Kazalo po www.elektron.si forumu www.elektron.si

Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se 
   recentZadnjih 20 razprav  Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

12/230 300W
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2

Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.elektron.si forumu -> Napajalna tehnika, usmerniki, pretvorniki, UPS, baterije, akumulatorji, solarni sistemi
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
reber
moderator

Pridružen/-a: Pet Nov 2007 8:00
Kraj: Bled

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 12, 2010 19:02:52    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Saj res, seveda so slike, saj smo že takrat nekaj o tem.

Kaj je bolje uporabiti za vklop in izklop? kaj pa vem, verjetno je vseeno, poskusi obe varianti, tudi soft start verjetno dela v vsakem primeru, nisem pa prepričan, bi moral poskusit in gledat na osciloskopu kaj se dogaja.

Deizzy

Pridružen/-a: Pon Nov 2010 18:00
Kraj: Metlika

PrispevekObjavljeno: Sob Nov 13, 2010 11:35:41    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

C10 naj bo 100n multilayer - Kaj to točno pomeni?
Pa še ti maš na tej svoji ploščici C8 pa C9 elektrolitska kondenzatorja pa tud na filmu za ploščico je narjeno za elektrolitska kondenzatorja ker sem malo izmeril koliko je med lukenjcami pa je manj ko 5 mm.... Confused
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
reber
moderator

Pridružen/-a: Pet Nov 2007 8:00
Kraj: Bled

PrispevekObjavljeno: Sob Nov 13, 2010 13:51:23    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Multilayer kondenzatorji so pravzaprav keramični kondenzatorji, le da je njihova sestava nekoliko drugačna, kako pa je s samimi lastnostmi, pa se nisem pretirano poglabljal, tako na hitro bi rekel, da so multilayer za večje kapacitivnosti, ampak ne gredo visoko v vrednosti uF, običajno so to bolj nF, navadni keramični pa bolj pF. Multilayer že samo ime pove, da je to kondenzator v več plasteh, nekako tako, kot bi bilo povezanih več kondenzatorjev vzporedno.

Da ne bomo zašli iz teme, bi o kondenzatorjih raje v kakšni drugi temi.

100nF multilayer se zelo pogosto ali pa največkrat uporablja kot blokirni kondenzator v napajalnih vezah v neposredni bližini integriranih vezij v logičnih vezjih. Seveda je multilayer uporaben v širokem območju uporabe.

Pri kondenzatorjih C8 in C9 v pretvorniku pa sem se tudi sam zmedel, očitno se je napaka prikradla že ob načrtovanju tiskanega vezja, ko sem namesto 1uF folijski, uporabil 1uF elektrolitski kondenzator. Glede na to, da pretvornik uspešno deluje z elektrolitskimi kondenzatorji, je prav vseeno, če so uporabljeni še naprej, čeprav je v shemi narisan simbol navadnega nepolariziranega kondenzatorja, kakor da bi bil uporabljen keramični ali folijski in ne elektrolitski, zato sem napisal napačno (gledal sem shemo), čeprav bi zanesljivo delovalo tudi s folijskim kondenzatorjem. Torej, uporabite lahko folijski ali elektrolitski kondenzator, je pa na tiskanem vezju predviden prostor za elektrolitski kondenzator z rastrom 2,5mm (oziroma 2,54mm) in ne 5mm, kolikor je potrebno za 1uF folijski z najmanjšimi običajnimi dimenzijami.

Da ne bo zmede, bom moral popraviti shemo ali pa tiskano vezje, da bo zadeva usklajena. Če opazite še kakšno napako, nejasnost ali neusklajenost, me opozorite, da popravim, da bo projekt končno objavljen brez napak.

ziga555

Pridružen/-a: Sob Sep 2010 19:02
Kraj: RIBNICA

PrispevekObjavljeno: Pet Apr 08, 2011 23:23:06    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pozdravljeni!

Mene pa zanima če ima tale pretvornik kakršno koli zaščito? Oz. če jo nima kako bi jo naredil in katero?

L.P
ŽIGA
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.elektron.si forumu -> Napajalna tehnika, usmerniki, pretvorniki, UPS, baterije, akumulatorji, solarni sistemi Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
Stran 2 od 2

Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Da, lahko povlečeš datoteke v tem forumu