Kazalo po www.elektron.si forumu www.elektron.si

 
 Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se 
   recentZadnjih 20 razprav  Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Equalizer z LA3600

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.elektron.si forumu -> Audio naprave, ojaĆØevalniki in avtoakustika
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
copi



Pridružen/-a: Čet Feb 2010 7:09
Prispevkov: 12
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 02, 2010 09:37:27    Naslov sporočila: Equalizer z LA3600 Odgovori s citatom

Izdelujem izenaĆØevalnik z ĆØipom LA3600. Vendar v datasheetu ne razumem povezave vhoda in izhoda. Nikjer ni doloĆØene vhodne mase. Kam naj pripeljem maso ki pride z signalom na vhod? In kam maso, ki mora naprej na izhod. Ali lahko vse mase povežem skupaj?(Slika 1) Zanima me Å”e ali je tiskano vezje uredu?(slika 2) Hvala za odgovor Andraž


Equalizer_1.jpg
 Opis:
Slika 1 DataSheet
 Velikost datoteke:  55.93 KB
 Pogledana:  1318 krat

Equalizer_1.jpg



Equalizer_2.jpg
 Opis:
Slika 2 TIV
 Velikost datoteke:  128.39 KB
 Pogledana:  1372 krat

Equalizer_2.jpg


Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
RUros



Pridružen/-a: Čet Nov 2007 14:36
Prispevkov: 49
Kraj: MoravĆØe

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 02, 2010 11:36:30    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Masa je skupna obeh vhoda/izhoda Wink
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
copi



Pridružen/-a: Čet Feb 2010 7:09
Prispevkov: 12
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 02, 2010 12:23:23    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ali to pomeni da lahko maso signala vežem z maso napajanja... Ali mora biti napajanje in masa signala loĆØeno?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
RUros



Pridružen/-a: Čet Nov 2007 14:36
Prispevkov: 49
Kraj: MoravĆØe

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 02, 2010 12:44:36    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

copi je napisal/a:
Ali to pomeni da lahko maso signala vežem z maso napajanja... Ali mora biti napajanje in masa signala loĆØeno?


Da lahko se veže skupaj.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
copi



Pridružen/-a: Čet Feb 2010 7:09
Prispevkov: 12
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 02, 2010 12:48:59    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hvala! Malo me je zbegalo ker ni nikjer napisano GND in ali kaj podobnega...
Ali bi lahko pogledal se TIV? Hvala
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
RUros



Pridružen/-a: Čet Nov 2007 14:36
Prispevkov: 49
Kraj: MoravĆØe

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 02, 2010 14:02:54    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Vezje izgleda pravilno povezano, le stilsko ni preveĆØ dobro naĆØrtovano. Ponekod je kakÅ”na vezica viÅ”ka, kjer bi lahko bilo speljano boljÅ”e, itd...
DrugaĆØe pa je prav Very Happy
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
copi



Pridružen/-a: Čet Feb 2010 7:09
Prispevkov: 12
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 02, 2010 14:06:37    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

To nameravam Å”e malo "izpiliti" bolj me je zanimalo ĆØe je pravilno. Bom prilimal Å”e popravljeno verzijo..Very Happy Hvala za ĆØas, ki si si ga uzel da si mi pomagal.


equalizer2.jpg
 Opis:
Malo popravljeno vezje
 Velikost datoteke:  126.79 KB
 Pogledana:  1315 krat

equalizer2.jpg


Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
reber
moderator


Pridružen/-a: Pet Nov 2007 8:00
Prispevkov: 2149
Kraj: Bled

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 03, 2010 13:39:30    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Predvsem so pa premajhni pad-i, saj je prostora dovolj in je neumno Å”parat. To napako delajo mnogi naĆØrtovalci, seveda pa pri metaliziranih luknjah to ni problem, ko pa delamo doma, pa majhni pad-i povzroĆØajo same probleme.
_________________
Zasebna sporoĆØila sprejemam na e-mail
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
copi



Pridružen/-a: Čet Feb 2010 7:09
Prispevkov: 12
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 03, 2010 13:50:12    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Za pade sem se dogovoril z Beginnerjem da mi jih je poveĆØal na 2 mm. NajveĆØ kar je lahko. Ker jih sam nisem znal. Tako da je to že urejeno. Zdeli so se mi veliko premajhni...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
reber
moderator


Pridružen/-a: Pet Nov 2007 8:00
Prispevkov: 2149
Kraj: Bled

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 03, 2010 16:42:28    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

2mm je 80 mils, kar je nekako minimum za domaĆØo izdelavo Wink

In zakaj si na rob ploÅ”ĆØe dal multiturn trimer potenciometre?
ƈe boÅ” že uporabil navadne vrtljive, bi lahko tiskano vezje naredil zanje, da ne bi povezoval z žicami, pa tudi ĆØe bi povezoval z žicami, bi bilo vezje z velikimi pad-i za potenciometre bolj univerzalno.

_________________
Zasebna sporoĆØila sprejemam na e-mail
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
copi



Pridružen/-a: Čet Feb 2010 7:09
Prispevkov: 12
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 03, 2010 18:00:00    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Takih potenciometrov kot jih imam nisem naÅ”el v eaglu. Tako ali tako sem imel namen povezati z oklopljenimi žicami. Tako imam narejeno pri ojaĆØevalcu in deluje BP. Padov pa res ne znam narediti veĆØjih. Se bo potrebno enkrat bolj poglobiti v program.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
reber
moderator


Pridružen/-a: Pet Nov 2007 8:00
Prispevkov: 2149
Kraj: Bled

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 03, 2010 18:46:27    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ƈe ne najdeÅ” knjižnice z ustreznimi elementi, lahko za potenciometre uporabiÅ” posamezne pad-e, sicer pa si knjižnice lahko narediÅ” tudi sam, lahko namesto (po mojem mnenju Å”torastega) eagle uporabiÅ” tudi kakÅ”en drug program, npr P-CAD za katerega knjižnice lahko narediÅ” sam in jih tudi dobiÅ” moje knjižnice Wink
Kakorkoli, važno je, da zadeva dela, estetika ni tako zelo pomembna, ĆØeprav ...

_________________
Zasebna sporoĆØila sprejemam na e-mail
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
copi



Pridružen/-a: Čet Feb 2010 7:09
Prispevkov: 12
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 04, 2010 06:09:36    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Bom poizkusil naslednjo stvar zrisati v P-CADU, z uporabo tvojih knjižnic.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
copi



Pridružen/-a: Čet Feb 2010 7:09
Prispevkov: 12
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 10, 2010 08:24:36    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sedaj imam Equalizer sestavljen in deluje super. Zanima pa me s ĆØim bi lahko preklapljal med razliĆØnimi vhodi z gumbom ki se vrti. Se pravi rad bi imel vhode Aux1, Aux2, Aux3 vendar pa ne vem kakÅ”no stikalo, preklopnik naj iÅ”ĆØem...
Ali je tole uredu?

Stopenjsko stikalo 4 x 3 na Conradu.

Ali imate kakŔen drug predlog?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
reber
moderator


Pridružen/-a: Pet Nov 2007 8:00
Prispevkov: 2149
Kraj: Bled

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 10, 2010 13:33:29    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Uporabi zelo kvaliteten preklopnik, ali Å”e bolje, zelo kvalitetne releje, ĆØeprav lahko posežeÅ” tudi po elektronski razliĆØici preklopnika, kar je lahko pogojno bolje.

NajslabÅ”i je seveda klasiĆØen preklopnik, kar bi kupil v Conradu ali kje drugje.

Veliko bolje se odrežejo kakÅ”ni mini releji s pozlaĆØenimi kontakti, taki mali, kot so bili Å”e ne dolgo nazaj v telefonskih centralah, marsikje Å”e danes.

Zanesljivo najboljÅ”i releji so po mojem mnenju REED kontakt relejĆØki, ki jih dobiÅ” tudi v DIL ohiÅ”ju (velikost 14 pinskega ĆØipa)

Elektronska razliĆØica je najbrž najboljÅ”a, ĆØe uporabiÅ” dober elektronski preklopnik (namenski ĆØip)
Slabi preklopniki imajo nekaj presluha med kanaloma in tudi med samimi vhodi. NajcenejŔi je 4052 2x4 in 4051 1x8 ki sicer ni namenjen audio signalom, pa vseeno, deluje z analognimi signali in je marsikje uporabljen v kakŔnem televizorju za preklop signalov pri scart konektorju...

Obstaja Å”e mnogo elektronskih preklopnikov, ki so danes skoraj povsod uporabljeni, v veĆØini audio naprav, kvaliteta pa je najbrž odvisna od cene in obratno.

_________________
Zasebna sporoĆØila sprejemam na e-mail
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
copi



Pridružen/-a: Čet Feb 2010 7:09
Prispevkov: 12
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 12, 2010 11:02:28    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

OdloĆØil sem se da uporabim samo 1 vhod... Dodajam pa nekaj slik konĆØnega izdelka...


DSC00521.JPG
 Opis:

Download
 Ime datoteke:  DSC00521.JPG
 Velikost datoteke:  382.56 KB
 Downloaded:  871 krat


DSC00537.JPG
 Opis:

Download
 Ime datoteke:  DSC00537.JPG
 Velikost datoteke:  446.76 KB
 Downloaded:  843 krat


DSC00530.JPG
 Opis:

Download
 Ime datoteke:  DSC00530.JPG
 Velikost datoteke:  489.54 KB
 Downloaded:  860 krat


DSC00534.JPG
 Opis:

Download
 Ime datoteke:  DSC00534.JPG
 Velikost datoteke:  433.47 KB
 Downloaded:  917 krat


DSC00517.JPG
 Opis:

Download
 Ime datoteke:  DSC00517.JPG
 Velikost datoteke:  425.57 KB
 Downloaded:  885 krat

Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.elektron.si forumu -> Audio naprave, ojaĆØevalniki in avtoakustika Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Da, lahko povlečeš datoteke v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group