Kazalo po www.elektron.si forumu www.elektron.si

 
 Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se 
   recentZadnjih 20 razprav  Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Eprom programator

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.elektron.si forumu -> Programiranje mikrokontrolerjev in programatorji
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
kraken212



Pridružen/-a: Čet Nov 2007 17:12
Prispevkov: 141

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 29, 2008 23:03:59    Naslov sporočila: Eprom programator Odgovori s citatom

Pozdravljeni!


Danes se mi je pokvaril star eprom programator ki sem ga izdelal po naĆØrtu iz interneta. Zdaj hoĆØem nardit novega, samo nimam Å”e izbrane sheme.
Rabim takÅ”nega ki podpira PIC 16F in 12F serije. Zelo bi bil vesel, ĆØe ima kdo shemo za tak preprost programator, nekaj sem že naÅ”el na netu samo ni preverjeno ĆØe deluje^^.


LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
brilliance



Pridružen/-a: Tor Nov 2007 12:52
Prispevkov: 52
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Pet Feb 01, 2008 23:00:19    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zdravo ..

Jaz bi ti priporocal, ker si izjavil da si ga bos sam naredil, da pogledas tole:

http://www.willem.org/

Jaz imam narejenega ze kaksni dve-tri leta, pa sem znjim kar zadovoljen, pa se software je free.
Mislim celo, da je eden pred casom na forumu naredil enostransko tiskanino zanj, tudi jaz imam taksno, in dela, to je najbolj vazno, podpira pa skoraj vse.

"edit" Sem sel sedaj se pogledat njihovo spletno trgovinico, pa se mi za celoten KIT 57,-EUR sploh ne zdi pretirana cena ce pogledas, da imas prilozene se TSOP48 Wells in ZIF podnozja.

Lp.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
reber
moderator


Pridružen/-a: Pet Nov 2007 8:00
Prispevkov: 2149
Kraj: Bled

PrispevekObjavljeno: Sob Feb 02, 2008 09:48:55    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Že pred leti sem izdeloval tiskanine za willem programator, ne vem sicer, katera verzija je, mislim da 3 ...

Ali lahko kdo pogleda, ĆØe priložim sliko, katera verzija je?



pcb3bw.pdf
 Opis:

Download
 Ime datoteke:  pcb3bw.pdf
 Velikost datoteke:  220.81 KB
 Downloaded:  1083 krat

Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
brilliance



Pridružen/-a: Tor Nov 2007 12:52
Prispevkov: 52
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Sob Feb 02, 2008 23:54:42    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Reber zdravo ..

Tocno o tem sem pisal. Verzija 3.0 je tole ja. Kasneje je bila se verzija 3.1, ki sem jo tudi naredil, vendar mi nekako ni delovala najbolje, mogoce ker sem sam delal tiskanino, in .... Laughing
Tudi jaz imam tvojo tiskanino za verzijo 3.0, in mi se sedaj dela OK.

Sem pa sedaj iskal poste na "starem" forumu, kjer smo se takrat razpisali na kar nekaj straneh o tem programatorju, pa ga nikjer ne najdem.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
reber
moderator


Pridružen/-a: Pet Nov 2007 8:00
Prispevkov: 2149
Kraj: Bled

PrispevekObjavljeno: Ned Feb 03, 2008 12:01:49    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

O programatorjih nimam kaj dosti pojma, skoraj niĆØ, pa me zanima, ĆØe torej willem programator podpira tudi zgoraj omenjene serije picev in ĆØe mogoĆØe podpira tudi avr in podobno. Menda podpira ĆØudo veliko ĆØipovja in Å”e veĆØ ... Rolling Eyes

Naj temo preimenujem v willem programator ali kaj podobnega, pa da nadaljujemo debato v to smer in zberemo ĆØim veĆØ gradiva od teh programatorjev, lahko pripnete sheme, navodila, programje, ... da nekako zberemo vse na eno mesto Wink
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Srecko



Pridružen/-a: Sob Nov 2007 15:11
Prispevkov: 125
Kraj: Å ebrelje-Cerkno

PrispevekObjavljeno: Ned Feb 03, 2008 12:30:49    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Malo off topic
@reber kako, da ne morem dol potegniti te priponke, ki si jo dal?
Odpre mi novo ĆØisto belo stran in spodaj piÅ”e konĆØano ni ne slike ne tistega okenca kjer lahko zbiraÅ” med shranitvijo na disk ali ogledom.
LP SreĆØko

_________________
samouk
Tukaj sem doma
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
smotanc



Pridružen/-a: Sob Dec 2007 18:00
Prispevkov: 42
Kraj: Å entvid pri StiĆØni

PrispevekObjavljeno: Ned Feb 03, 2008 12:45:02    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Reber bi lahko pripel celoten programator?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
reber
moderator


Pridružen/-a: Pet Nov 2007 8:00
Prispevkov: 2149
Kraj: Bled

PrispevekObjavljeno: Ned Feb 03, 2008 15:10:34    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ta pdf je vse kar imam, zato tudi apeliram na vse, ki imate karkoli o tem programatorju, tudi novejŔem, da pripnete v tole temo.

Ne vem, kaj bi lahko bilo, da se ti odpre prazna stran, to se meni dogaja na maxi.elektronik in SE forumu s tistimi pdf datotekami, ki jih pripnejo uporabniki z drugaĆØnim brskalnikom kot je IE, nisem pa prepriĆØan, da bi bilo to pravilo Confused
ReÅ”itev je desni miÅ”kin klik in ukaz "shrani cilj kot" Wink pa potem pdf odpreÅ” iz raĆØunalnika ... tudi meni gre na živce, ĆØe mi ne odpre on-line, vzroka za to pa ne poznam.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Srecko



Pridružen/-a: Sob Nov 2007 15:11
Prispevkov: 125
Kraj: Å ebrelje-Cerkno

PrispevekObjavljeno: Ned Feb 03, 2008 17:22:31    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Citiram:
Ne vem, kaj bi lahko bilo, da se ti odpre prazna stran, to se meni dogaja na maxi.elektronik

Tudi meni se tam to pojavlja uporabljam pa Mozilo.
Citiram:
ReÅ”itev je desni miÅ”kin klik in ukaz "shrani cilj kot" Wink pa potem pdf odpreÅ” iz raĆØunalnika.


Saj to tudi vĆØasih naredim samo ker potem tudi tega ne gre odpreti.
No sem sedaj poskusil in dela-hvala.

LP SreĆØko

_________________
samouk
Tukaj sem doma
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
smotanc



Pridružen/-a: Sob Dec 2007 18:00
Prispevkov: 42
Kraj: Å entvid pri StiĆØni

PrispevekObjavljeno: Ned Feb 03, 2008 23:02:11    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

reber jaz se priporoĆØam za programator katerega omenjaÅ” zgoraj. Mi lako vse potrebno poÅ”ljeÅ” na mail uploader18@gmail.com.

Lp Žiga
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
reber
moderator


Pridružen/-a: Pet Nov 2007 8:00
Prispevkov: 2149
Kraj: Bled

PrispevekObjavljeno: Ned Feb 03, 2008 23:08:51    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kaj si mislil s tem "vse potrebno" ? saj sem pripel nekaj odgovorov viŔje v tej temi, to je vse kar imam.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
brilliance



Pridružen/-a: Tor Nov 2007 12:52
Prispevkov: 52
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Ned Feb 03, 2008 23:30:37    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zdravo.

Evo, ker se je tudi na moj naslov obrnilo kar nekaj obiskovalcev, in da "razbremenimo" Reberja, sem sel preko remota poskilit na moj domaci racunalnik.

Zdaj pa tako. Brez veze sprasevati o tem programatorju, brez da si preberes vse kar najdes na linku, ki ga bom pripel, je totalno odvec. O tem programatorju je bilo ze toliko napisanega, in Ŕe se pise, da je kaksno brezvezno razpravljanje, brcanje v temo.

Na temle linku:
http://www.mpu51.com/eprom/eprom.html

Najdes CISTO VSE KAR POTREBUJES za izdelavo tudi domace enostranske tiskanine.


Tam najdes tudi OBSEZEN spisek vseh cipov, ki jih je mozno z tem programatorjem tudi uspesno sprogramirati. Eni grejo direkt, zopet za druge pa si je potrebno izdelati PCB-adapterje, ki jih vtaknes na ustrezno podnozje programatorja, in grejo zopet programirat. Vsega skupaj je za eno malo biblijo, zato vsem zacetnikom polagam na srce, da si pregledajo povezavo, in od tam naprej povezavo na uradni forum za willem programatorje.
Je pa vmes bila zunaj tudi verzija V3.1 ki se ni najbolje obnesla, in pa sedaj, verzije V4.x ki so postale prave uspesnice.


Toliko, pa obilo uspeha.

Lp.
Koncni izdelek pa izgleda nekako tako, brez PCB-adapterjev, ki jih je kar nekaj.



PCB3B1.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  12.42 KB
 Pogledana:  2163 krat

PCB3B1.jpg


Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kraken212



Pridružen/-a: Čet Nov 2007 17:12
Prispevkov: 141

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 05, 2008 20:37:11    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hvala vsem za pomoĆØ, zanima me samo Å”e kaj se zgodi ĆØe se v samem vezju programatorja kaj stakne skupaj po nesreĆØi. Jo lahko tako tudi skupi raĆØunalnik?

LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
brilliance



Pridružen/-a: Tor Nov 2007 12:52
Prispevkov: 52
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 06, 2008 21:46:21    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zdravo ..

Hmmm. Malo cudno vprasanje za nekoga, ki si misli sam sestavit elektronsko vezje, in ga potem priklopit na PC.
V vsakem primeru se lahko kaj zgodi tudi z racunalnikom. Ne pozabi, vse elektronske naprave so pod napetostjo, in ko ta uide nadzoru, potem se dogajajo cudne stvari.

Samo za informacijo za willem programator. Ce bos delal tole home-enostransko vezje. Ce ga pravilno povezes, tudi malo-morje zicnih povezav, ti mora zaspilat v prvo.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
igor53



Pridružen/-a: Ned Jan 2008 9:56
Prispevkov: 1
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 07, 2008 14:00:07    Naslov sporočila: Eprom programator Odgovori s citatom

Moj predlog bi bil,da pogledaÅ” malo po internetu, ĆØe se da dobiti kaj takega , ki bi se prikljuĆØilo na usb vodilo, ali vsaj na comport preko adapterja na usb. Comport in paralelni port nista dosegljiva na vsakem raĆØunalniku (obiĆØajno prenosniki ju nimajo veĆØ). ƈe pa danes nekaj narediÅ”, pa je dobro da gledaÅ” malo v prihodnost. Willeprom je bil 10 let nazaj res Å”pica amaterskih gradenj. Ga je pa sorazmerno težko sestavit, da bo opravljal vse funkcije , ki naj bi jih opravljal. Jaz sem ga naredil v dveh variantah, pa Å”e danes ne opravlja vseh funkcij 100%.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Jernej_



Pridružen/-a: Pon Feb 2008 16:12
Prispevkov: 35
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Feb 08, 2008 20:56:46    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hi! PIC Start plus programator stane 140 evro, obĆØasne akcije ceno Å”e razpolovijo. ƈe neveÅ” ali je problem v programatorju ali v SW, poĆØasi izgubiÅ” veselje. Namesto, da bi energijo porabljal za izdelek, jo kuriÅ” za odkrivanje posebnosti programatorja. Verjetno MPLAB ne doseže nihĆØe. OdloĆØitev se mi zdi relativno enostavna. lp!
_________________
Elektronika v domaĆØi delavnici
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
dkone



Pridružen/-a: Tor Nov 2007 9:47
Prispevkov: 265
Kraj: KrŔko

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 21, 2008 14:33:29    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zanima me,ĆØe je kdo piskusil z Willemom programirati AVR,kateri je ponesreĆØi zakljenjen? Se pravi na pararelni naĆØin?

Na strani od programatorja niĆØ ne piÅ”e.

PiŔe samo tole: "(read,write,erase,verify,checkempty,Lockbits ,Fusebits)"

_________________
Lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo MSN Messenger - naslov
Slemi



Pridružen/-a: Sre Feb 2008 22:10
Prispevkov: 3

PrispevekObjavljeno: Pet Feb 22, 2008 09:49:07    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ƈe imaÅ” serijski programator, samo na enega od xtal pinov, nisem ĆØisto prepriĆØan katerega, prikljuĆØi oscilator (ne kvarc, oscilator), recimo 1MHz, ni ravno pomembna frekvenca, pa mu lepo spremeni nazaj fuse bite s serijskim programatorjem. Potem boÅ” lahko spet serijsko programiral.

Lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Zaspanc



Pridružen/-a: Sre Nov 2007 20:44
Prispevkov: 268
Kraj: ƈrnomelj

PrispevekObjavljeno: Pet Feb 22, 2008 10:26:59    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ƈe zaprogramiraÅ” clock se že reÅ”i z zunanjim clockom.
dkone pa pomoje spraŔuje za onesposobljen reset pin.

V bistvu to tudi mene zanima, saj imam willema in ATmega8 z zafusanim resetom...

_________________
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
dkone



Pridružen/-a: Tor Nov 2007 9:47
Prispevkov: 265
Kraj: KrŔko

PrispevekObjavljeno: Pet Feb 22, 2008 15:29:56    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

@slemi: Vem to metodo,tudi velikokrat je bila uspeŔna.

SpraÅ”uje,to kar je povedal Zaspanc,ĆØe sluĆØajno kaj zamuÅ”tram pri reset pinu oz. clocku. Imam nekaj atmeg8,ki sem ji ponesreĆØ zaklenil,vendar sem si sposodil USB all programator,in zadevo odklenil,sedaj pa sestavljam Willema(da bom imel svoj ALL programator),pa me zanimam,ĆØe je kdo probal kaj takega.

_________________
Lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo MSN Messenger - naslov
dkone



Pridružen/-a: Tor Nov 2007 9:47
Prispevkov: 265
Kraj: KrŔko

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 27, 2008 16:49:17    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pravkar sem konĆØal Willem programator. Uporabil sem 74HC367,74HC04,4015 in 4014. Sprva sem namesto 74HC04 uporabil 74LS05,kateri je enaki po datasheetu,venda mi programator ni deloval,ko pa sem ga zamenjal z orginalnim pa v prvo. Uporabil sem LPT kabel M-Ž in na programatorju moÅ”ki konektor,ker drugaĆØe ne deluje. Do sedaj sem probal samo sprogramirati PIC 16lf84a in ga sprogramira brez problemov. Namesto upora 0,5ohm sem uporabil 1ohm,duÅ”ilko pa 220uH, druga je pa tako kot po shemi. V kratkem bom naredil Å”e adapter za ATMELE in eeprome.Za enkrat sem zelo zadovoljen z njim,probati pa Å”e moram,flash eeprom, eprom,serijski eprom,pic12f675,vse kar bo priÅ”lo pod roke Laughing Morda kdo ve za kakÅ”en poceni 32 TEXTOL?

P.S: Zahvaljujem se Reberju za lepo uzdelano tiskanino.

_________________
Lp


Nazadnje urejal/a dkone Ned Mar 02, 2008 11:05:48; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo MSN Messenger - naslov
dkone



Pridružen/-a: Tor Nov 2007 9:47
Prispevkov: 265
Kraj: KrŔko

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 28, 2008 20:36:05    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

probal Å”e 27c64,27c256,27c010,29c010,24c04 vse lepo prebral in zapisal,samo ne vem zakaj mi noĆØe zbrisati 29c010(flash eprom). PrepiÅ”em lahko vsebino,samo izbisati ga ne morem. Morda kdo ve zakaj?
_________________
Lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo MSN Messenger - naslov
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.elektron.si forumu -> Programiranje mikrokontrolerjev in programatorji Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Da, lahko povlečeš datoteke v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group