobil pravico do downloada. V naĆØrtu imam, da bo nekaj oddelkov vseeno malce omejenih za neregistrirane, ne pa tudi za registrirane. Å tevilo prispevkov ne bo imelo nobenega vpliva na pravice. ƈe bo kdaj ustvarjen kakÅ”en oddelek, ki bi bil nekoliko zaprte narave, bo pravica za dostop dodeljena individualno na osnovi proÅ”nje in ne bo pogojeno s Å”tevilom odgovorov, lahko pa se zgodi, da bi bile nekatere pravice pogojene s kvalitetnim sodelovanjem. Vse to temelji na nekaterih predlogih, ki sem jih dobil zasebno, da se ustvarijo skupine, ĆØe bi Å”lo za razvoj kakÅ”nega projekta o katerem se ne bi razpravljalo javno.

Ko že omenjam projekte, poudarek bo na odprtosti in prostemu dostopu za vse, prilagojeno zaĆØetnikom in možnosti izdelave doma.

_________________
Zasebna sporoĆØila sprejemam na e-mail
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
piroman



Pridružen/-a: Sre Jan 2014 13:32
Prispevkov: 34

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 16, 2014 17:53:24    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pozdravljeni forumaŔi! Vidim, da je tudi tu kar nekaj znanih. Upam, da uspemo forum malce oživeti Smile
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
reber
moderator


Pridružen/-a: Pet Nov 2007 8:00
Prispevkov: 2149
Kraj: Bled

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 16, 2014 21:20:44    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pozdravljen piroman, dobrodoÅ”el. Upam, da ne boÅ” prekmalu obupal, ker sedaj na ponovnem zaĆØetku ne bo prav veliko dogajanja. ƈe se bomo vsi vsakodnevno vraĆØali, bo forum prav gotovo zaživel.

Sam bom poskrbel, da bodo kmalu na voljo novi projekti, lahko tudi projekti po vaŔih željah.

Danes sem uspel najti mesto v kodi foruma, kjer bom nadzoroval maksimalno Å”irino in dodal stranske menije, ki bodo bolj ali manj enaki kot na bodoĆØi statiĆØni strani bodoĆØega portala elektron.si. Tisti, ki imate Å”iroke zaslone, že lahko opazite, da je forum nekako ujet v navidezen okvir in postavljen na sredino zaslona. Å irina je trenutno 1020 slikovnih pik, barva ozadja Å”e ni urejena, je paĆØ taka kot je, ob straneh je prazno. Kdor ima monitor Å”irine 1920 slikovnih pik, se mnogo forumov raztegne po celi Å”irini in to ni prijetno za branje, saj postanejo vrstice predolge. ƈe imate kakÅ”ne predloge glede tega, jih bom vesel. DanaÅ”nje uokvirjenje foruma je testno, da vidimo, ĆØe je vse v redu, da potem lahko nadaljujem z razvojem portala.

_________________
Zasebna sporoĆØila sprejemam na e-mail
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
flomaster



Pridružen/-a: Ned Jan 2014 21:23
Prispevkov: 53
Kraj: Kranjsterdam

PrispevekObjavljeno: Pet Jan 17, 2014 16:13:00    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Glede Å”irine foruma se strinjam in podpiram odloĆØitev, da je forumu doloĆØena maksimalna Å”irina ne glede na resolucijo zaslona. Veliko forumov se raztegne ĆØez celo Å”irino, tako da moram zožati okno brskalnika, da je mogoĆØe normalno brati. Predlagam, da se forum po obliki in barvi loĆØi od drugih podobnih forumov, sedaj je prevelika podobnost z elektronik.si in svet-elektronike Wink
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
reber
moderator


Pridružen/-a: Pet Nov 2007 8:00
Prispevkov: 2149
Kraj: Bled

PrispevekObjavljeno: Pet Jan 17, 2014 18:25:32    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zaenkrat bo izgled tak kot je, ostala bo dodana omejitev Å”irine. Å irino sem iz 1020px zmanÅ”al na 1000px, da je ni horizontalnega drsnika pri zaslonih Å”irine 1024 pikslov. Ker php ni moje podroĆØje, se žal spoznam le na html, gre predelava bolj poĆØasi, ker se sproti uĆØim. ObĆØasno so možne motnje v delovanju, ampak sem obnovil en testni forum, na katerem bom testiral spremembe, da bo tukaj ĆØim manj motenj.

Da bo forum drugaĆØnega videza kot so drugi forumi imam v mislih že zelo dolgo ĆØasa, le do realizacije ni priÅ”lo, ker nisem vedel kako naj se lotim.

_________________
Zasebna sporoĆØila sprejemam na e-mail
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Spajky
moderator


Pridružen/-a: Tor Okt 2008 8:20
Prispevkov: 239
Kraj: Obala

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 04, 2014 19:35:47    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

smajli_vsaka_cast ... konĆØno (darilo za pravosl.Novo Leto) Mr. Green ... glavno da dela, ostalo bo že Vili Wink ...

Idea Ps. predlog: kot vidim si Ŕirino zreduciral na 1000px, predlagam, da Ŕe malce manj, npr. 980 za tiste, ki imajo Ŕe kaki shortcut bar kje levo-desno kot jest npr. Office-ov ... Jest ga imam npr. stalno vklopljenega na desni in je spodaj drsnik Ŕe vedno in da vidim vse, ga moram Ŕe malce premaknit ... samo ideja, ki mislim, da za ostale ne bo opazna Exclamation

_________________
Razz Ā½ Konzerva na konzervo ... (wifi) antena, SuperDuper - SpikeCanTennaā„¢ Ā½ Razz LP! - Ā¤Ā¤Ā¤ - http://www.spajky.vze.com
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
reber
moderator


Pridružen/-a: Pet Nov 2007 8:00
Prispevkov: 2149
Kraj: Bled

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 05, 2014 08:56:22    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Seveda lahko Ŕirino Ŕe malo zmanjŔam, ni problema.

Pri vseh, ki boste na forum dostopali z ozkimi zasloni, bo priÅ”lo do problema, ko bo na obeh straneh foruma dodan menu, sicer ne bo Å”irok, pa vseeno. Na katero resolucijo naj se oziram, Å”e ne vem, verjetno bo to 1280 in ne 1366 pik, seveda bom odÅ”tel Å”e pike za drsnik. Å irina bo fiksna, dokler ne bom naÅ”el kode, s katero bom doloĆØil maksimalno Å”irino, lahko pa bo zaradi ožjega zaslona le ta zmanjÅ”ana, ampak ne vem, ĆØe bo to v redu.

Verjetno bo treba narediti raziskavo o resoluciji zaslonov, ki jih imajo obiskovalci, verjetno je pod 1280 pik zelo zelo majhen delež, npr 1024 jih je nekaj, sem pa ne Å”tejem telefonov in tablic. Zdi se mi, da je Å”e veliko zaslonov 1280x1024, potem so 1366x768 (jih je zadnje ĆØase kar poplava, Å”e posebej med prenosniki), viÅ”je resolucije so potem najbolj pogoste full HD 1920x1080 in nekaj vmesnih in tudi viÅ”jih.

Da bo vsem zadoÅ”ĆØeno, je težko urediti, vsekakor pa je forum ali spletna stran težko berljiva, ĆØe je tekst oziroma vrstica raztegnjena ĆØez celo Å”irino zaslona in je ta Å”irok.

_________________
Zasebna sporoĆØila sprejemam na e-mail
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
tesla95



Pridružen/-a: Tor Apr 2013 22:45
Prispevkov: 100
Kraj: MengeÅ”

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 05, 2014 10:14:27    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Nebi rad pametoval glede neĆØesa, na kar se ne spoznam prav veliko, ampak saj, kakor vem, se lahko Å”irino prilagodi tudi procentualno, neglede na Å”tevilo pixlov, ki jih ima zaslon?

LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Spajky
moderator


Pridružen/-a: Tor Okt 2008 8:20
Prispevkov: 239
Kraj: Obala

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 05, 2014 11:06:48    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

... ni vedno v redu procentualno za celo stran; za glavno post kolono pa je lahko relative glede na rezolucijo prikaza ..

Ja res je, vsem je težko zadostiti, ma so veĆØinoma ljudje zadnja leta postali malo preveĆØ Rolling Eyes razvajeni ... Å”e do par let nazaj je bil kao standard izdelave splet strani 600x800, zdaj pa je 1024x768, prikaz pa je lahko variabilen glede na rezolucijo uporabnikovega zaslona (treba koda za preverjanje upor.nastavitve v browserjih na server strani) ... tako mislim, da bo 980px Ok. Tako se ne more zgodit, da nekdo s Å”irokim zaslonom posta text/slike, katerega morajo ostali brati preko drsnika po Å”irini (tudi na enih postih mojih enhancer-ĆØlankov je nekako kar samo od sebe na starem forumu raztegnilo zadeve kot sem videl) ...

Saj je tudi precej takih, ki imajo Ŕe kakŔne miniPC ali male laptope ...

Idea ReÅ”it je treba nekako problem neznanja/lenobe uporabnikov pri pripenjanju direkt linkov do slik v poste glede velikosti in podatk.velikosti: max.plac Å”irina 780px - ena ali veĆØ slik vodoravno skupaj in 16bit barvne globine vsaj PRIKAZ v postu. To vpliva tudi na podatkovno plat in finanĆØno tistih, ki so na net-u preko GPRS, UMTS, EDGE modema/telefona ali bok ne daj Å”e Dial-up-a Exclamation Dovoliti le navaden Jpg ali jpeg ali gif ! Za vse ostalo pa avtomatsko da spremeni img-url slike v navaden URL !!! Enako obvezno za YT link na filmĆØek Exclamation

Idea Mislim, da bi se dalo kodo foruma malo popravit tako (za slike na tvojem strežniku UL-ane itak se mi zdi, da ponudi v tem primeru podatke o sliki in interni DL link) ... Pravilo o zaželjeni predobdelavi "kakovosti" slik.materiala dopisat, ĆØe Å”e ni, ker paĆØ eni npr.sliko s smart telefona (oh in sploh in joj model 24Mpix ali panorama zlepljenko) kar direkt lepijo naokoli Rolling Eyes
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
tesla95



Pridružen/-a: Tor Apr 2013 22:45
Prispevkov: 100
Kraj: MengeÅ”

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 05, 2014 14:24:25    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hm, kje pa je sploh server in, koliko je velik, ker vidim, da je najveĆØji upload za sliko 500kb?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
reber
moderator


Pridružen/-a: Pet Nov 2007 8:00
Prispevkov: 2149
Kraj: Bled

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 05, 2014 18:06:44    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Strežnik se ne nahaja veĆØ pri meni doma, tako kot vĆØasih, ampak pri hitrost.com ponudniku. Nekako tudi obratovanje strežnika ni zastonj (elektrika, strojna oprema, vzdrževanje, ...) tako da sem zadevo preselil, ker so bile obĆØasne težavice s povezavo, potem je pa moral mucek4 popravljat in vedno ko je treba seveda nima ĆØasa, kar je razumljivo, jaz pa linux se pa ne razumeva Sad

Letni najem strežnika ni tako zelo drag, za prvo leto sem dobil za ene 35eur v akciji, potem je za naslednja leta malo dražje. ƈe pogledate hitrost.com paket klasik pride 174 eur za 3 leta, to je 58 eur letno. RaĆØunalnik doma v vlogi strežnika, ki deluje 24/7 porabi verjetno okoli 40 eur na leto elektrike, pa vsake toliko ĆØasa kakÅ”en majhen dodaten stroÅ”ek in smo na istem, kar se stroÅ”kov tiĆØe, je pa razlika v diskovnem prostoru in svobodi.

Dokler ni potreb za zelo veliko prostora, bo omenjeni paket zadostoval, prav gotovo pa bo v prihodnje za isto ceno možno dobiti veĆØ diskovja, saj gre trend v tej smeri. Spomnim se, kakÅ”ne cene gostovanja so bile pred dobrimi 5 leti in Å”e veĆØ in kako malo prostora je bilo na voljo za to ceno.

Velikost pripetih fotografij na forum je omejena na 500kB že od vsega zaĆØetka in se ni spreminjala tudi ko je bil strežnik doma in naĆØeloma ni bilo omejitve z diskom. Za veĆØino normalnih ali obiĆØajnih predstavitev s fotografijo je 500kB veĆØ kot dovolj, veĆØinoma zadostuje pol manj in Å”e ostaja kar nekaj rezerve. Fotografije neke normalne velikosti so nekje od 100kB do 200kB. Seveda je z omejitvijo že avtomatiĆØno onemogoĆØeno pripenjanje visokoresolucijskih fotografij brez kompresij, zato mora uporabnik fotografijo malce obdelati, kar sploh ni težko. Najprej je potrebno prilagoditi resolucijo fotografije z resamplanjem oziroma prilagajanjem velikosti, po potrebi tudi izrezati samo uporabni del originalne fotografije. Ko je velikost primerna, dodamo Å”e malce jpeg kompresije, da je datoteka manjÅ”a. Bom napisal kakÅ”en ĆØlanek, da bodo lahko vsi, ki ne znajo, te stvari uredili sami.

Na forumu pogosto uredim slike kar mimogrede, ko vidim, da je velika skoraj do maksimuma, to je krepko preko 400kB. Datoteko shranim na raĆØunalnik, jo odprem veĆØinoma v ACDsee in prilagodim resolucijo, po potrebi jo tudi obrežem. Datoteka je že malce manjÅ”a, ampak prilagodim Å”e kompresijo. Po defaultu je v ACDsee 6.0 nastavljena kvaliteta na 85%, v starejÅ”em ACDsee 3.0 je bila kvaliteta le 65% (veĆØja kompresija) in Å”e vedno zadostuje. No, jaz kvaliteto iz 85% znižam na 65% in se veĆØinoma ne opazi padca kvalitete, velikost datoteke pa je precej manjÅ”a. Prej omenjenih krepko ĆØez 400kB lahko zmanjÅ”am na nekje 100kB do 150kB, kar lahko potrdi kar Tesla95, saj sem zmanjÅ”al kar nekaj njegovih pripetih slik za faktor 3 ali 4 (velikost datoteke) in v njegovem prispevku o napajalniku, so vse slike Å”e vedno popolnoma jasne in lepe. Iz vsega tega lahko zakljuĆØimo, da je omejitev 500kB popolnoma razumna. Lepljenje slik nad 3MB, Bog ne daj 5MB in veĆØ, je popolnoma brez veze, Å”e dobro da eni ne poskusijo prilagat kar v RAW formatu Razz

Glede Å”irine foruma in spletne strani, ki bo Å”e dograjena, bom pa videl sproti. Tudi sam imam netbook z resolucijo 1024x600, pa se vseeno ne bom prilagajal Å”irini 1024 pik, vsaj kasneje ne, mogoĆØe sedaj na zaĆØetku, ampak želim dodati meni vsaj na eni strani in bo potem vse skupaj bolj Å”iroko. MogoĆØe bi forum stisnil na ene 800 pik, na levi pustil meniju kakÅ”nih 150 do 200 pik, na desni pa bi bil meni manj pomemben in ga tisti z manjÅ”im zaslonom ne bi videli, ĆØe ne bi premaknili drsnika (kolateralna Å”koda, ki je v manjÅ”ini). V prihodnosti vsekakor lahko priĆØakujete prilagoditev na 1280 pik, ker je v veliki veĆØini to minimalna horizontalna resolucija, že vsi najslabÅ”i prenosniki imajo 1366 pik Å”irine, tako da trend spletnih strani dejansko mora biti prilagojen na Å”iroke zaslone, kakrÅ”ni paĆØ v veĆØini obstajajo. Zaradi peÅ”ĆØice tistih, ki imajo (imate) ožje zaslone pa zaenkrat vidim edino pametno reÅ”itev, da zamenjate premajhne zaslone. V kodo foruma prav bistveno ne bom posegal, ker nisem te vrste specialist, manjÅ”e kozmetiĆØne popravke Å”e zmorem, potem se pa poĆØasi neha.

Za predloge o izgledu in resoluciji bom verjetno kar odprl novo temo, da se tam razpiÅ”emo toĆØno o tem problemu, enako bo loĆØena tema glede pripenjanja datotek na forum, oziroma pripenjanja slik in kako slike pripraviti, preden jih pripnete gor. Kar se tiĆØe slik, ki se nahajajo na drugih strežnikih jih mimogrede, ko berem temo shranim in popravim Å”e tisti prispevek, kjer odstranim link na sliko in to sliko primerno obdelano pripnem nazaj v ta prispevek. Dokler je moderiranja malo, je to delo opravljeno mimogrede, ko bo tega veĆØ, bom pa takrat videl, kako se bo to reÅ”evalo.

_________________
Zasebna sporoĆØila sprejemam na e-mail
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Spajky
moderator


Pridružen/-a: Tor Okt 2008 8:20
Prispevkov: 239
Kraj: Obala

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 05, 2014 19:43:37    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

reber je napisal/a:
...MogoĆØe bi forum stisnil na ene 800 pik, na levi pustil meniju kakÅ”nih 150 do 200 pik...
daj na 180 pik (pa je 800+180=980 kot sem predlagal Embarassed
reber je napisal/a:
... zaenkrat vidim edino pametno reŔitev, da zamenjate premajhne zaslone.
Twisted Evil jest Å”ele ko bo moj 17" CRT nepopravljivo krepnil... in spet na CRT iz druge roke-brezhiben 19" za par ā‚¬ iste marke seveda Cool ... ni ga ĆØez CRT za obdelavo fotografij za male pare; zdej imam Samsung SyncMaster775DFX pred 9 leti iz druge roke + "refurbished" (generalka z moje strani) takrat ... ƈe boÅ” kasneje enkrat Å”iril prikaz na veĆØ, prosim ne it ĆØez rezolucijo 1280 oz. Å”irino postov+ levo menija skupaj 1224 (200+1024)
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
tesla95



Pridružen/-a: Tor Apr 2013 22:45
Prispevkov: 100
Kraj: MengeÅ”

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 06, 2014 09:25:07    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

@Reber

Si si pa vzel ĆØas in se razpisal Very Happy

@Spajky

je tole tvoja stran: http://freeweb.siol.net/jerman55/HP/Spajky.htm

Very Happy

PS: kaj, ĆØe bi Å”e kakÅ”en klepet tukaj naredili? Recimo na levi ali desni strani nek chat, pa bi se malo zgovarjali o marsiĆØem Wink

LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Spajky
moderator


Pridružen/-a: Tor Okt 2008 8:20
Prispevkov: 239
Kraj: Obala

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 06, 2014 19:20:02    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

@ tesla95 ... JA , na žalost ni v okolici veĆØ nobene wifi "žrtve" s Siol (vsi pobegnili na optiko T2 tu) za dostop, pa jo moram malo popravit/updejtat in transfer nekam drugam OL Rolling Eyes da jo bom lahko spet vzdrževal ...

@ Reber VeÅ” kako veÅ” za kasneje, ĆØe je Å”irina foruma Ok ?

Idea Hint : Sprintaj del foruma/post na obrnjen 90Ā° A4 list, primi ga v roke s prsti, jih iztegni in položi na LCD monitor Exclamation Mora se normalno neutrujajoĆØe brat dlje ĆØasa, ĆØe ni težav z vidom!

Ps.: zadnje ĆØase je na Discovery-ju in NatGeo precej epizod o tem, kako ĆØlovek vidi in zaznava in kako ga znajo možgani prevarat : psihologija in delovanje možganov ... zelo zanimivo, aplikativno tudi za branje forumov ...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
reber
moderator


Pridružen/-a: Pet Nov 2007 8:00
Prispevkov: 2149
Kraj: Bled

PrispevekObjavljeno: Pet Feb 07, 2014 06:21:45    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Å irina samega foruma je OK, v bistvu bi lahko bila Å”e malo ožja (bolj kratke vrstice). Å irina se bo v prihodnosti spremenila tista, ki je levo in desno od foruma, torej bo ob straneh vsebina, v bistvu meniji s povezavami (to kar je sedaj sivo in prazno na levi in desni). Na ozkih zaslonih paĆØ ne bo možno videti vsega, ker bo Å”irina strani prilagojena na horizontalno resolucijo 1280 pik.

Vsebina strani elektron.si ne bo samo forum, namen imam narediti nekakÅ”en portal, ki bo na zaĆØetku ponujal izbor med fiksno vsebino elektron.si in dinamiĆØno vsebino, to je forum. Stranski meniji bodo isti ne glede na vsebino, tako da se bo tudi fiksna vsebina odpirala v enaki Å”irini na sredini, tako kot forum.
Kaj bo predstavljalo fiksno vsebino?
Fiksna vsebina bodo predvsem ĆØlanki in projekti elektron, predstavitve, zanimivosti, povezave, ...

...

_________________
Zasebna sporoĆØila sprejemam na e-mail
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Spajky
moderator


Pridružen/-a: Tor Okt 2008 8:20
Prispevkov: 239
Kraj: Obala

PrispevekObjavljeno: Pet Feb 07, 2014 09:35:34    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

reber je napisal/a:
Širina samega foruma je OK, v bistvu bi lahko bila Ŕe malo ožja (bolj kratke vrstice)...
... ja je lažje brat krajŔe ...
Spajky je napisal/a:
Hint : Sprintaj del foruma/post na obrnjen 90Ā° A4 list..
Tale del sem mislil v predlogu: ta slika doli je 985 pik (980 je moj predlog za max bilokdaj). ƈe bo 180pik stalni meni na levi s povezavami na portalu, potem je tvoja ideja za isto v Å”irini 800 pik Ok IMHO; ĆØe bo 200 levi meni pa potem 780 Å”irina postov kot na pripeti sliki:

Ps.: "banat" animirane avatarje za vse razen admin-avatar!... so samo moteĆØi, so zadosti že ani-smeÅ”ki



Forum.gif
 Opis:
 Velikost datoteke:  15.52 KB
 Pogledana:  3299 krat

Forum.gif


Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Spajky
moderator


Pridružen/-a: Tor Okt 2008 8:20
Prispevkov: 239
Kraj: Obala

PrispevekObjavljeno: Ned Feb 09, 2014 20:57:18    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Idea Problem : sem hotel popravit ene moje poste iz prejŔnje baze, pa NE gre ! Zgleda da je uvozilo skoraj vse moje stare poste READ ONLY iz stare v novo bazo Exclamation

Gre za to, ker je v onih mojih ĆØlankih/postih o antenah treba npr. popravit kakÅ”ne linke, slike dodat etc ... Tudi predogled vrže enako napako!

Rabil bi vse poste na linkih : http://www.elektron.si/forum/viewtopic.php?t=1202 in v globino naredit spet samo "archive" oznaĆØene v novi bazi !

DrugaĆØe kar se tiĆØe novih postov od revitalizacije foruma NI problema !



BadGateway.gif
 Opis:
problem - popravljanje starih postov
 Velikost datoteke:  2.51 KB
 Pogledana:  3226 krat

BadGateway.gif


Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
reber
moderator


Pridružen/-a: Pet Nov 2007 8:00
Prispevkov: 2149
Kraj: Bled

PrispevekObjavljeno: Pon Feb 10, 2014 00:19:52    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

V temi http://www.elektron.si/forum/viewtopic.php?t=1202 sem poskusil popraviti vsebino in v prvem prispevku ni Ŕlo, v obeh odgovorih pa ni bilo problema, kot vidiŔ, sem dodal besedo test ki jo seveda lahko kasneje tudi odstranim, oziroma jo odstrani drug moderator.

Kaj je težava in kje vse je Å”e težava, boÅ” moral bolj natanĆØno napisati. ƈe je težava le v tem prispevku v tisti temi, je mogoĆØe najbolj enostavno, ĆØe ga napiÅ”eÅ” na novo v novi temi, tega pa potem pobriÅ”em, mogoĆØe bom pa prej direktno v bazi pogledal, kaj bi lahko bilo narobe.

Sem že popravljal stare teme in prispevke, npr dopisana so bila pravila, nekje sem naŔel kakŔne pravopisne napake in podobno in mimogrede popravil in ni bilo problema.

ƈe je težava v tvojem prispevku, mogoĆØe tiĆØi težava v tem, da je prispevek okraÅ”en z mnogimi smeÅ”ki, sliĆØicami in oblikovanjem, kot kakÅ”no božiĆØno drevesce. MogoĆØe obstaja omejitev Å”tevila popravljanja, ne vem, bom poskusil urediti.

Ali je težava v vsebini Å”e ne vem, dokler ne pregledam baze za ta prispevek in morebitne druge prispevke, ki se jih mogoĆØe ne da popraviti.

Ali je težava v linkih, ki kažejo na sliĆØice iz drugih strežnikov ne vem, vsekakor pa bi take sliĆØice, kot so tam (updated, new, ...) lahko dodal med smeÅ”ke, ĆØe jih že tako rad uporabljaÅ”. Moram priznati, da vĆØasih upraviĆØeno prav pride, ĆØe želimo kaj poudariti.

V prejÅ”njem prispevku predlog za ban animiranih avatarjev pa je moje mnenje naslednje: ĆØe je avatar animiran in ni moteĆØ, ne vidim razloga, da ne bi bil dovoljen. Za vse podobne sporne zadeve bi jaz predlagal, da se to reÅ”uje z anketo, naj uporabniki foruma odloĆØijo. Lahko se jaz, kot lastnik odloĆØim in reĆØem: "tako bo, kot bom jaz rekel in se odloĆØil", pa ne bom, ker želim forum tak, da bo vÅ”eĆØ veĆØini, zato bo možnost demokratiĆØnega odloĆØanja, ĆØe pa demokracija sluĆØajno odpove, bom nastopil kot diktator v vlogi administratorja in naredil tako, kakor se mi bo zdelo da je dobro in poÅ”teno in seveda poskuÅ”al upoÅ”tevati ĆØim veĆØ predlogov.

Mimogrede, lahko bi uredil tudi poddomeno spajky.elektron.si in uredil ftp dostop do te mape. Enako velja tudi za druge, razmiÅ”ljal sem, da bi najbolj zagnani ĆØlani dobili poddomeno s svojim imenom ali imenom po želji, seveda poddomeno v domeni elektron.si. ƈe bi bila težava v prevelikem Å”tevilu ftp uporabnikov, lahko le teh sploh ne ustvarim, ampak vsebino na strežnik naložim jaz. Žal to pomeni, da je nalaganje in odzivnost nalaganja odvisno od mene in je zato priporoĆØljivo imeti vsebino nekje drugje za namene testiranja.

Projekti in ĆØlanki se bodo lahko objavljali tudi direktno v prihajajoĆØem portalu elektron. Direktno na www.elektron.si bo kmalu nastal portal, kjer bo veliko povezav do razliĆØnih vsebin, te vsebine bodo statiĆØne.

_________________
Zasebna sporoĆØila sprejemam na e-mail
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Spajky
moderator


Pridružen/-a: Tor Okt 2008 8:20
Prispevkov: 239
Kraj: Obala

PrispevekObjavljeno: Pon Feb 10, 2014 12:11:55    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

reber je napisal/a:
... mogoĆØe bom pa prej direktno v bazi pogledal, kaj bi lahko bilo narobe...
Ma ne si ustvarjat preveĆØ dela Embarassed

Težava je s prvim postom z gornjega linka ter samo :

1. in 1.podlink, 2., 5., 8., 10., in 12. link vendar se zdaj veĆØ ne sekiram, bom pa ob priliki ali zbrisal popravljene poste in Å”e enkrat postal na novo vse, ĆØe me lenoba/zdravje ne bo dajalo Cool in/ali pa v novih postih dodal popravke, pa bo ...

Ugotovil pa sem: txt velikost v okencu za postanje z vsemi presledki, BBC code, linki, ikone etc. NE more bit veĆØja od 53kB po postu, ker ĆØene pri postanju odreže; zato sem danes na novo v zvezi z BiQuad-i dodal, kar je manjkalo, kar si verjetno opazil. To da posti niso preveliki, je kar v redu; paĆØ narediÅ” dva namesto enega, je lažje tudi za brat ! Koliko karakterjev pa je v txt tistih 53kB pa nisem Å”el Å”tet ..

Kar se tiĆØe "novoletne jelke" postanje/kao ĆØlanki sem bom trudil, da tega v bodoĆØe ne bo toliko oz.ĆØimmanj; sem se malo umiril zadnje ĆØase in tudi na netu nisem preveĆØ ... Poleg tega pa zadnje ĆØase ne experimentiram kaj dosti-zdravje. Stare stvari pa naj ostanejo take kot so Exclamation ... zato tudi IMHO ne bom Å”e rabil poddomene tu tako hitro ... moje slike so veĆØinoma stari linki na SiOL serverje, ki so hitri da ni res .. nove slike bom pa kar na forum tu prilepi, pa je ..

Kar se tiĆØe ani-avatarjev : tale tu od zilog80 npr. je Ok, drugi primer ala s "sosednjega" foruma Slowfly-ev - sicer lep a že moteĆØ in Å”e posebno oni od ne vem koga avatar z "leteĆØo muho" naokoli, pa je katastrofa IMHO ...

Ps.: a boÅ” uvozil tudi prastaro databazo (arhiv starega Elektro-N foruma) , ki je bil na http://www.elektro-n.com/forum2/index.php mogoĆØe; ne bi bilo slabo; se najde lahko tam Å”e kaj koristnega tudi za koga ...

Pa Å”e mogoĆØe bi bilo dobro pod pisave v izbor dodat tudi Normal-Mala (size-11) ... jaz jo npr.veĆØkrat uporabljam, ker je Majhna-9 premajhna ...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
reber
moderator


Pridružen/-a: Pet Nov 2007 8:00
Prispevkov: 2149
Kraj: Bled

PrispevekObjavljeno: Pon Feb 10, 2014 13:12:05    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

V bazi mislim, da obstaja neka omejitev s Å”tevilom znakov v eni celici, bom enkrat pogledal, ĆØe je res in koliko.

ƈe doloĆØenega prispevka ni mogoĆØe popraviti s funkcijo "uredi", bi v skrajnosti lahko popravil tudi direkno v bazi s php my admin.

ƈe bi bilo preveĆØ smeÅ”kov pretirano moteĆØih, bi se verjetno že kdo pritožil. Mene osebno ne moti, ĆØe pa koga moti, bo pa že napisal ali pa preprosto ne bo bral. Ali to kaj vpliva na bazo pa ne vem. ƈe bodo le obĆØasne in redke motnje, se verjetno ne bom pretirano poglabljal v problem, ĆØe pa bo bolj pogosto, potem bom problem naÅ”el in reÅ”il.

Za animirane avatarje sem že napisal, naĆØeloma niso moteĆØi, ĆØe niso prav veliki in kriĆØeĆØi, tako da so možnosti preprosto odprte, zakaj bi kompliciral. Vsake oĆØi imajo svojega malarja, zato je jasno, da nimamo enakega okusa. Svoboda mora obstajati, prav tako pa nekaj samokritike.

Za slike, spletni prostor, ni problema, ko bom ustvaril prostor za ĆØlanke in projekte, bo taka vsebina, kot so tvoji prispevki o piksna antenah in podobno, prav gotovo primerna za med ĆØlanke Wink

Star forum elektro-n.com je pa domena v lasti znide in ima on dostop do DNS nastavitev domene, mu moram javit, naj konĆØno spremeni.

Glede velikost pisav bi verjetno moral posegat v kodo foruma in CSS, bom videl, ali lahko preprosto spremenim ali dodam.

_________________
Zasebna sporoĆØila sprejemam na e-mail
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
diehart



Pridružen/-a: Tor Nov 2007 19:09
Prispevkov: 36
Kraj: okolica Iv. Gorice

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 11, 2014 13:03:17    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Se da narediti, da se slike v priponkah prikazujejo v "predogledu"? (Kot recimo na elektronik.si, da se vidi Ŕe predno klikneŔ nanjo.)

To je blazno uporabna zadeva in priŔpara kar nekaj klikanja.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
reber
moderator


Pridružen/-a: Pet Nov 2007 8:00
Prispevkov: 2149
Kraj: Bled

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 11, 2014 14:06:35    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Bi se dalo narediti, ampak za to je, mislim, da potrebno na server inÅ”talirat en program za obdelavo slik in dodelati modifikacijo za forum. Slika je v tem primeru naložena 2x, ena majhna, ki se prikaže v tabeli v odgovoru in ena veĆØja, ki se odpre s klikom. ƈe se prav spomnim, smo enkrat o tem že nekaj debatirali.
_________________
Zasebna sporoĆØila sprejemam na e-mail
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
potepenc



Pridružen/-a: Tor Sep 2012 20:17
Prispevkov: 43

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 12, 2014 20:55:34    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Slike vĆØasih res prav pridejo, da jih vidiÅ”, Å”e preden bi pritisnil download, po drugi strani pa za mobilni dostop brez potrebe kurijo prenos podatkov. Kaj pa drugi dokumenti, kot so PDF, ZIP, RAR, DOC, in Å”e kakÅ”en, ki ni dovoljen in ga je možno pripeti le kot arhivsko datoteko. V vseh teh primerih predogled ni možen, ĆØeprav tudi za PDF obstaja, ampak nisem Å”e videl nikjer na nobenem forumu. Osebno predogleda ne pogreÅ”am, samo jemlje prostor.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tesla95



Pridružen/-a: Tor Apr 2013 22:45
Prispevkov: 100
Kraj: MengeÅ”

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 13, 2014 18:48:59    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Predlagam, da se naredi tako, da ti, ko odpreÅ” željeno temo vedno vrže tja, kjer si ostal, da ni treba izbirat strani in/ali scrollat dol. To bi ljudem prihranilo dosti ĆØasa in forum bi bil bolj praktiĆØen Wink

LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
reber
moderator


Pridružen/-a: Pet Nov 2007 8:00
Prispevkov: 2149
Kraj: Bled

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 13, 2014 20:26:58    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Privzete nastavitve so, da gre vedno na zaĆØetek teme, razen ĆØe klikneÅ” rumeni kvadratek, ki je pred nazivom teme, to je povezava "poglej neprebrana sporoĆØila" in deluje le enkrat. No, tudi v spisku najbolj svežih tem so direktne povezave do posameznih strani, ĆØe ima tema veĆØ strani, tako da lahko klikneÅ” zadnjo stran, namesto naslova teme. Neprijavljeni obiskovalci so vedno povezani na prvo stran, razen, ĆØe kliknejo povezavo do zadnje strani. Bom poskusil najti kakÅ”no modifikacijo foruma, da bi uporabnik lahko sam nastavil ali naj ga vrže na zaĆØetek ali na konec teme, seveda to spet deluje samo za prijavljene uporabnike. Da bi enako delovalo za vse in vedno, bi že poleg naslova morala obstajati povezava, ki bi kazala na zadnji prispevek. Take funkcije Å”e nisem videl na nobenem forumu, tako da ne vem, ĆØe bom kaj naÅ”el, mogoĆØe. Da bi te pa vedno vrglo tja, kjer si ostal, bi pa moralo to biti zapisano v bazi, da te sledi, kaj si prebral in kaj ne, ampak tega sledenja ni, oziroma je in deluje le enkratno, klikat pa moraÅ” tiste rumeno obarvane znakce pred naslovom teme.
_________________
Zasebna sporoĆØila sprejemam na e-mail
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
tesla95



Pridružen/-a: Tor Apr 2013 22:45
Prispevkov: 100
Kraj: MengeÅ”

PrispevekObjavljeno: Pet Feb 14, 2014 18:18:14    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

A tako, ok. Smile

LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
flomaster



Pridružen/-a: Ned Jan 2014 21:23
Prispevkov: 53
Kraj: Kranjsterdam

PrispevekObjavljeno: Pet Feb 21, 2014 11:03:03    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Tole z novimi temami meni deluje normalno. Ko pridem na forum, so neprebrane teme oznaĆØene z drugo barvo, klik na tisto malo ikonico me poveže na prvo Å”e neprebrano objavo v tisti temi. Ob naslednjem obisku foruma te povezave ne delujejo veĆØ, ker je to že naslednji obisk, zato si pomagam s priroĆØno povezavo na zadnjih 20 svežih tem. Tudi ĆØe prikaz ni v tabeli, je uporaben in ĆØitljiv, bolje kot niĆØ Smile
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tesla95



Pridružen/-a: Tor Apr 2013 22:45
Prispevkov: 100
Kraj: MengeÅ”

PrispevekObjavljeno: Sob Apr 05, 2014 13:44:30    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Evo, vesela novica: zdaj bom lahko samo Å”e na tem forumu, saj so me na elektroniku ponovno izkljuĆØili, ker niso prenesli mojega komentiranja o njihovem uporabniÅ”kem vmesniku Laughing
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
reber
moderator


Pridružen/-a: Pet Nov 2007 8:00
Prispevkov: 2149
Kraj: Bled

PrispevekObjavljeno: Sob Apr 05, 2014 15:51:33    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

DobrodoÅ”el v klub izobĆØencev, jaz že proslavljam 1. obletnico izkljuĆØitve, pa tistega foruma prav niĆØ ne pogreÅ”am.

Glede prilaganja priponk, Å”e posebno fotografij oziroma slik, je tukaj omejitev Å”e veĆØja in sicer navzdol na 500kB, tako da ni pogojev, da bi pripel datoteko direktno iz fotoaparata, brez da sliko primerno obdelaÅ”.

Obdelava slik je veĆØinoma nujna, da jo obrežeÅ” v primeren kader, prilagodiÅ” na primerno velikost v slikovnih pikah in prilagodiÅ” kompresijo. Tako obdelana slika oziroma datoteka, je zato prijazna uporabniku in strežniku, kjer se datoteka nahaja.

Obdelava slik iz fotoaparata ni niĆØ posebnega in niĆØ zahtevnega, zato ne vidim razloga, zakaj ne bi pred objavo primerno izbral in uredil te datoteke. Za vse tiste, ki imate mogoĆØe malce težav z obdelavo slik, bom uredil navodila, kako to storiti in kaj vse je pri tem pomembno.

Kadar objavljam fotografije na forumu ali na spletnih straneh, so to izbrane in obdelane fotografije, le redko so to fotografije narejene na hitro, ki so Å”e vedno pomanjÅ”ane v resoluciji, po potrebi obrezane in primerno zakompresirane, veĆØinoma na 65%, da je kvaliteta jpg Å”e vedno dovolj dobra.

Zelo pogosto objavljene fotografije tukaj na forumu shranim, obdelam in s tako obdelano potem nadomestim original. ƈe so slike pripete na druge strežnike, sliko shranim in jo vstavim v odgovor, povezavo pa pustim ali veĆØinoma kar odstranim. VĆØasih na forumu omenim, da slike primerno obdelajte, ampak v temah kjer se dogodijo napake pa ne "serjem"kot to poĆØnejo na sosednjem forumu, paĆØ pa tiho in diskretno odpravim napake, uredim odgovore in teme, da je forum pregleden in urejen. Precej pogosto po potrebi spremenim naslov teme, oziroma temo prestavim v ustrezen podforum. KakÅ”en naj bo naslov, oziroma kje naj se tema nahaja, se vĆØasih izkaže Å”ele po nekaj odgovorih.

VĆØasih v kakÅ”nih razpravah v kakÅ”nem odgovoru zasledim povezavo na drugo spletno stran, ĆØe je povezava zanimiva, tisto spletno stran skopiram v pdf in jo priložim kot priponko v ta odgovor, za primer, ĆØe sluĆØajno tista spletna stran izgine ali se spremeni url naslov.

_________________
Zasebna sporoĆØila sprejemam na e-mail
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
tesla95



Pridružen/-a: Tor Apr 2013 22:45
Prispevkov: 100
Kraj: MengeÅ”

PrispevekObjavljeno: Sob Apr 05, 2014 15:59:11    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Saj to me ne moti toliko ampak fora je v tem, ker tudi ĆØe daÅ” tam link, se ponorĆØujejo s tistim hopsasa, pa Å”e link ne dela potem, to je res nesramno pri njih.


Saj tam itak ne objavljam veĆØ tem in jih niti ne mislim, samo komentiral sem tisto temo.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Spajky
moderator


Pridružen/-a: Tor Okt 2008 8:20
Prispevkov: 239
Kraj: Obala

PrispevekObjavljeno: Ned Apr 06, 2014 09:32:48    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Idea ma servis Hopsasa je v resnici down, niso podaljÅ”ali zgleda domene, ker tudi direkt ne dela. ping tudi ne! Jest tudi ĆØe uporabljam zunanje linke, uporabljam serverje, ki ne padajo dol/zginjajo ...

Pri sosednjem forumu pa me pri slikah, ki jih UL-am gor moti njihov watermark, ki mi prekrije del slike .. saj so Å”e drugi vedno delujoƦi slikovni portali ala shrani.najdi.si, ki je imel tudi avtomatsko resizane slike (mini, medium in original) in te je link albuma odprlo tako, da si lahko izbral katero boÅ” gledal ... tudi mene so skoraj banali na sosednjem forumu (brez veze) ...

Arrow Kot admin ali moderator ne valja bit prestrog ali celo preAroganten in faÅ”istoiden, ker to za skupnost na takem forumu ni prijetno ... vse se da na kulturen naĆØin uredit ...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
reber
moderator


Pridružen/-a: Pet Nov 2007 8:00
Prispevkov: 2149
Kraj: Bled

PrispevekObjavljeno: Ned Apr 06, 2014 15:58:19    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

A ni "hopsasa" v bistvu "shrani", ĆØe se ne motim, je paĆØ avtomatiĆØna cenzura linka. Tudi mene moti watermark na elektroniku, ker si s tem prisvajajo avtorske fotografije in kar je Å”e bolj moteĆØe, prekrije del vsebine. Ko bo enkrat zaropotalo zaradi avtorskih pravic, ko bo nekomu poĆØil film, bo pa Å”tala, ampak to je ali bo njihov problem. Na naÅ”em forumu nimam namena uvesti watermark, ker se mi to zdi brez veze, ĆØe bo Å”lo za kakÅ”ne avtorske zadeve v okviru elektron.si, se lahko napis doda že pri urejanju fotografij ali grafik in to pri ĆØlankih in projektih bo, seveda nemoteĆØe in zgolj v informacijo o avtorstvu, seveda prosto dostopno vsem.

Aroganca je problem na mnogih forumih, Å”e posebej tam, kjer je obisk velik. Velik obisk in veliko prispevkov povzroĆØa tudi neurejenost, Å”e posebej, ĆØe se dopuÅ”ĆØa offtopic, tako postanejo teme neurejene in okužene z raznim politiĆØnim sranjem in nabijanjem lastnega ega, sosednji forum je dober primer za tako neurejenost. FaÅ”istoidnost ... dober izraz Very Happy

_________________
Zasebna sporoĆØila sprejemam na e-mail
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Spajky
moderator


Pridružen/-a: Tor Okt 2008 8:20
Prispevkov: 239
Kraj: Obala

PrispevekObjavljeno: Pon Apr 07, 2014 09:20:08    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ja, vĆØeraj mi je okoli poldne hopsasa (direkt!) redirektalo na shrani.najdi.si, zdej pa spet "Hostname lookup for "www.hopsasa.si" failed" v browserju .. ma zeza stalno nekaj tam pri Najdi.si zgleda ...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
potepenc



Pridružen/-a: Tor Sep 2012 20:17
Prispevkov: 43

PrispevekObjavljeno: Tor Apr 08, 2014 12:52:27    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pa kaj zdaj že tukaj hopsasa-te Shocked a je to samo hec Rolling Eyes

Mene omejitev velikosti datoteke za fotografijo ne moti. Brez veze je prilagat fotografije v blazno visoki loĆØljivosti, razen, ĆØe gre res za nekaj zelo posebnega.
Vodni tisk na priloženih fotografijah me moti, k sreĆØi tukaj tega ni, je pa zato na elektronik.si forumu, zato omenim, da me to moti in upam, da se tega tukaj nikoli ne boste Å”li. ƈe nekdo brez mojega dovoljenja na moje fotografije daje svoj logotip, je to kraja. ƈe bom na onem forumu fotke priložil na drug strežnik, bom dobil opozorilo, tako da ĆØe želim sodelovati, sem prisiljen pustiti, da mi kradejo fotke.

Prosim vodilne na tem forumu, da si takih in podobnih nemarnosti tukaj ne boste privoÅ”ĆØili, ampak red vseeno mora biti. Vesel sem, da so teme urejene, zelo mi je vÅ”eĆØ, ker v temah ni nobenih brezveznih debat, in off topica. Bravo in hvala ker se trudite. Applause
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tesla95



Pridružen/-a: Tor Apr 2013 22:45
Prispevkov: 100
Kraj: MengeÅ”

PrispevekObjavljeno: Sre Apr 09, 2014 14:05:44    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Spajky je napisal/a:
Ja, vĆØeraj mi je okoli poldne hopsasa (direkt!) redirektalo na shrani.najdi.si, zdej pa spet "Hostname lookup for "www.hopsasa.si" failed" v browserju .. ma zeza stalno nekaj tam pri Najdi.si zgleda ...


Em, saj hopsasa stran ne obstaja in verjetno tudi nikoli ni obstajala, oni samo cenzurirajo povezave od shrani.si in namesto, da se ti prikaže shrani.si, se ti prikaže hopsasa... Samo, da se ponorĆØujejo.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Jaka57



Pridružen/-a: Čet Apr 2014 8:22
Prispevkov: 6

PrispevekObjavljeno: Sob Apr 12, 2014 09:01:44    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

tesla95 je napisal/a:
Em, saj hopsasa stran ne obstaja in verjetno tudi nikoli ni obstajala, oni samo cenzurirajo povezave od shrani.si in namesto, da se ti prikaže shrani.si, se ti prikaže hopsasa... Samo, da se ponorĆØujejo.

Seveda ta stran ne obstaja, toda, ker se forumaŔi niso držali navodil, da se slik ne pripenja na shrani.si, je bilo potrebno to storiti.
Enako navodilo velja tudi na tem forumu!
reber je napisal/a:
PONOVNO OPOZARJAM Exclamation da ne pripenjajte slik na shrani.si in podobne strežnike Exclamation saj imamo na forumu možnost priponk. O tem, zakaj ne shrani.si in podobni, pa sem že napisal Exclamation


Torej ne gre za nikakrÅ”no norĆØevanje!
Zakaj ne pripenjati slik na shrani.si je bilo napisano in razloženo (niĆØ kolikokrat) tako tukaj kot na sosednjem forumu!

_________________
Lp, Jaka
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
thinc



Pridružen/-a: Pet Okt 2014 21:38
Prispevkov: 67
Kraj: Kamnik

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 03, 2014 13:09:27    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

pozdravljeni, mene pa zanima zakaj moja tema ni bila objavljena oz odobrena in nikjer nobenega obvestila?

LP Smile
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
reber
moderator


Pridružen/-a: Pet Nov 2007 8:00
Prispevkov: 2149
Kraj: Bled

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 03, 2014 16:00:17    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

thinc je napisal/a:
pozdravljeni, mene pa zanima zakaj moja tema ni bila objavljena oz odobrena in nikjer nobenega obvestila?

LP Smile


Ker nisi napisal v katerem podforumu si želel objaviti novo temo, težko odgovorim, ker ne poznam okoliÅ”ĆØin. Niti ne vem, ali gre za odprtje nove teme ali zgolj za odgovor v obsojeĆØi temi. ƈe si napisal odgovor ali odprl novo temo, si moral na koncu klikniti gumb "PoÅ”lji" in v nekaj trenutkih bi odgovor moral biti viden ali pa bi se moralo zgoditi nekaj neobiĆØajnega ĆØe je Å”lo nekaj narobe.
Ker si odgovor lahko napisal v tej temi, potem ne vidim razloga, zakaj ga ne bi mogel napisati tudi drugje v drugih temah. Odprtje nove teme je dovoljeno vsem ĆØlanom, razen v nekaterih redkih podforumih, npr moderatorskem delu foruma.

Na tem forumu ni omejitev za nove ĆØlane, ne pri objavi novih tem, ne pri odgovorih, ne pri branju in dostopanju do datotek (priponk).

Tvoj problem opiÅ”i bolj natanĆØno, najbolje da ponovno poskusiÅ” napisati ali objaviti temo in bodi pozoren na dogajanje, da boÅ” lahko opisal problem.

_________________
Zasebna sporoĆØila sprejemam na e-mail
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
thinc



Pridružen/-a: Pet Okt 2014 21:38
Prispevkov: 67
Kraj: Kamnik

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 03, 2014 21:59:14    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

hvala za odgovor Smile
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
potepenc



Pridružen/-a: Tor Sep 2012 20:17
Prispevkov: 43

PrispevekObjavljeno: Ned Nov 30, 2014 20:12:51    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

reber je napisal/a:
DobrodoÅ”el v klub izobĆØencev, jaz že proslavljam 1. obletnico izkljuĆØitve, pa tistega foruma prav niĆØ ne pogreÅ”am.


Od danes naprej sem tudi jaz izloĆØen iz elektronik.si foruma Cool

ObĆØutek imam, da na tistem forumu vsakogar, ki napiÅ”e nekaj po resnici, nabijejo v rit, ostali ĆØlani so iz strahu raje tiho. Forum sem obiskoval redko, mogoĆØe 2x do 3x na mesec do maksimalno 1x na teden.
Zdi se mi, da se je frenkiju totalno strgalo, piŔe o nekem povabilu na kavo, da se nisem odzval, tako da zdaj ne vem, a me je zaklenil zaradi kofeta Rolling Eyes
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
reber
moderator


Pridružen/-a: Pet Nov 2007 8:00
Prispevkov: 2149
Kraj: Bled

PrispevekObjavljeno: Ned Nov 30, 2014 21:22:17    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

DobrodoŔel in upam, da boŔ sedaj tukaj bolj aktiven Wink
_________________
Zasebna sporoĆØila sprejemam na e-mail
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.elektron.si forumu -> Predlogi in pripombe Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Da, lahko povlečeš datoteke v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group