Kazalo po www.elektron.si forumu www.elektron.si

Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se 
   recentZadnjih 20 razprav  Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

LCD televizorji...?

Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.elektron.si forumu -> TV-video-DVD
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
ljubo89

Pridružen/-a: Pet Jan 2009 8:43
Kraj: Ponikva

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 23, 2009 12:27:12    Naslov sporočila: LCD televizorji...? Odgovori s citatom

Zanimam se za nakup LCD televizorja pa me moti to, da pri recimo T-2 paketu slika na nekaterih programih (POP TV,Kanal A,...) ni v wide screen resoluciji (imel sem v testu LCD televizijo znamke Philips 32PFL7403H). Slike so zato precej čudne, ljudje na sliki so majhni in debelušni. Poizkusil sem z različnimi formati (4:3, 16:9, auto,...) pa je potem problem da je pa potem na drugih programih slika slabša, pa tudi recimo na POP TV-ju je slika preveč raztegnjena in se zgornji del ne vidi.

Ali ima mogoče kdo kakšen predlog kaj kupiti in če se to da recimo kako "naštelati" da bi bila slika vredu ?

Sam privilegiram Philipsove televizorje saj se mi zdi, da imajo najlepšo sliko za še dokaj zmerno ceno. Sliko ima zelo lepo tudi Sony Bravia vendar pa je cenovno zelo visoka.

Hvala za pomoč Wink
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
MihaT.

Pridružen/-a: Tor Nov 2007 8:14
Kraj: Bistrica pri Tržiču

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 24, 2009 10:23:57    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Nič ne bo Crying or Very sad vsaj dokler tv hiše in ponudnike tv programov ne sreča pamet Rolling Eyes
Npr: V oddaji 24ur se tako hvalijo da oddajajo v formatu 16:9, vmes pa navadne prispevke "stisnejo" namesto "obrežejo" na ta format in dobimo politike z preširokimi glavami Smile
Naslednja oddaja ali film pa je spet v nekem drugem formatu. Prav tako če preklopiš kanal. Televizorji sicer imajo samodejno zaznavanje formata in se avtomatsko nastavi. Problem je pri logotih tv programov, ki so postavljeni izven npr 16:9 območja in televizor slike ne nastavi.
Problem so tudi ti ponudniki tv programov. Tv lahko nastavi sliko le če pride preko antene kar pa dobimo iz tv vmesnikov pa ne zato je tam še poseba zmešano. Vsak program ima svoj format, čeprav jih je vedno več v 16:9 ampak če ne nastaviš tv-ja na 16:9 imaš črne robove in stisnjeno sliko tudi na LCD-ju, če pa nastaviš na 16:9 pa ne vidiš menijev tv vmesnika...itd...itn...
No ja če sem kaj falil oz. če jaz kaj ne znam nastaviti naj me kdo popravi, ker se z tv-jem zelo mal srečujem Smile
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ljubo89

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 24, 2009 11:19:51    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Torej če prav razumem se zaenkrat sploh ne splača kupiti wide screen televizije. Vse dokler ti ne naštimajo slike kot se to spodobi... Mad

Škoda Sad
Nazaj na vrh
MihaT.

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 24, 2009 12:05:27    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ne ne. Še vseeno jo je dobro imeti, ker je vedno več oddaj in filmov v 16:9, le format slike na televizorju boš moral ročno nastavljati vsakič ko se bo spremenil format in bodo ljudje preveč speštani oz. raztegnjeni ali bodo črni robovi okoli slike...
Nazaj na vrh
ljubo89

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 24, 2009 12:34:27    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ja no samo problem je da "še" nimam doma digitalne televizije ampak samo analogne programe (izpred sto let Very Happy). Tu so pa samo takšni programi, ki bi na takšni televiziji verjetno izgledali slabo. Ali pač ne? Confused
Nazaj na vrh
reber
moderator

Pridružen/-a: Pet Nov 2007 8:00
Kraj: Bled

PrispevekObjavljeno: Sob Mar 28, 2009 17:31:59    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ne misli, kako na primer iz siol TV krasno zgleda slika ... sploh ne, na kakšnem 42" LCD čeprav sony bravia, je slika ogabna, razen če gledaš tam z enih 5m razdalje Razz

Imam 26" LCD pa je iz navadne antene slika čisto solidna, če ne kar odlična, veliko boljša kot iz siol TV, preverjeno pri sosedu, ima eno 42" in eno 22" (približno) in je tudi pri malem televizorju slika s precej šuma, seveda pa je pri večjih šum še toliko bolj opazen. Po mojem mnenju je siol TV porazne kvalitete, velja seveda za analogne v originalu, nisem pa preverjal vseh. Tudi če je vklopljen samo en komunikator se pojavljajo kocke, pri vklopljenih dveh komunikatorjih ni nič slabše, kar bi recimo pričakoval.

No, wide screen LCD televizor je vsekakor boljši kot stari 4:3 format, če imaš signal iz antene zadeva lepo avtomatsko preklaplja format, sicer pa lahko ročno popraviš. Če imaš v redu signal bo slika lepa, če je signal slab, bo slika šumeča, če pa kupiš kakšen boljši LCD pa ima vgrajeno redukcijo šuma in ni tako opazen, zato se izogibaj raznih sumljivo poceni televizorjev, ker so to novi stari modeli ali pa kar ena šara.

MihaT.

PrispevekObjavljeno: Sob Mar 28, 2009 20:55:29    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ja Siol ima pa res slabo kvaliteto slike. Slabšo kot jo dobimo preko antene. Prej sem bil na T2 in je bila slika res čista, tako da poznam razliko. (Na siol sem moral preklopiti zaradi slabega signala T2 v našem koncu.)
Nazaj na vrh
ljubo89

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 29, 2009 14:29:52    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hvala !

Kaj pa recimo sem videl da se da kupiti dvb-t vmesnik za cca. 100€. To če se pravilno spoznam je za antenski sprejem tudi ali ne? Ali bi to izboljšalo sliko. ki jo dobivam preko analogne antene na strehi?

reber: sigurno če bom kupil lcd televizor se mi splača dati več denarja, saj tistim "neznanim" firmam ne verjamem. Prisegam na Philips.
Nazaj na vrh
Azrael

Pridružen/-a: Tor Nov 2007 14:21

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 29, 2009 16:18:48    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Analognih in digitalnih anten za TV ni. So samo antene za izbrana frekvenčna območja. Kakšen protokol uporablja TV signal, za anteno ni pomembno.

Ista zgodba, kot med prehodom med ČB in barvno TV, ko so štacunarji zravem salamensko dragega barvnega TV, poskušali uturiti še novo anteno za "barvno TV".

DVB-T tuner rabiš za sprejem DVB-T signala s TV sprejemnikom, ki nima tunerja za ta protokol. Če sprejemnik, to zmožnost ima, zunanjega tunerja ne rabiš, saj je že vgrajen v sprejemnik.

ljubo89

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 30, 2009 19:31:37    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hvala za odgovore.

Sosed me je prosil za pomoč pri priklopu dvd player-ja na lcd televizijo. Ko sem preizkusil nekaj filmov sem opazil da se sliši samo zvok, ki je posnet za ozadje Confused govor pa se ne sliši Confused povezano pa imam preko scart-a.

Kdo ve zakaj ?
Nazaj na vrh
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.elektron.si forumu -> TV-video-DVD Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Stran 1 od 1

Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Da, lahko povlečeš datoteke v tem forumu