Kazalo po www.elektron.si forumu www.elektron.si

 
 Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se 
   recentZadnjih 20 razprav  Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Napajanje kamere za avto?

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.elektron.si forumu -> TV-video-DVD
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Karletto



Pridružen/-a: Ned Feb 2009 3:04
Prispevkov: 52
Kraj: KP/ Kras/ Trst

PrispevekObjavljeno: Čet Avg 30, 2012 09:39:08    Naslov sporočila: Napajanje kamere za avto? Odgovori s citatom

Živ
Nabavil sem kamero za avto, ki se napaja preko Li-on 3,7V 1800mAh baterije, žal pa ta zdrži samo cca 4ure. Kameri je priložen tudi 12V prikljuĆØek za cigaretni vžigalnik, vendar avto nima cigaretnega vžigalnika. Poleg tega nisem pooblaÅ”ĆØen posegat v inÅ”talacijo v avtu - da bi kameri dal napajanje.
Izvedel sem, da tako baterijo uporablja tudi znamka Fuji in v SLO se jo zlahka nabavi. V skrajnem primeru bom res naroĆØil dve ali tri in jih paĆØ napajal vsako posebej.

Druga možnost pa je napajanje preko prenosnega polnilca. Na Conradu je ponudba velika.
Pri tem polnilcu sicer napetost baterije ustreza, vendar zgoraj piÅ”e Å”e "Obratovalna napetost 5V preko USB". Confused Kaj ni to preveĆØ za kamero, ĆØe pa je napetost original baterije 3,7V?

PomoĆØ. Ideje. IzkuÅ”nje.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
reber
moderator


Pridružen/-a: Pet Nov 2007 8:00
Prispevkov: 2149
Kraj: Bled

PrispevekObjavljeno: Čet Avg 30, 2012 22:33:01    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ƈe bi napisal povezavo do specifikacij kamere ali pa samo do kamere, bi lahko tudi mi prebrali kaj veĆØ o tehniĆØnih podatkih.

ƈe si zraven dobil kabel za 12V, obstajata dve možnosti:
- kamera ima 12V vhod in za polnjenje je poskrbljeno v kameri
- polnilec je vgrajen v vtikaĆØu za napajanje kamere

ƈe nisi pooblaÅ”ĆØen se mi zdi da je avto nov in v garanciji, vendar se mi zdi, da avtov brez vtiĆØnice najbrž ni, tako da je ugibam, da gre za službeni avto... ali pa je kaj drugega, mogoĆØe ĆØutiÅ”, da nisi kompetenten inÅ”talacijo dodelati
Rolling Eyes

Nerodno je menjati baterije in jih posebej polniti, najbolje bi bilo stalno napajanje. ƈe si nameraval polnit z zunanjim polnilcem z vgrajeno baterijo, kje si mislil to polnit? doma? ali ne bi bilo potem vseeno, ĆØe si nabaviÅ” 12V akumulator, recimo 7,2Ah in kamero napajaÅ” s temi 12V preko original kabla? v HTE je akumulator 12V 7,2Ah je skoraj pol cenejÅ”i od tiste zadeve iz Conrada, videl pa sem 12V 5Ah akumulator celo pod 10ā‚¬
Polnjenje 12V akumulatorja je dokaj preprosto.

NapiÅ”i kaj veĆØ podatkov in razmisli o 12V akumulatorju Wink

_________________
Zasebna sporoĆØila sprejemam na e-mail
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.elektron.si forumu -> TV-video-DVD Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Da, lahko povlečeš datoteke v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group