Kazalo po www.elektron.si forumu www.elektron.si

 
 Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se 
   recentZadnjih 20 razprav  Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

mini stikala

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.elektron.si forumu -> Kje kaj kupiti
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
smasher



Pridružen/-a: Sre Nov 2007 23:31
Prispevkov: 159
Kraj: Obala-Lj

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 29, 2010 19:38:49    Naslov sporočila: mini stikala Odgovori s citatom

IÅ”ĆØem POCENI mini stikala, ni nujno da so mikrostikala vendar ĆØim manjÅ”a (in da delujejo kot tipka) nekaj podobno temu v priponki.
V HTEju imajo samo tipke.

Maksimalni tok ne bo predegal 1A ( na netu sem naÅ”el za 3, 5 10A samo iÅ”ĆØem kaj cenejÅ”ega) uporaba za svetilke, in kot kontakt za rele.

LP



Micro_Switch.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  20.63 KB
 Pogledana:  1343 krat

Micro_Switch.jpg


Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
xilix



Pridružen/-a: Pon Jan 2008 15:31
Prispevkov: 38

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 29, 2010 19:58:03    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Koliko pa jih potrebujeÅ” ?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
smasher



Pridružen/-a: Sre Nov 2007 23:31
Prispevkov: 159
Kraj: Obala-Lj

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 29, 2010 20:04:52    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kupil bi jih morda 20 odvisno od cene.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
smasher



Pridružen/-a: Sre Nov 2007 23:31
Prispevkov: 159
Kraj: Obala-Lj

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 31, 2010 09:06:39    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Torej ve kdo kej bi se dalo kaj takega kupiti zeloo poceni ?

LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
reber
moderator


Pridružen/-a: Pet Nov 2007 8:00
Prispevkov: 2149
Kraj: Bled

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 31, 2010 11:17:55    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ali bo to za napetost 230V ali nižjo.

OmenjaÅ”, da tok ne bo presegel 1A, torej to pomeni, da so ti stikala 3A ali moĆØnejÅ”a, mehansko prevelika?

Si na farnell pogledal? in mogoĆØe kaj naÅ”el?

Mnogokrat je problem dobiti material toĆØno po naÅ”ih željah.

_________________
Zasebna sporoĆØila sprejemam na e-mail
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Azrael



Pridružen/-a: Tor Nov 2007 14:21
Prispevkov: 647

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 31, 2010 13:53:02    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Je to stikalo tako kot so bila vgrajenaa v AT PC ohiÅ”ija in so bila namenjena za slavno Turbo (bolje reĆØeno poĆØasi) tipko?

V tem primeru, bi mogoĆØe dobil kaj v raĆØunalniÅ”kih servisih ali kosovnem odpadu, vendar v nobenem primeru ta stikala ne bodo nova.

_________________
Genij je 1 % inspiracije in 99 % znoja.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
smasher



Pridružen/-a: Sre Nov 2007 23:31
Prispevkov: 159
Kraj: Obala-Lj

PrispevekObjavljeno: Čet Apr 01, 2010 19:15:03    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ja toĆØno taka so bila v PC ohiÅ”jih vĆØasih, zadniĆØ sem raztavil svetilko iz centÅ”opa Embarassed in je bilo notri tako stikalo torej sem domneval da veĆØ kot 10c en mora priti.
RaĆØunalniki se Å”e vžgejo s to tipko (vsaj moj se)
Reber, ne lahko so tudi veĆØ A samo potem se mi zdi Å”koda dat 3A 250C stikalo za 100mA toka pri 12V. Farnell pogledal.

Nekaj sem naÅ”el na bolhi ampak je izgledalo kot tipka, ko sem upraÅ”al je ĆØlovek reku tipka ali stikalo "isto" zato sem domneval da niso stikala.

LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
reber
moderator


Pridružen/-a: Pet Nov 2007 8:00
Prispevkov: 2149
Kraj: Bled

PrispevekObjavljeno: Pet Apr 02, 2010 06:49:56    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Aha, vklapljal boÅ” 100mA toka pri 12V, to je pomembno pri izbiri.

ƈe ne gre za neko veĆØjo koliĆØino, bi mogoĆØe poskusil na kakÅ”nem odpadu, žal pa so raĆØunalniki z AT že zelo redki, ATX imajo že vsi po 2 tipki.

ƈe ne boÅ” naÅ”el stikal, kaj pa dodatna elektronika, da bi lahko uporabil tipko?

_________________
Zasebna sporoĆØila sprejemam na e-mail
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
smasher



Pridružen/-a: Sre Nov 2007 23:31
Prispevkov: 159
Kraj: Obala-Lj

PrispevekObjavljeno: Pet Apr 02, 2010 08:38:37    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

no to je tako približno, 2 stikali bi uporabil za mini svetilke, 1 za preklop releja v avtu in kakŔnega za užiganje in ugaŔanje starij atx napajalnikov, za ostalih 15 Ŕe ne vem samo malo zaloge sem si mislil narest.

LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
schperplata



Pridružen/-a: Ned Mar 2009 13:09
Prispevkov: 24

PrispevekObjavljeno: Pet Apr 02, 2010 16:11:31    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

hej.
Kaj pa kaj temu podobnega?
Jaz sem jih kupil prek ICja, so super stikala, samo kaj, ko Å”e zdaleĆØ niso poveni... No, poglej, pa boÅ” videl kako pa kaj, tako ali tako si jih verjetno že videl, ko si pregledoval farnell.
lp, d.

http://si.farnell.com/itw-switches/100-510-507/switch-pcb-spdt-latching/dp/9935029

_________________
...ob-la-di, ob-la-da...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
sebaveh



Pridružen/-a: Čet Jan 2008 16:26
Prispevkov: 55
Kraj: Slovenska Bistrica

PrispevekObjavljeno: Pet Apr 02, 2010 20:00:50    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Neuhold bi znal imeti: http://www.neuhold-elektronik.at/catshop/product_info.php?cPath=41_56_158&products_id=351
Prisegel bi da sem videl tudi vertikalno izvedno, ko sem bil gori.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
smasher



Pridružen/-a: Sre Nov 2007 23:31
Prispevkov: 159
Kraj: Obala-Lj

PrispevekObjavljeno: Pet Apr 02, 2010 22:50:04    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

hvala za vso pmoĆØ, Å”e 1x sem malo brskal po farnelu in naÅ”el morda prav tako zanimivo zanimivo stikalo
http://si.farnell.com/rafi/1-14-100-501-0000/solder-terminal-f-pcb-outward/dp/1142066

LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.elektron.si forumu -> Kje kaj kupiti Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Da, lahko povlečeš datoteke v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group