Kazalo po www.elektron.si forumu www.elektron.si

Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se 
   recentZadnjih 20 razprav  Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Zamenjava varovalk v stanovanju

Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.elektron.si forumu -> Kje kaj kupiti
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
sailor

Pridružen/-a: Pet Dec 2007 10:52
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Jun 18, 2012 17:37:06    Naslov sporočila: Zamenjava varovalk v stanovanju Odgovori s citatom

V stanovanju imam 8 kom talilnih varovalk.

Rad bi jih zamenjal z avtomatskimi varovalkami.

Ali se kje dobijo nadometna ohišja z avtomatskimi varovalkami?
Na netu jih žal nisem našel.

Lepa hvala, DD+
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
reber
moderator

Pridružen/-a: Pet Nov 2007 8:00
Kraj: Bled

PrispevekObjavljeno: Tor Jun 19, 2012 05:26:59    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Včasih so obstajale avtomatske varovalke, ki si jih enostavno privil namesto kape v kateri je bila taljiva varovalka. Ali je to v današnjem času še dobavljivo ne vem.

Tvoje vprašanje o nadometnem ohišju ni popolnoma razumljivo (kot marsikatero), zato ugibam, kaj pravzaprav želiš. Zdi se mi, da iščeš nadometno ohišje, v kateri je DIN oziroma EZN letev, na katero potem natakneš klasične varovalne elemente standardne velikosti. Tako ohišje vsekakor obstaja, tudi zelo majhna od enega modula naprej, oziroma so univerzalna po stopnjah.

Priporočam obisk trgovine Elektronabava, kjer imajo marsikaj za ponudit. Lahko sicer pokličeš v trgovino, vendar se bojim, da te ne bodo ravno razumeli, zato je najbolje, da greš osebno tja, izraziš svoje želje, oni pa ti bodo pokazali in svetovali. Na podlagi videnega in otipanega se boš lahko odločil. Ne boš verjel, koliko različnega materiala prodajajo dandanes Wink

sailor

PrispevekObjavljeno: Tor Jun 19, 2012 06:20:57    Naslov sporočila: avtomatske varovalke Odgovori s citatom

@ reber:
Lepa hvala za odgovor; pravilno si me razumel.
Težava pa je v temu, da jaz ne morem hodit
in tako osebni obiski v trgovinah žal odpadejo.

Tako mi pač ostane samo zbiranje
podatkov po internetu.

Hvala za razumevanje!
gl, DD+
Nazaj na vrh
reber
moderator

PrispevekObjavljeno: Tor Jun 19, 2012 15:33:10    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Vsekakor so zdravstvene omejitve velik problem, tako da res ni drugega, kot iskanje po internetu in telefoniranje po trgovinah. Konec tedna grem v nabavo in bom med drugim obiskal tudi Elektronabavo, bom poskusil kaj najti in poslikati Wink
sailor

PrispevekObjavljeno: Tor Jun 19, 2012 17:36:34    Naslov sporočila: Varovalke v stanovanju Odgovori s citatom

@ reber:
Takole je bilo tole:

- pozvonilo je na vratih in prijazen možakar je nudil zamenjavo
stare varovalne omarice za novo s 8kom elmag. elementi.
Hotel je imeti 120€, kar se je meni zdelo preveč.
- Zanima me, koliko takšna omarica stane v trgovini?

- Moja sedanja omarica je predvidena za 8 kom talilnih varovalk,
od katerih sem že pred 30 leti 2 kom zamenjal z el.magnetnima.

- Najcenejša varianta bi bila zamenjava še par kom elmag. varovalk.
Vprašanje pa je, če jih še prodajajo?

- Vnaprej lepa hvala, če boš v Elektrotehni lahko kaj poslikal!

Moja sedanja je pa izgleda takole:

Varovalke DD+.jpg
 Opis:

Download
 Ime datoteke:  Varovalke DD+.jpg
 Velikost datoteke:  86.1 KB
 Downloaded:  1223 krat

Nazaj na vrh
Spajky
moderator

Pridružen/-a: Tor Okt 2008 8:20
Kraj: Obala

PrispevekObjavljeno: Tor Jun 19, 2012 18:30:52    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

reber je napisal/a:
Včasih so obstajale avtomatske varovalke, ki si jih enostavno privil namesto kape v kateri je bila taljiva varovalka. Ali je to v današnjem času še dobavljivo ne vem

Meni se zdi, da se jih še da dobit in to JE najcenejša nadgradnja (če je "baza" Ok) saj ni potrebno brezveze menjat omarice in metat denar proč Cool

dr.1m

Pridružen/-a: Pon Jan 2008 8:54
Kraj: Goriška primorska

PrispevekObjavljeno: Sre Jun 20, 2012 08:04:07    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Če se ne motim jih je Conrad imel v ponudbi. Priporočam da pogledaš tja.
u2

Pridružen/-a: Čet Jan 2008 7:03
Kraj: Primorska

PrispevekObjavljeno: Sre Jun 20, 2012 09:40:23    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jaz bi jih kupil na spodnji povezavi.
3 kose za 4 USD + 4 USD za poštnino.

lp

http://www.ebay.com/itm/NEW-3x-Automatic-fuse-Circuit-breaker-16A-/251085001034?pt=BI_Circuit_Breakers_Transformers&hash=item3a75d5114a
Nazaj na vrh
reber
moderator

PrispevekObjavljeno: Sre Jun 20, 2012 09:42:32    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Glede na to, da si jih kupil imaš z njimi tudi izkušnje, pa nas zanima kakšne?
Cena je vsekakor zelo ugodna tole na ebayu Smile

u2

Pridružen/-a: Čet Jan 2008 7:03
Kraj: Primorska

PrispevekObjavljeno: Sre Jun 20, 2012 11:08:15    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Nisem jih kupil, imam pa eno tako varovalko že več kot 15 let v uporabi. Ni od istega proizvajalca, je pa po sliki popolnoma identična.
Napisal sem, da bi jo kupil, če bi jo rabil, ker za 8 USD skoraj ni za razglabljat ali se splača ali ne.
Nazaj na vrh
sailor

PrispevekObjavljeno: Pet Jun 29, 2012 15:24:36    Naslov sporočila: sobotna nabava ? Odgovori s citatom

@ reber:

Prosim, si v soboto bil kaj v Elektronabavi?
Si morda videl elektromagnetne varovalke?
gl, DD+
Nazaj na vrh
reber
moderator

PrispevekObjavljeno: Sob Jun 30, 2012 07:14:52    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Varovalk z navojem nimajo, so mi povedali, da naj bi imeli v Bauhaus in podobnih, če jim je seveda še kaj ostalo, sicer pa jih pri nas verjetno ne bo več za dobit, oziroma jih oni ne bodo imeli.

V Elektronabavi imajo vseh vrst omaric od enega oziroma dveh modulov naprej, 4 module, 8 modulov, 12 modulov in tako dalje. Pri vseh omaricah je lahko manj modulov kot je nazivno maksimalno število, saj luknjo segmentno povečuješ. Cene so pa od nekaj eur dalje, na zalogi imajo nadometne in podometne in vsaj 2 različnih proizvajalcev. Varovalni elementi so prav tako na zalogi, oziroma vse, kar danes potrebuješ za profesionalno izvedbo električnih inštalacij.

Varovalke z navojem boš najbrž najceneje dobil na Ebay-u Wink

Če boš menjal in montiral omarico z inštalacijskimi odklopniki, računaj še na ceno izvedbe, ker verjetno ne boš sam premontiral, če ti zdravje ne dopušča. Z zamenjavo ne vem kaj boš pridobil, razen če so izklopi pogosti in boš prišparal na skurjenih varovalkah Confused

sailor

PrispevekObjavljeno: Sob Jul 07, 2012 14:26:14    Naslov sporočila: Ebay varovalke Odgovori s citatom

Opazil sem, da se je na Ebaju
zaloga 12A elmag. varovalk
od 6 kom zmanjšala na 4 kom.
---------------------------------------------------------
Ali jih je morda kdo od tukaj prisotnih pobral?
(Jaz imam še vedno težave z emailom).
gl, DD+
Nazaj na vrh
reber
moderator

PrispevekObjavljeno: Pon Jul 09, 2012 22:23:40    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Potem pa pohiti z nakupom Wink da jih ne zmanjka Smile
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.elektron.si forumu -> Kje kaj kupiti Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Stran 1 od 1

Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Da, lahko povlečeš datoteke v tem forumu