Kazalo po www.elektron.si forumu www.elektron.si

 
 Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se 
   recentZadnjih 20 razprav  Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

OjaĆØevalnik za funkcijski generator

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.elektron.si forumu -> Analogna elektronika
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
David_db



Pridružen/-a: Pet Jun 2008 12:11
Prispevkov: 10
Kraj: vidim morje

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 18, 2008 11:31:40    Naslov sporočila: OjaĆØevalnik za funkcijski generator Odgovori s citatom

Lotil sem se izdelave ojaĆØevalca z offset regulacijo za funkcijski generator. Nekje na netu sem dobil spodnji naĆØrt, izdelal PCB in vse skupaj spravil do toĆØke ko ne dela Laughing


Ko priklopim napajanje, gre 100ohm-ski upor na emitorju 2N2222 rakom žvižgat - se zakadi. PCB je 100% OK, elementi prav tako. Težava je v naĆØrtu.
Se komu sanja, kaj bi lahko bilo narobe. Nekdo, ki ima izkuÅ”nje z ojaĆØevalci.

lp,
David

Slike pripenjamo na forum in ne shrani.si Exclamation
reber



fgamp.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  58.16 KB
 Pogledana:  1306 krat

fgamp.jpg


Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Spajky
moderator


Pridružen/-a: Tor Okt 2008 8:20
Prispevkov: 239
Kraj: Obala

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 18, 2008 12:46:14    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Tisti 15ohm upor na OffSet je pomoje napaka, IMHO bi moral biti 15kohm, ĆØene dela skoraj kurcÅ”lus vezju na napajanje 18V preko tistega manual pot-a ...
_________________
Razz Ā½ Konzerva na konzervo ... (wifi) antena, SuperDuper - SpikeCanTennaā„¢ Ā½ Razz LP! - Ā¤Ā¤Ā¤ - http://www.spajky.vze.com
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
reber
moderator


Pridružen/-a: Pet Nov 2007 8:00
Prispevkov: 2149
Kraj: Bled

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 18, 2008 15:22:29    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Prilagam kopijo naĆØrta iz knjige, ki sem jo dobil zraven osciloskopa, ki ima vgrajen funkcijski generator. Prilagam naĆØrt generatorja...


goldstar_oscilloscope_OS-9020G_function-generator_sch_resize.gif
 Opis:

Download
 Ime datoteke:  goldstar_oscilloscope_OS-9020G_function-generator_sch_resize.gif
 Velikost datoteke:  417.8 KB
 Downloaded:  1038 krat


_________________
Zasebna sporoĆØila sprejemam na e-mail
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Azrael



Pridružen/-a: Tor Nov 2007 14:21
Prispevkov: 647

PrispevekObjavljeno: Pet Dec 19, 2008 17:49:48    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ko praviŔ. da si naŔel shemo na spletu, je možno kontaktirati avtorja?

DrugaĆØe pa sem istega mnenja kot Spajky, da je shema rahlo ĆØudna.

_________________
Genij je 1 % inspiracije in 99 % znoja.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Kitkat



Pridružen/-a: Pon Jan 2009 13:06
Prispevkov: 11

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 19, 2009 10:50:42    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Tisti "15 ohm" upor mora iti iz drsnika 10k potenciometra na bazo tranzistorja T2, vrednost pa je 15 k ohmov. Tako kot je narisano je popolnoma brez veze (iz drsnika direkt na izhod ...). Sicer se pa to lepo vidi iz Reberjeve sheme; po mojem bo Å”e najbolje, da ojaĆØevalnik narediÅ” kar po tej shemi. VeĆØkrat sem že zasledil, da tisti, ki po spletu ponujajo razne kite in tiv v priloženih shemah namenoma naredijo napako, od njih kupljen kit pa dela brez problemov (ker na njihovih vezjih seveda ni napak).
LP
R
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.elektron.si forumu -> Analogna elektronika Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Da, lahko povlečeš datoteke v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group