Kazalo po www.elektron.si forumu www.elektron.si

Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se 
   recentZadnjih 20 razprav  Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

MODif.Wlan Usb Ključka Canyon CN¤WF-518 [T]

Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.elektron.si forumu -> Servis
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Spajky
moderator

Pridružen/-a: Tor Okt 2008 8:20
Kraj: Obala

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 19, 2010 23:27:32    Naslov sporočila: MODif.Wlan Usb Ključka Canyon CN¤WF-518 [T] Odgovori s citatom

.....
Confused Pred leti sem hotel nabaviti še en UsbWiFi ključek s chip antenco in sem videl na iNetu slike Canyon CN-WF518 ter sem po cenikih malo pogledal in OnLine pri nas naročil ter plačal po povzetju navedeni ključek.

Najprej me je zmotila dodatna oznaka Turbo na manjši in bolj zelenkasti škatli, ma sem mislil, Ok bo pač 108Mb verzija namesto pure G. Rolling Eyes

Crying or Very sad Že ko sem na mojih Win98seLITE inštaliral drajverje s pripadajočega CD-ja, sem doživel neljubo presenečenje, saj mi je neverjetno upočasnilo komp, dobesedno trokiral je in ključek ni dal od sebe kaj dosti. Na NT seriji MS-Win, pa je še nekako šlo za silo. Imel je drugi chipset od onega videnega prej na iNetu-drugačna revizija. Pa sem ga dal v arhiv/omaro za dve leti , saj ni bil ravno uporaben... Evil or Very Mad Za dobrih 20€ se pa mi ni splačalo ga reklamirat ali vračat Confused ...

Idea Potem sem se odločil nekega dne letos poiskati za vsak slučaj kakšne manj "obremenjujoče" driverje za moj OS zanj in jih tudi našel in izprobal, pa spet ugotovil, da imajo neke muhe in Ralink-UI tudi, ma vsaj delajo spodobno, vendar ključek je slabo lovil in prekinjal vezo (tudi Pci wifi kartulja v mojem kompu ima iste firme drugi chipset, pa dela fenomenalno).

Pa sem se odločil končno ga razdret in pogledat, kaj je na stvari ... Bil sem "zgrožen", o chip antenci niti duha ne sluha, le "narisana" na tiskanini in še to katastrofalno sprojektirana Mad . Izgleda, da so zadevo samo v CAD programu zrisali, pa samo na hitrco stestirali prototip brez meritev, pa hajd v proizvodnjo ...

Originalno sem zmeril s pomočjo uporabe enega sosedovega AP-ja in ugotovil, da se priključi čez čas sama šele pri -70dBm signala, surfanje pa štarta za silo šele pri -68dBm ali manj, kar je katastrofa. Torej samo po stanovanju bi delalo na manjših brzinah, kaj več pa ne. Kako morajo tak škart sploh prodajat! Evil or Very Mad

Arrow Najprej sem se odločil odstranit antenco s tiskanine, ki je bila na vsak mm povezana tudi zrcalno na drugi hrbtni strani tiskanine. Uporabil sem Olfa nož za prekinitev stika antence pri izhodnem filtru na spredaj tiskanini ter do mase in jo nato z muko spraskal dol; na gornji slikci se vidi "senca" na desni na sredini kjer je bila na hrbni strani druga polovica antence ... podobno se lahko vidi tudi doli na sprednji strani (svetlejše) sledove bivše antence, ki je bila, verjeli ali ne s konico najvišjega signala skoraj v kapacitivnem kratkem stiku z maso na ploščici. Šalabajzerji ! Evil or Very Mad Pravtako rumeni bakreni okvir (masa), ki služi za zalotanje kovinske pleh kletke nad RF delom, ni seveda tega oklepa gor imel .. še na plehu so šparali ! Škrtice! Sad Mad

Wink In kot se spodobi sem po svojim močeh (se vidi zgoraj ne glih najlepše) napravil sam antenico iz koščka izolirane žičke in jo zaspajkal kamor je treba ! Pravtako sem ji dodal podoben košček žičke levo zadaj, ki deluje kot reflektor in delna bariera do RF dela vezja (funkcija, ki bi jo moral opravljati kovinski pokrovček, ki ga ni) in ki doda v smeri vnaprej še kak dB antenci, ni pa ravno nujen, kot sledi iz skice modifikacije spodaj, saj včasih nam rabi manjša usmerjenost antene ... Embarassed

Na sosednji srednji sliki, pa sta obe polovice plastičnega pokrovčka ključka, katera sem tudi malce modificiral. Exclamation Dodal sem jima z notranje strani samolepina koščka zidne izolirane ALu tapete, ki potem delujeta kot nekakšni kapacitivni polovici neobstoječega pokrovčka RF dela na ključku tik za reflektorsko žičko. Arrow Poleg tega pa ima levi zgornji del še podaljšan trakec vnaprej, da dela rahel kapacitiven most med obema dodanima žičkama blizu njih četrtine dolžine, ko se pokrova zapreta in je tako rahlo obremenjena antenca in manj občutljiva na okoliške kapacitivne obremenitve (roke etc.), signala pa to ne pokvari ! Desna tretja slikca pač kaže mod malo bolj detaljno in z druge perspektive ...

Zadevo sem nato spet pomeril in ugotovil, da pa se zdaj po modifikaciji stvar poveže na AP že pri -84dBm signala ter surfanje dela že pri -82dBm. To pomeni kar 12dB bolje !!! oz. ključek ima sedaj kar 4x-ni domet glede na original, kar je šele zdaj normalno! Operacija uspela, pacient preživel ! Razz

...Seveda pa je to še vedno enih 6db slabše od mojega starega ZyDAS1211 chipset ključka s chip antenco Rolling Eyes , ki ima v front endu fenomenalni Airoha AL2330 RF čip ... Pa tudi za uporabo v "konzervnih" ali Tetrapak enhancerjih, se montaža malo razlikuje med obemi ... prikazano za boljšo vidnost s skrajšanim tetrapakom ...

Cool Na levi je tale modificirani Canyon, ki je od dna notri potisnjen enih dobrih 1,5cm, medtem ko je oni drugi s chip antenco dobrih 3,5cm globoko do vrha od dna. Ostale vrste anten pri drugih ključkih pa varirajo med tema dvema možnostima in je vsakega posebej treba preverit za najboljšo pozicijo Surprised ...

No, to bi bilo vse, mogoče razen ...

Ps.: zna bit, Rolling Eyes da sem imel nesrečo, pa dobil "ponarejen" ključek ali predprodukcijsko serijo, ki jo je naš uvoznik veselo nabavil za male pare, pa kar cel kontejner škarta; tudi to se je že dogajalo Rolling Eyes ...

Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.elektron.si forumu -> Servis Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Stran 1 od 1

Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Da, lahko povlečeš datoteke v tem forumu