Kazalo po www.elektron.si forumu www.elektron.si

 
 Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se 
   recentZadnjih 20 razprav  Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Iskanje napake v avtoradiju

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.elektron.si forumu -> Avtoelektrika
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
smasher



Pridružen/-a: Sre Nov 2007 23:31
Prispevkov: 159
Kraj: Obala-Lj

PrispevekObjavljeno: Tor Jul 05, 2011 20:05:45    Naslov sporočila: Iskanje napake v avtoradiju Odgovori s citatom

Torej, imam avtoradio Pioneer DEH 2020, pred kakÅ”pnimi 14 dnevi je zaĆØel pri malo veĆØji glasnosti "knipat". Na avtomobilistiĆØnem forumu so mi povedali da bi blahko bila napaka v slabi ozemljitvi (oz nuli) kje na ploÅ”ĆØi avtoradija.
NaÅ”el sem tudi service manual za ta radio, vendar ni notri niĆØ diagnostike. (oz je samo za CD enoto).
Zanima me kako bi ugotovil kateri element je slabo ozemljen?
Oz ĆØe ima kdo Å”e kaÅ”eno idejo kaj bi lahko bilo narobe?
(malo ĆØudno mi je da bi imel tak avtoradio "prirojeno" napako v vezju)
Garancije žal ne morem uveljavlajti ker bo avgusta star 2 leti, garancija velja 1 leto.

LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
u2



Pridružen/-a: Čet Jan 2008 7:03
Prispevkov: 345
Kraj: Primorska

PrispevekObjavljeno: Tor Jul 05, 2011 20:53:08    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kaj pomeni knipat, ĆØe boÅ” malo bolje razložil ti morda lahko kaj svetujem, sicer ne vem v ĆØem je težava!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
smasher



Pridružen/-a: Sre Nov 2007 23:31
Prispevkov: 159
Kraj: Obala-Lj

PrispevekObjavljeno: Sre Jul 06, 2011 07:08:48    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sej morda sem se zmotil pri izrazu.
V glavnem radio zaĆØne zveneti kot poceni radio do konca, namesto glasbe je pokanje in Å”kripanje v zvoĆØnikih.
Taka težava se ponavadi pojavi pri ojaĆØevalcih ko je vhodni signal premoĆØen.

Tudi z mulitemtrom se pomeril kos e to pojavi je na hladilnem rebru 0,1V.
ƈE avtoradio od zunaj dodatno ozemljim ne pomaga.

LP

p.s.: zvoĆØniki niso krivi, ĆØe dam samo prednje ali samo zadnje, se pokanje zaĆØne kasneje, tkao mislim da je povezano na izhodno moĆØ
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
PeterP



Pridružen/-a: Pet Mar 2008 19:46
Prispevkov: 99

PrispevekObjavljeno: Sre Jul 06, 2011 07:57:34    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Lahko da imaÅ” nekje na napajanju slab stik?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
u2



Pridružen/-a: Čet Jan 2008 7:03
Prispevkov: 345
Kraj: Primorska

PrispevekObjavljeno: Sre Jul 06, 2011 09:38:46    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Za kakÅ”no moĆØ gre? Ali se to prej pojavi ĆØe imaÅ” poudarjene base?
Kot prvo preveri, da je z napajanjem res vse uredu. Za test potegni kable direkt iz akumulatorja in to kar konkretne, vsaj 4 mmq.
Podoben primer sem enkrat imel ko je bila inÅ”talacija od zvoĆØnikov v stiku na maso, karoserijo. Sicer pa je možno, da je izhodna stopnja v defektu.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
smasher



Pridružen/-a: Sre Nov 2007 23:31
Prispevkov: 159
Kraj: Obala-Lj

PrispevekObjavljeno: Sre Jul 06, 2011 18:47:53    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

to je ĆØisto povpreĆØen avtoradio, ta vikend sem že napeljal direktno napajanje iz akumulatorja 2x2.5mm2 (kar je baje za 25A). Avtoradio je 4x50W (kao, v datashetu piÅ”e da je notri nek ĆØip in ima 4x22W rms)

Pojavi se pa pri veĆØji glasnosti, stopenj je 60 nekje pri 35 iz CD signala zaĆØne, seveda prej ĆØe dodam base in zahreÅ”ĆØi prej ko so basi ni pa nujno lahko tudi pri moĆØnem vokalu (en dan sem posluÅ”al Tinkaro KovaĆØ Very Happy )

Ta vikend bi ga morda poskusil izven avta torej brez vseh ostaslih kablov samo direkt 12V napajanje in zvoĆØniki.

LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kvizko



Pridružen/-a: Sob Sep 2010 10:03
Prispevkov: 39
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Sre Jul 06, 2011 21:33:43    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ko ga boÅ” preizkusil na zunanjo napajanje ga priklopi na druge zvoĆØnike!!
_________________
LED je prihodnost
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
franccek



Pridružen/-a: Čet Sep 2011 12:15
Prispevkov: 8

PrispevekObjavljeno: Tor Sep 13, 2011 13:18:40    Naslov sporočila: avtoradio Odgovori s citatom

Da ni sluĆØajno kakÅ”en problem s ĆØipom, ki poveĆØa moĆØ. VeĆØinoma imaj tak avtoradio moĆØ nekje 17 W RMS.
_________________
SonĆØne celice - http://www.metronik-solar.si/
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.elektron.si forumu -> Avtoelektrika Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Da, lahko povlečeš datoteke v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group