Kazalo po www.elektron.si forumu www.elektron.si

 
 Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se 
   recentZadnjih 20 razprav  Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Zamenjava varovalk v stanovanju

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.elektron.si forumu -> Kje kaj kupiti
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
sailor



Pridružen/-a: Pet Dec 2007 10:52
Prispevkov: 12
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Jun 18, 2012 17:37:06    Naslov sporočila: Zamenjava varovalk v stanovanju Odgovori s citatom

V stanovanju imam 8 kom talilnih varovalk.

Rad bi jih zamenjal z avtomatskimi varovalkami.

Ali se kje dobijo nadometna ohiŔja z avtomatskimi varovalkami?
Na netu jih žal nisem naŔel.

Lepa hvala, DD+
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
reber
moderator


Pridružen/-a: Pet Nov 2007 8:00
Prispevkov: 2149
Kraj: Bled

PrispevekObjavljeno: Tor Jun 19, 2012 05:26:59    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

VĆØasih so obstajale avtomatske varovalke, ki si jih enostavno privil namesto kape v kateri je bila taljiva varovalka. Ali je to v danaÅ”njem ĆØasu Å”e dobavljivo ne vem.

Tvoje vpraÅ”anje o nadometnem ohiÅ”ju ni popolnoma razumljivo (kot marsikatero), zato ugibam, kaj pravzaprav želiÅ”. Zdi se mi, da iÅ”ĆØeÅ” nadometno ohiÅ”je, v kateri je DIN oziroma EZN letev, na katero potem natakneÅ” klasiĆØne varovalne elemente standardne velikosti. Tako ohiÅ”je vsekakor obstaja, tudi zelo majhna od enega modula naprej, oziroma so univerzalna po stopnjah.

PriporoĆØam obisk trgovine Elektronabava, kjer imajo marsikaj za ponudit. Lahko sicer pokliĆØeÅ” v trgovino, vendar se bojim, da te ne bodo ravno razumeli, zato je najbolje, da greÅ” osebno tja, izraziÅ” svoje želje, oni pa ti bodo pokazali in svetovali. Na podlagi videnega in otipanega se boÅ” lahko odloĆØil. Ne boÅ” verjel, koliko razliĆØnega materiala prodajajo dandanes Wink

_________________
Zasebna sporoĆØila sprejemam na e-mail
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
sailor



Pridružen/-a: Pet Dec 2007 10:52
Prispevkov: 12
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Jun 19, 2012 06:20:57    Naslov sporočila: avtomatske varovalke Odgovori s citatom

@ reber:
Lepa hvala za odgovor; pravilno si me razumel.
Težava pa je v temu, da jaz ne morem hodit
in tako osebni obiski v trgovinah žal odpadejo.

Tako mi paĆØ ostane samo zbiranje
podatkov po internetu.

Hvala za razumevanje!
gl, DD+
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
reber
moderator


Pridružen/-a: Pet Nov 2007 8:00
Prispevkov: 2149
Kraj: Bled

PrispevekObjavljeno: Tor Jun 19, 2012 15:33:10    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Vsekakor so zdravstvene omejitve velik problem, tako da res ni drugega, kot iskanje po internetu in telefoniranje po trgovinah. Konec tedna grem v nabavo in bom med drugim obiskal tudi Elektronabavo, bom poskusil kaj najti in poslikati Wink
_________________
Zasebna sporoĆØila sprejemam na e-mail
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
sailor



Pridružen/-a: Pet Dec 2007 10:52
Prispevkov: 12
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Jun 19, 2012 17:36:34    Naslov sporočila: Varovalke v stanovanju Odgovori s citatom

@ reber:
Takole je bilo tole:

- pozvonilo je na vratih in prijazen možakar je nudil zamenjavo
stare varovalne omarice za novo s 8kom elmag. elementi.
Hotel je imeti 120ā‚¬, kar se je meni zdelo preveĆØ.
- Zanima me, koliko takŔna omarica stane v trgovini?

- Moja sedanja omarica je predvidena za 8 kom talilnih varovalk,
od katerih sem že pred 30 leti 2 kom zamenjal z el.magnetnima.

- NajcenejŔa varianta bi bila zamenjava Ŕe par kom elmag. varovalk.
VpraÅ”anje pa je, ĆØe jih Å”e prodajajo?

- Vnaprej lepa hvala, ĆØe boÅ” v Elektrotehni lahko kaj poslikal!

Moja sedanja je pa izgleda takole:



Varovalke DD+.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  86.1 KB
 Pogledana:  2575 krat

Varovalke DD+.jpg


Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Spajky
moderator


Pridružen/-a: Tor Okt 2008 8:20
Prispevkov: 239
Kraj: Obala

PrispevekObjavljeno: Tor Jun 19, 2012 18:30:52    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

reber je napisal/a:
VĆØasih so obstajale avtomatske varovalke, ki si jih enostavno privil namesto kape v kateri je bila taljiva varovalka. Ali je to v danaÅ”njem ĆØasu Å”e dobavljivo ne vem


Meni se zdi, da se jih Å”e da dobit in to JE najcenejÅ”a nadgradnja (ĆØe je "baza" Ok) saj ni potrebno brezveze menjat omarice in metat denar proĆØ Cool

_________________
Razz Ā½ Konzerva na konzervo ... (wifi) antena, SuperDuper - SpikeCanTennaā„¢ Ā½ Razz LP! - Ā¤Ā¤Ā¤ - http://www.spajky.vze.com
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
dr.1m



Pridružen/-a: Pon Jan 2008 8:54
Prispevkov: 55
Kraj: GoriŔka primorska

PrispevekObjavljeno: Sre Jun 20, 2012 08:04:07    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ƈe se ne motim jih je Conrad imel v ponudbi. PriporoĆØam da pogledaÅ” tja.
_________________
Cor non mentitur - Srece ne vara
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
u2



Pridružen/-a: Čet Jan 2008 7:03
Prispevkov: 345
Kraj: Primorska

PrispevekObjavljeno: Sre Jun 20, 2012 09:40:23    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jaz bi jih kupil na spodnji povezavi.
3 kose za 4 USD + 4 USD za poŔtnino.


lp

http://www.ebay.com/itm/NEW-3x-Automatic-fuse-Circuit-breaker-16A-/251085001034?pt=BI_Circuit_Breakers_Transformers&hash=item3a75d5114a
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
reber
moderator


Pridružen/-a: Pet Nov 2007 8:00
Prispevkov: 2149
Kraj: Bled

PrispevekObjavljeno: Sre Jun 20, 2012 09:42:32    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Glede na to, da si jih kupil imaŔ z njimi tudi izkuŔnje, pa nas zanima kakŔne?
Cena je vsekakor zelo ugodna tole na ebayu Smile

_________________
Zasebna sporoĆØila sprejemam na e-mail
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
u2



Pridružen/-a: Čet Jan 2008 7:03
Prispevkov: 345
Kraj: Primorska

PrispevekObjavljeno: Sre Jun 20, 2012 11:08:15    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Nisem jih kupil, imam pa eno tako varovalko že veĆØ kot 15 let v uporabi. Ni od istega proizvajalca, je pa po sliki popolnoma identiĆØna.
Napisal sem, da bi jo kupil, ĆØe bi jo rabil, ker za 8 USD skoraj ni za razglabljat ali se splaĆØa ali ne.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
sailor



Pridružen/-a: Pet Dec 2007 10:52
Prispevkov: 12
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Jun 29, 2012 15:24:36    Naslov sporočila: sobotna nabava ? Odgovori s citatom

@ reber:

Prosim, si v soboto bil kaj v Elektronabavi?
Si morda videl elektromagnetne varovalke?
gl, DD+
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
reber
moderator


Pridružen/-a: Pet Nov 2007 8:00
Prispevkov: 2149
Kraj: Bled

PrispevekObjavljeno: Sob Jun 30, 2012 07:14:52    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Varovalk z navojem nimajo, so mi povedali, da naj bi imeli v Bauhaus in podobnih, ĆØe jim je seveda Å”e kaj ostalo, sicer pa jih pri nas verjetno ne bo veĆØ za dobit, oziroma jih oni ne bodo imeli.

V Elektronabavi imajo vseh vrst omaric od enega oziroma dveh modulov naprej, 4 module, 8 modulov, 12 modulov in tako dalje. Pri vseh omaricah je lahko manj modulov kot je nazivno maksimalno Å”tevilo, saj luknjo segmentno poveĆØujeÅ”. Cene so pa od nekaj eur dalje, na zalogi imajo nadometne in podometne in vsaj 2 razliĆØnih proizvajalcev. Varovalni elementi so prav tako na zalogi, oziroma vse, kar danes potrebujeÅ” za profesionalno izvedbo elektriĆØnih inÅ”talacij.

Varovalke z navojem boŔ najbrž najceneje dobil na Ebay-u Wink

ƈe boÅ” menjal in montiral omarico z inÅ”talacijskimi odklopniki, raĆØunaj Å”e na ceno izvedbe, ker verjetno ne boÅ” sam premontiral, ĆØe ti zdravje ne dopuÅ”ĆØa. Z zamenjavo ne vem kaj boÅ” pridobil, razen ĆØe so izklopi pogosti in boÅ” priÅ”paral na skurjenih varovalkah Confused

_________________
Zasebna sporoĆØila sprejemam na e-mail
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
sailor



Pridružen/-a: Pet Dec 2007 10:52
Prispevkov: 12
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Jul 07, 2012 14:26:14    Naslov sporočila: Ebay varovalke Odgovori s citatom

Opazil sem, da se je na Ebaju
zaloga 12A elmag. varovalk
od 6 kom zmanjŔala na 4 kom.
---------------------------------------------------------
Ali jih je morda kdo od tukaj prisotnih pobral?
(Jaz imam Ŕe vedno težave z emailom).
gl, DD+
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
reber
moderator


Pridružen/-a: Pet Nov 2007 8:00
Prispevkov: 2149
Kraj: Bled

PrispevekObjavljeno: Pon Jul 09, 2012 22:23:40    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Potem pa pohiti z nakupom Wink da jih ne zmanjka Smile
_________________
Zasebna sporoĆØila sprejemam na e-mail
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.elektron.si forumu -> Kje kaj kupiti Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Da, lahko povlečeš datoteke v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group