Kazalo po www.elektron.si forumu www.elektron.si

Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se 
   recentZadnjih 20 razprav  Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

IR receiver

Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.elektron.si forumu -> Digitalna elektronika in vezja
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Mattithyahu

Pridružen/-a: Sre Maj 2011 9:00

PrispevekObjavljeno: Čet Maj 26, 2011 07:06:44    Naslov sporočila: IR receiver Odgovori s citatom

Pozdravljeni!

Kupil sem tole reč:

http://www.dfrobot.com/index.php?route=product/product&product_id=351

Želel sem priklopiti na računalnik in mislil sem, da se priklopi na interni USB port, pa sem se uštel, očitno. Kam naj torej priklopim to reč, če jo sploh lahko kam? Brskal sem po netu in naletel na neke "digital I/O pins", ki pa jih na shemi moje mamaplate ne najdem, čeprav sem zasledil, da naj bi bili taki pini običajni na mamaplatah.

Tole je pa mamaplata:

http://uk.ts.fujitsu.com/rl/servicesupport/techsupport/Boards/Motherboards/Fujitsu/D2164/a26361-d2164-z110-de_en.pdf

BTW, če kdo zna uporabit tole in hoče met z veseljem prodam za 5 eur.[/img]
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
start

Pridružen/-a: Ned Sep 2008 18:39
Kraj: Škofije-Koper/Vič-Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Maj 26, 2011 08:17:51    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Da ti na hitro odgovorim.
Skoda denarja za tole. Takle senzor stane nekaj cez €. Ti is dal za tole 5€.
Uporabiti moras uC, katerega potem povezes z racunalnikom...
Torej, ti manjka se glavni del...

Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslov
Azrael

Pridružen/-a: Tor Nov 2007 14:21
Kraj: Gorje

PrispevekObjavljeno: Čet Maj 26, 2011 12:06:12    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Tukaj poglej:

http://www.cesko.host.sk/

Sedaj imaš samo IR sprejemnik, ki stane precej manj, kot si plačal zanj.

Mattithyahu

PrispevekObjavljeno: Čet Maj 26, 2011 16:45:15    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kaj čm. Sem preplačal. Brcnil v temo. Spet. Bom šel pa enkrat manj na pir, pa si bom doma natočil kozarec vode... Embarassed

start je napisal/a:
Da ti na hitro odgovorim.
Uporabiti moras uC, katerega potem povezes z racunalnikom...

Kaj pa je to uC? Sem poskusil pogooglat pa je očitno premajhna besedica, da bi našel kaj uporabnega... To pol pride med to reč, ki sem jo kupil in med USB port na mamaplati? Prosim, če sem že kupil ta šit bi rad vsaj da ga nekak povežem.

Azrael je napisal/a:
Tukaj poglej:
http://www.cesko.host.sk/

Tudi tle sem brskal pa nikjer ne piše uC... nimam pojma kaj moram zdaj še kupit...

Please HALP! pretep

Aja, BTW, uporabljam Ubuntu, tako da kak Girder3.2 ne pride v poštev, ampak po moje ni panike, bom že zrihtal v Lircu.
Nazaj na vrh
Azrael

PrispevekObjavljeno: Čet Maj 26, 2011 17:04:21    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

uC je kratica za mikrokrmilnik:

http://en.wikipedia.org/wiki/Microcontroller

Mattithyahu

PrispevekObjavljeno: Čet Maj 26, 2011 20:04:01    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Azrael je napisal/a:
uC je kratica za mikrokrmilnik:

http://en.wikipedia.org/wiki/Microcontroller

Tle nekaj govori o tem.

http://www.cesko.host.sk/IgorPlugUSB/IgorPlug-USB%20%28AVR%29_eng.htm

Sam zgleda tolk zapleteno... očitno sam ne bom mogel tega nardit, ane? Ni samo en kos za vmes kupit. Al obstaja kak uC, tak, plug&play varianta?
Nazaj na vrh
Azrael

PrispevekObjavljeno: Čet Maj 26, 2011 21:44:23    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ni tako grozno zapleteno kot izgleda na prvi pogled.

Chip je še vedno neka stonoga (v tem primeru 20-noga).
Vezje kot tako je zelo enostavno, kar se programske opreme tiče, pa je tudi že vse pripravljeno, še programator je smešno enostaven.

V bistvu se moraš samo otresti strahu pred grozno besedo programiranje in ti bo uspelo. Najbolj zopno delo, v omenjenem primeru, pisanje kode, je že opravljeno.

Jaz sem uC tudi dolgo otepal, ko pa sem poskusil pa so stvari šle, sicer z malo zatikanja, ampak vse rešljivo.

En primer.

To kar se same izdelave tiče. Ne vem samo, če za Ubuntu obstaja primeren driver ali je mogoče vanj namestiti driver za Windows?

Mattithyahu

PrispevekObjavljeno: Pet Maj 27, 2011 11:21:50    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ne bojim se sprogramirat. To bom nekako pogruntal, imam že nekaj izkušenj z Lirc (program za Linux, namenjen čemur je Girder za Windows), skoraj zagotovo bi reč delovala s splošnim driverjem za IR, če ne pa bom našel na Lircovi strani ziher kaj, s čimer bo reč delala.

Problem je, ker nisem štromar in ne vem kaj je tisti strojni del, ki mi še manjka. Kje dobim oz. kakšen uC moram kupit, da bom lahko to reč fizično povezal na mamaplato. Programsko pa bom že zrihtal. Najbolj hvaležen bi bil, če bi rekel nekdo: "to" kupi "tukaj" in sestavi...
Nazaj na vrh
start

Pridružen/-a: Ned Sep 2008 18:39
Kraj: Škofije-Koper/Vič-Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Maj 28, 2011 22:56:32    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hm, torej potrebujes cip, kateri je brez programa mrtev.
S pomocjo programatorja vanj preneses napisan program. Tako dolocis kako se bo tvoj cip obnasal.
Torej obstajata dve veliki druzini uC (mikrokontrolerjev) AVR in PIC. Poglej na Farnellu (trgovina), ter si izberi da ti bo odgovarjal (bodisi cena, oblika...)
Potem bomo o povezavah govorili...
Kaj vec pa ti bodo svetovali bolj izkuseni macki...

Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslov
Azrael

PrispevekObjavljeno: Ned Maj 29, 2011 09:31:40    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Za Lirc ne vem, Winlirc je nazadnje ko sem ga rabil (nekaj let nazaj), delal samo na COM portu!

Torej, ker delujočega driverja za USB priklop IR sprejemnika za Linux, kot kaže ni, ti ostane samo priklop na COM port. V tem primeru sestavi eno od enostavnih vezij, ki jih najdeš na:

http://www.cesko.host.sk/girderplugin.htm

Nobenega programiranja, rabiš materiala za nekaj fičnikov, v sistemu delujoč COM port in Lirc in bi moralo delovati.

Mattithyahu

PrispevekObjavljeno: Tor Maj 31, 2011 11:50:56    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jao jao. Sad
Razlog, da sem želel reč priklopit na USB je bil "wake on USB", torej da bi zaspano računalo prebudil z daljincem, kar pa na COM port-u ni mogoče. Tako da mi preprosta predelava na COM ne pride prav. Anyway, hvala za trud, jazst sem obupal in IR reciever bom zaprisal v kanto. Evil or Very Mad
Nazaj na vrh
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.elektron.si forumu -> Digitalna elektronika in vezja Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Stran 1 od 1

Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Da, lahko povlečeš datoteke v tem forumu