Kazalo po www.elektron.si forumu www.elektron.si

 
 Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se 
   recentZadnjih 20 razprav  Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

PA300 power amplifier - Elektor 11/1995

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.elektron.si forumu -> Audio naprave, ojaĆØevalniki in avtoakustika
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
reber
moderator


Pridružen/-a: Pet Nov 2007 8:00
Prispevkov: 2149
Kraj: Bled

PrispevekObjavljeno: Ned Apr 20, 2008 09:15:38    Naslov sporočila: PA300 power amplifier - Elektor 11/1995 Odgovori s citatom

O PA300 smo debatirali že na elektro-n.com in sicer
http://www.elektro-n.com/forum2/viewtopic.php?t=5759

Ker je ta ojaĆØevalnik izdelalo in imelo namen izdelati kar nekaj ĆØlanov, sem za tiskana vezja dobil tudi veĆØ naroĆØil. Tiskana vezja sem tudi izdelal, kmalu pa ugotovil, da je tiskano vezje potrebno malenkost predelati in sicer tako, da se poveĆØajo in ojaĆØajo spajkalni prikljuĆØki (pad-i) za driver tranzistorje, ker so v originalu premajhni.

V prilogi je predelana predloga tiskanega vezja za PA300

Na moji strani www.reber.si sem objavil ĆØlanek iz Elektorjevega CD letnik 1995 v angleÅ”kem jeziku http://www.reber.si/ojacevalniki/PA300/PA300.htm z namenom, da bo ĆØlanek dostopen vsem, ki ĆØlanek iÅ”ĆØejo, pa ga nikjer ne najdejo. Leta 1995 in Å”e nekaj let kasneje so bili elektorjevi letniki na CD Å”e v drugaĆØni obliki zapisa kot kasneje, saj ĆØlanki Å”e niso bili v pdf, ampak v nekakÅ”ni tekstovni obliki s povezavami na slike.

Ker je ojaĆØevalnik PA300 Å”e vedno zelo popularen, saj je dokaj enostaven, zanimiv, kvaliteten, moĆØan, ... sem se odloĆØil, da bom ĆØlanek prevedel v slovenski jezik, saj menda prevod v slovenÅ”ĆØino Å”e ne obstaja. Prevod bo narejen skoraj dobesedno iz angleÅ”kega besedila na moji strani in bo tudi primerno lektoriran in oblikovan slovenskemu jeziku primerno.

Ker je v elektorjevemu ĆØlanku predloga tiskanega vezja samo za ojaĆØevalnik, ne pa tudi za napajalni del, sem se odloĆØil, da zriÅ”em tudi ploÅ”ĆØico napajalnega dela prav po elektorjevi shemi, na ploÅ”ĆØico pa bo dodan Å”e soft start za transformator.

O napajanju PA300 debatiramo:
http://www.elektron.si/forum/viewtopic.php?t=219
http://www.elektron.si/forum/viewtopic.php?t=209
http://www.elektron.si/forum/viewtopic.php?t=230

O hlajenju:
http://www.elektron.si/forum/viewtopic.php?t=208&highlight=pa300

Preden nadaljujemo z debato si PROSIM preberite temo o PA300 na elektro-n.com, to temo bom v prihodnosti poskusil citirati tukaj in sicer najbolj pomembne in bistvene stvari.

Prilagam Å”e nedavno dobljen ĆØlanek v pdf obliki v angleÅ”kem jeziku.



PA300_Elektor-11-1995-angl.pdf
 Opis:

Download
 Ime datoteke:  PA300_Elektor-11-1995-angl.pdf
 Velikost datoteke:  846.93 KB
 Downloaded:  2244 krat


PA300-reber-elektron.pdf
 Opis:

Download
 Ime datoteke:  PA300-reber-elektron.pdf
 Velikost datoteke:  1.68 MB
 Downloaded:  1163 krat


_________________
Zasebna sporoĆØila sprejemam na e-mail


Nazadnje urejal/a reber Ned Apr 20, 2008 09:39:06; skupaj popravljeno 3 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
reber
moderator


Pridružen/-a: Pet Nov 2007 8:00
Prispevkov: 2149
Kraj: Bled

PrispevekObjavljeno: Ned Apr 20, 2008 09:21:48    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Prilagam Ŕe shemo, original PCB in montažno shemo, napajalni del pa je priložen v temi o napajanju PA300


PA300_original-pcb.gif
 Opis:
 Velikost datoteke:  25.27 KB
 Pogledana:  2753 krat

PA300_original-pcb.gif



PA300_sch.gif
 Opis:

Download
 Ime datoteke:  PA300_sch.gif
 Velikost datoteke:  104.66 KB
 Downloaded:  1846 krat


PA300_montazna_shema.gif
 Opis:

Download
 Ime datoteke:  PA300_montazna_shema.gif
 Velikost datoteke:  129.3 KB
 Downloaded:  1803 krat


_________________
Zasebna sporoĆØila sprejemam na e-mail
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
voicek



Pridružen/-a: Pon Mar 2008 20:04
Prispevkov: 23

PrispevekObjavljeno: Sob Maj 03, 2008 10:24:17    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ima mogoĆØe kdo ĆØlank v hrvaÅ”kem jeziku?
ƈe ma naj prosim poÅ”le na voicek_a@yahoo.com
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
reber
moderator


Pridružen/-a: Pet Nov 2007 8:00
Prispevkov: 2149
Kraj: Bled

PrispevekObjavljeno: Sob Maj 03, 2008 19:03:16    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Nekje sem napisal, da ĆØlanek prevajam iz angleÅ”kega jezika in bo seveda objavljen tukaj, žal pa mi kroniĆØno manjka ĆØasa, tako da se utegne zavleĆØi ĆØe kakÅ”en teden ali dva.
_________________
Zasebna sporoĆØila sprejemam na e-mail
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
voicek



Pridružen/-a: Pon Mar 2008 20:04
Prispevkov: 23

PrispevekObjavljeno: Pon Maj 05, 2008 17:47:04    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

imaÅ” mogoĆØe že preveden del kjer piÅ”e o delovanju vezja konĆØne stopne?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bibka



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 14:59
Prispevkov: 4

PrispevekObjavljeno: Pon Maj 05, 2008 18:54:19    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pozdravljeni.
Sem nov na forumu, ampak vsen bi vas nekaj prosil.

Jaz bi pa rabil opis delovanja PA300 do konca tega tedna in to pa zato ker mi je angleÅ”ĆØina Å”panska vas

Hvala

Lep pozdrav
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bostjan91



Pridružen/-a: Pon Mar 2008 20:15
Prispevkov: 160
Kraj: Dragomer

PrispevekObjavljeno: Pon Maj 05, 2008 19:47:54    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Reber je rekel da dela prevod, zatorej, mislim, da nebo hitel (tudi jaz nebi), brez prave motivacije (beri denar(ne mislim na slab naĆØin, vendar mislim na naĆØin, da ne dobi niĆØ od tega in to dela ssamo iz dobre volje)) oz. rekel je da nima ĆØasa in tudi poslediĆØno ne more narediti tako hitro, ĆØe pa kdo hoĆØe res hitro imeti prevod, bo pa moral kupiti njegov ali od koga drugega ĆØas. Že stari ljudje so govorili '' ĆØas je zlato'' Laughing Very Happy

P.S.: ƈe ti je angleÅ”ĆØina Å”panska vas, mislim da obstajajo tudi drugaĆØni prevodi. Mislim da je preveden v enega od južnih jezikov Wink

_________________
Moj blog
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
bibka



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 14:59
Prispevkov: 4

PrispevekObjavljeno: Pon Maj 05, 2008 19:58:21    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

boÅ”tjan kaj mogoĆØe imaÅ” ti prevod v tistim južnem jeziku?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bostjan91



Pridružen/-a: Pon Mar 2008 20:15
Prispevkov: 160
Kraj: Dragomer

PrispevekObjavljeno: Pon Maj 05, 2008 20:33:59    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ma malo pobrskaj po netu, je pozna ura, pa se mi ne da Laughing

Bistvo seminarske, je da narediŔ sam oz. se vsaj potrudiŔ, da najdeŔ na internetu, so ti pa že nekaj odgovorili na sosednjem forumu (elektronik.si)

_________________
Moj blog
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
reber
moderator


Pridružen/-a: Pet Nov 2007 8:00
Prispevkov: 2149
Kraj: Bled

PrispevekObjavljeno: Pon Maj 05, 2008 21:07:47    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Prevod bo in sicer brezplaĆØno, žal pa ne do konca tega tedna ... nimam ĆØasa, tudi za denar ne, to bom naredil ljubiteljsko.
_________________
Zasebna sporoĆØila sprejemam na e-mail
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
mulc



Pridružen/-a: Ned Jun 2008 17:22
Prispevkov: 8

PrispevekObjavljeno: Ned Jun 29, 2008 19:19:27    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zanima me okvirna cena, ki jo oklepajo komponente tega ojaĆØevalnika, da se ne bom spustil v pregloboke stroÅ”ke Wink
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
reber
moderator


Pridružen/-a: Pet Nov 2007 8:00
Prispevkov: 2149
Kraj: Bled

PrispevekObjavljeno: Ned Jun 29, 2008 20:08:54    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

To si boÅ” verjetno moral kar sam izraĆØunati ... narediÅ” si komplet spisek elementov in materiala, potem pa preveriÅ” cene in seÅ”tejeÅ”.
VeĆØina graditeljev verjetno niso vsega seÅ”teli, ali paĆØ, je mogoĆØe kdo, ki ve? vsekakor ni nizka cena ... ampak je pa dober ojaĆØevalnik Wink

_________________
Zasebna sporoĆØila sprejemam na e-mail
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
mulc



Pridružen/-a: Ned Jun 2008 17:22
Prispevkov: 8

PrispevekObjavljeno: Ned Jun 29, 2008 21:05:43    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

razmiÅ”ljam o nakupu novega zvoĆØnega sistema, stare zvoĆØnike sem priklopil na reciever, woofer, ki je bil aktivn pa je Å”el v rakom žvižgat, tako da se odloĆØam med nakupom novega aktivnega subwooferja, ali pa izdelavo le-tega in zanj primernega ojaĆØevalnika...
veĆØina cene pri tem ojaĆØevalniku je po mojih izraĆØunih napajanje...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
djsdejan



Pridružen/-a: Čet Dec 2007 8:32
Prispevkov: 52
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Sre Jul 30, 2008 22:15:51    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Reber kako napreduje prevod???
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Tim88



Pridružen/-a: Sob Maj 2008 13:06
Prispevkov: 142

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 11, 2010 15:21:48    Naslov sporočila: Predloga TIV Odgovori s citatom

Ali bi lahko kdo pripel predlogo TIV za PA300, tako, da bi jo lahko natisnil v pravi velikosti, ker je bilo kaj odprem, ĆØez cel A4. Sicer pa sem Reberju že dvakrat pisal o tem pred nekaj ĆØasa, natanĆØneje o nabavi že kar izdelane ploÅ”ĆØe, vendar nisem imel te sreĆØe in dobil odgovora nasploh.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
RUros



Pridružen/-a: Čet Nov 2007 14:36
Prispevkov: 49
Kraj: MoravĆØe

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 11, 2010 19:30:24    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ƈe poznaÅ” Sprint Layout potem lahko sam preriÅ”eÅ” vezje. Sicer tako da sliko shraniÅ” kot *.bmp in jo potem v Sprint-u nastaviÅ” za ozadje prilagodiÅ” pixle na primerno velikost in v bistvu preriÅ”eÅ” TIV.
Sicer pa Reber je nedosegljiv že kar nekaj ĆØasa, verjetno mu ĆØas ne dopuÅ”ĆØa, da bi lahko vsem odgovoril.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
borber



Pridružen/-a: Sre Nov 2007 21:55
Prispevkov: 160
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 11, 2010 20:51:29    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sliko tiskaj iz Irfana. Nastavi custom mere na 12.5cmx20cm, portrait.


pcb 12.5x20.jpg
 Opis:

Download
 Ime datoteke:  pcb 12.5x20.jpg
 Velikost datoteke:  206.4 KB
 Downloaded:  1564 krat

Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
reber
moderator


Pridružen/-a: Pet Nov 2007 8:00
Prispevkov: 2149
Kraj: Bled

PrispevekObjavljeno: Pon Feb 15, 2010 09:33:48    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

In kaj je narobe z zgoraj pripeto datoteko Question

http://www.elektron.si/forum/files/pa300_reber_elektron_452.pdf

ƈe je v pdf, potem bi morala velikost natisnjene predloge ustrezati, sicer pa bitno grafiko ustrezno poveĆØaÅ”, oziroma pomanjÅ”aÅ”, to je pa ja preprosto opravilo, ĆØe ne pa bo treba prej opraviti en mini raĆØunalniÅ”ki teĆØaj o prilagajanju velikosti bitnih slik...

_________________
Zasebna sporoĆØila sprejemam na e-mail
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
deedko



Pridružen/-a: Sre Feb 2012 16:52
Prispevkov: 4
Kraj: PodboĆØje

PrispevekObjavljeno: Sob Feb 11, 2012 15:12:42    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

pozdravljeni, po uspeÅ”no sestavljenem ojaĆØevalcu z TDA7294, sem se odloĆØil za naslednjo stopnjo in sicer pa300;) sedaj me zanima, kje dat delat vezja, kontaktiram okoli in cene po cca 200eur za 4 vezja, seveda bi delal stereo varijanto. sedaj ĆØe kdo ve ima ali karkoli bi res prosil za pomoĆØ.

lp jan
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
RUros



Pridružen/-a: Čet Nov 2007 14:36
Prispevkov: 49
Kraj: MoravĆØe

PrispevekObjavljeno: Sob Feb 11, 2012 16:26:50    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Si probal kontaktirat tudi Hobotnico ? Tam bi Å”lo verjetno bolj ugodneje skozi. DrugaĆØe pa lahko daÅ” tudi Kitajcem delat (Itead Studio), ampak boÅ” ĆØakal dalj ĆØasa.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
deedko



Pridružen/-a: Sre Feb 2012 16:52
Prispevkov: 4
Kraj: PodboĆØje

PrispevekObjavljeno: Sob Feb 11, 2012 16:30:34    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ma use kar je google dal ven za izdelavo tiskanih vezij:( mogoĆØe se najde kdo ki ima opremo za naredit to doma upam no;)
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
RUros



Pridružen/-a: Čet Nov 2007 14:36
Prispevkov: 49
Kraj: MoravĆØe

PrispevekObjavljeno: Sob Feb 11, 2012 22:27:43    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

TakÅ”nih kot jih izdelajo firme, ti doma ne bo naredil nihĆØe, zaradi same tehnologije izdelave. Se jih pa da tudi narediti doma.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
deedko



Pridružen/-a: Sre Feb 2012 16:52
Prispevkov: 4
Kraj: PodboĆØje

PrispevekObjavljeno: Ned Feb 12, 2012 02:22:24    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

mene osebno bi zadovoljilo tudi doma izdelano, kajti samo vezje ni nekaj komplicirano;) to je pa to hoces nekaj sestavit in najvecji strosek tiskano vezje, me je ze skoraj minilo da si grem pa300 sestavit.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
PeterP



Pridružen/-a: Pet Mar 2008 19:46
Prispevkov: 99

PrispevekObjavljeno: Ned Feb 12, 2012 11:03:28    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kontaktiraj Rebra.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
deedko



Pridružen/-a: Sre Feb 2012 16:52
Prispevkov: 4
Kraj: PodboĆØje

PrispevekObjavljeno: Ned Feb 12, 2012 12:02:17    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

sem mu poslal email pa zaenkrat brez odgovora:(
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
PeterP



Pridružen/-a: Pet Mar 2008 19:46
Prispevkov: 99

PrispevekObjavljeno: Ned Feb 12, 2012 15:35:44    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Si poizkusil tu:
http://www.reber.si/
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.elektron.si forumu -> Audio naprave, ojaĆØevalniki in avtoakustika Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Da, lahko povlečeš datoteke v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group