Kazalo po www.elektron.si forumu www.elektron.si

 
 Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se 
   recentZadnjih 20 razprav  Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

zemeljska HD TV

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.elektron.si forumu -> TV-video-DVD
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Karletto



Pridružen/-a: Ned Feb 2009 3:04
Prispevkov: 52
Kraj: KP/ Kras/ Trst

PrispevekObjavljeno: Sob Nov 06, 2010 14:35:27    Naslov sporočila: zemeljska HD TV Odgovori s citatom

Prosim, oprostite mi mojo nevednost. Embarassed

Kaj ĆØe danes priklopim sprejemnik, bom videl digit. signal? Kdaj natanĆØno bo test, ko bodo preklopili na digi TV za par minut?
V glavnem danes sem priklopil sprejemnik in ni videt slike oz. videti je sive pikice.. V navodilih piÅ”e naj priklopim kable, vkljuĆØim napravo in na zaslonu se bo pojavil MENU. Ni jasno na katerem zaslonu se menu pojavi.
Naprava je vklopljena in vse, vendar jaz menija ne dobim. Ko sem že vse pospravil, se spomnim, da bi morda moral na TV-ju preklopiti vhod (AV).

Kako naj dobim meni? Za meni sem mislil klicat na halo pizza
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
start



Pridružen/-a: Ned Sep 2008 18:39
Prispevkov: 55
Kraj: Å kofije-Koper/ViĆØ-Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Nov 06, 2010 16:12:01    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pozdravljen.
Lahko kupis pretvornik in bo delovalo ze danes.
Sosed je videl le 4 kanale, sedaj jih vidi preko 20 in se kaksnih 15 je takih ki jih prekinja, mogoce ker je slab signal...

_________________
Lep pozdrav!
Aljaž T.
www.elektronika-start.com
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslov
Azrael



Pridružen/-a: Tor Nov 2007 14:21
Prispevkov: 647

PrispevekObjavljeno: Sob Nov 06, 2010 20:49:58    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

STB (Set Top Box oz. digitalni sprejemnik) moraÅ” na TV priklopiti ĆØez Scart ali HDMI kabel (odvisno kaj TV in STB imata) in na TV vklopiti ustrezen AV vhod, ĆØe jih ima TV veĆØ. ƈe ima samo eno Scart vtiĆØnico potem uporabiÅ” in vklopiÅ” to.

ƈez antenski vhod, kot pri videorekordeju, stvar ne dela !

Ko povežeŔ in imaŔ TV prav nastavljen, bi po vklopu STB moral na zaslonu TV videti menu od STB.

ƈe na STB priklopiÅ” Å”e anteno, ki je bila do sedaj priklopljena v TV in na STB nastavil iskanje kanalov, bi STB moral najti, kar paĆØ dobi na tvoji lokaciji.

Programe pa potem izbiraÅ” z STB in ne veĆØ s TV. TV boÅ” po novem samo Å”e vklopil na ustrezen AV vhod.

_________________
Genij je 1 % inspiracije in 99 % znoja.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Amater40



Pridružen/-a: Sob Dec 2007 11:50
Prispevkov: 199
Kraj: PRIMSKOVO

PrispevekObjavljeno: Ned Nov 07, 2010 08:01:34    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ali je možno da bi sedaj ko bo STB glavni aparat, TV pa samo monitor ,da bi slednjega zamenjal z lcd monitorjem za raĆØunalnik, je to možno da bo delovalo?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Zaspanc



Pridružen/-a: Sre Nov 2007 20:44
Prispevkov: 268
Kraj: ƈrnomelj

PrispevekObjavljeno: Ned Nov 07, 2010 08:20:33    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

To seveda deluje, ĆØe le imaÅ” na monitorju ustrezen vhod (HDMI, komponentni, kompozitni, ..., skratka nekaj za kar ima STB za izhod).
Še iz standby se sam prižiga.
Pa na zvoĆØnike ne pozabi.

_________________
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Karletto



Pridružen/-a: Ned Feb 2009 3:04
Prispevkov: 52
Kraj: KP/ Kras/ Trst

PrispevekObjavljeno: Ned Nov 07, 2010 13:15:59    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Uspelo. Zadeva sprejema veĆØ novih kanalov kot prej, vendar italijanski RAI ni na seznamu. Prej si RAI lahko gledal brez STB-ja. Ni mi Å”e uspelo shraniti kanale v Å”tevilĆØnico oz. v programe na novem daljincu. Nerodno je tudi to, da imaÅ” dva daljinca. Torej vklopiti moraÅ” obe napravi posebej, kar je smotano.
Aja, kaj nudi sprejemnik za 40 in +60 EUR? Moj za 40eur ima Tetris in Sudoku Rolling Eyes Cool
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
reber
moderator


Pridružen/-a: Pet Nov 2007 8:00
Prispevkov: 2149
Kraj: Bled

PrispevekObjavljeno: Ned Nov 07, 2010 14:09:16    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ja, imeti 2 daljinca, prej pa enega, je seveda zoprno, reŔitev za to pa obstaja Wink kupiŔ nov televizor, ki ima DVB-T že vgrajen Wink

Seveda to Å”e ne pomeni, da pri IPTV v primerjavi z DVB-T ne rabiÅ” STB, žal, ga pri IP ponudnikih Å”e vedno rabiÅ”, v bistvu nekako tako, kot nekdaj in tudi sedaj pri satelitski TV, tam je bil tudi Å”e en daljinec, pa smo takrat to kar nekako sprejeli, danes pa je postalo daljincev toliko, da ĆØlovek veĆØ ne ve ... Rolling Eyes

Lepo, da ti je uspelo Smile in kaj je bilo narobe?


.

_________________
Zasebna sporoĆØila sprejemam na e-mail
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Amater40



Pridružen/-a: Sob Dec 2007 11:50
Prispevkov: 199
Kraj: PRIMSKOVO

PrispevekObjavljeno: Ned Nov 07, 2010 16:29:09    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Danes sem imae na preizkusu aparat dvb-t Maximum ,dobil sem SLO. programe, htv paĆØ ne klub obraĆØanju antene.
PoizkuÅ”al sem z sobno anteno z ojaĆØevalcem, zunanjo brez ojaĆØevalca a rezultat je bil isti.
Zanima me kaj je narobe z antenskim sistemom?LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Azrael



Pridružen/-a: Tor Nov 2007 14:21
Prispevkov: 647

PrispevekObjavljeno: Ned Nov 07, 2010 16:54:59    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

MogoĆØe samo signala HTV ni ?

Tudi pri nas signala HTV v digitalni obliki kot kaže ni, v analogni pa je bil, res pa z oddajnika na UĆØki in je bila kakovost odvisna od vremenskih razmer in nadmorske viÅ”ine.

_________________
Genij je 1 % inspiracije in 99 % znoja.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Karletto



Pridružen/-a: Ned Feb 2009 3:04
Prispevkov: 52
Kraj: KP/ Kras/ Trst

PrispevekObjavljeno: Ned Nov 07, 2010 19:07:38    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

reber je napisal/a:
in kaj je bilo narobe?


NapaĆØen vhod (AV). No, morda tudi to, da sem tokrat sprejemnik vkloplil najprej in Å”ele potem TV. Skratka ob vklopu je TV avtomatsko preklopila na pravi vhod.
Nije žvaka za seljaka. Laughing Twisted Evil


Nazadnje urejal/a Karletto Ned Nov 07, 2010 19:15:18; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Amater40



Pridružen/-a: Sob Dec 2007 11:50
Prispevkov: 199
Kraj: PRIMSKOVO

PrispevekObjavljeno: Ned Nov 07, 2010 19:15:14    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Karletto je napisal/a:
reber je napisal/a:
in kaj je bilo narobe?


NapaĆØen vhod (AV). No, po pravici povedano, je tokrat TV avtomatsko preklopila na pravi vhod že ob vklopu, vĆØeraj pa ne. O_o
Nije žvaka za seljaka. Laughing Twisted Evil


Kartelko sedja te ne razumem kaj si hotel s tem povedati, da sem narobe anteno priklopil a aparat?? Anteni sem pravilno priklopil na aparat na TV pa z scart priklopom, in to je vse.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Karletto



Pridružen/-a: Ned Feb 2009 3:04
Prispevkov: 52
Kraj: KP/ Kras/ Trst

PrispevekObjavljeno: Ned Nov 07, 2010 19:16:49    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

odgovoril sem reber-u, ne tebi.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Amater40



Pridružen/-a: Sob Dec 2007 11:50
Prispevkov: 199
Kraj: PRIMSKOVO

PrispevekObjavljeno: Ned Nov 07, 2010 21:19:13    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kartelko se opraviĆØujem za pomoto.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Karletto



Pridružen/-a: Ned Feb 2009 3:04
Prispevkov: 52
Kraj: KP/ Kras/ Trst

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 15, 2010 19:58:26    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

test med 1930 in 2000 je uspel. DobrodoŔli v digitalni dobi. Laughing No, Ŕe par tednov..
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Amater40



Pridružen/-a: Sob Dec 2007 11:50
Prispevkov: 199
Kraj: PRIMSKOVO

PrispevekObjavljeno: Čet Nov 18, 2010 15:20:15    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pred tremi dnevi sm kupil aparat znamke Gorenje DVB-t 660 hd. takoj po priklopu sem poskeniral programe in ji je naŔel 13 tudi HR, ker nisem mogel verjeti da je taka razlika med aparati, sem prosil soseda da mi je posodil svoj VIVAx na katerega pa nisem dobil nobenega prog. HR. Isto ko sem že napisal tudi MAXIMUM ni naŔel HR.
OĆØitno so res sprejemniki eni boljÅ”i drugi slabÅ”i Jaz se z njim zadovoljen, je pa res da slo programi bolj kockajo kot HR.Dejansko je na HR boljÅ”a slika kot na slo. programih.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.elektron.si forumu -> TV-video-DVD Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Da, lahko povlečeš datoteke v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group