Kazalo po www.elektron.si forumu www.elektron.si

 
 Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se 
   recentZadnjih 20 razprav  Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Osvetljevalec

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.elektron.si forumu -> DomaĆØa delavnica, oprema, orodje in literatura
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
bostjan91



Pridružen/-a: Pon Mar 2008 20:15
Prispevkov: 160
Kraj: Dragomer

PrispevekObjavljeno: Sob Okt 25, 2008 15:33:10    Naslov sporočila: Osvetljevalec Odgovori s citatom

Zdravo ve kdo, ĆØe je za osvetljevalec dobra fluorescentna žarnica (4 kose) iz konrada? (www.conrad.si <--- iÅ”ĆØi UV svetlobna cev).

Malo mi je sumljiva ker je ugasnjena ĆØrna.

_________________
Moj blog
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Varg



Pridružen/-a: Sob Apr 2008 10:18
Prispevkov: 1

PrispevekObjavljeno: Ned Okt 26, 2008 18:38:40    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jaz sem imel nekoĆØ neko 125W UV žarnico. ƈe sem pogledal proti soncu sem vidl v žarnici rahlo vijoliĆØno piko. Tako da s to "ĆØrnostjo" se ne rabiÅ” bat Wink

Pomojem bo Ŕlo. Cool

_________________
lp,t4c3r
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
vizer



Pridružen/-a: Čet Feb 2008 18:04
Prispevkov: 19

PrispevekObjavljeno: Čet Okt 30, 2008 20:55:55    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jaz sem nabavil tole:

http://www.svetila.com/si/arnice-osram-66/uv-ultravijoliene-119/pls-9w-10-uv-g23-philips-1174.html

in sem zelo zadovoljen z rezultatom.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
serdzodj



Pridružen/-a: Sre Feb 2008 10:37
Prispevkov: 35
Kraj: Lukovica pri Domžalah

PrispevekObjavljeno: Ned Nov 02, 2008 00:54:06    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kaj pa ĆØe namesto klasiĆØnega postopka za tiskana vezja uporabiÅ” postopek z laminatorjem Wink
_________________
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
reber
moderator


Pridružen/-a: Pet Nov 2007 8:00
Prispevkov: 2149
Kraj: Bled

PrispevekObjavljeno: Ned Nov 02, 2008 11:48:52    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

serdzodj je napisal/a:
Kaj pa ĆØe namesto klasiĆØnega postopka za tiskana vezja uporabiÅ” postopek z laminatorjem Wink

Potem ne potrebujeÅ” ne foto laka ne osvetljevalne naprave Wink
Postopek z laminatorjem pa NE spada v tole temo, zato za debato o laminatorju odprite novo temo.

Kar se tiĆØe osvetljevalne naprave, oziroma samega osvetljevanja smo že veliko pisali na starem forumu http://www.elektro-n.com/forum2/viewforum.php?f=29

KakŔno žarnico ali sijalko uporabiti, je predvsem odvisno od sredstev in same uporabe, kolikokrat rabimo osvetljevalno napravo.

_________________
Zasebna sporoĆØila sprejemam na e-mail


Nazadnje urejal/a reber Ned Nov 02, 2008 13:29:41; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
bostjan91



Pridružen/-a: Pon Mar 2008 20:15
Prispevkov: 160
Kraj: Dragomer

PrispevekObjavljeno: Ned Nov 02, 2008 11:49:46    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Saj se rs malo zmiÅ”ljujem, a ko uporabljam laminator (ga imam) je veliko veĆØ dela - Å”e posebno nato tisti toner dol praskati. In ko delaÅ” z osvetljevanjem lahko delam veĆØ ploÅ”ĆØic naenkrat in tako priÅ”param z ĆØasom, medtem ko delaÅ” z laminatorjem, moraÅ” delati vsako posebaj.
_________________
Moj blog
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
serdzodj



Pridružen/-a: Sre Feb 2008 10:37
Prispevkov: 35
Kraj: Lukovica pri Domžalah

PrispevekObjavljeno: Ned Nov 02, 2008 12:33:52    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

V bistvu si z laminatorjem prihraniÅ” veĆØ kot pol ĆØasa, ker ni "peĆØenja" laka, kar se pa tiĆØe ĆØiÅ”ĆØenja tonerja, .... fotolak je treba ravno tako oĆØistit. No stvar okusa po katerem postopku delaÅ”, jaz veliko hitreje naredim z laminatorjem in mislim da se Å”e kdo strinja z mano.
OK dovolj offtopic; UV žarnico se je dalo nekoĆØ dobiti v Conradu.

_________________
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bostjan91



Pridružen/-a: Pon Mar 2008 20:15
Prispevkov: 160
Kraj: Dragomer

PrispevekObjavljeno: Ned Nov 02, 2008 13:10:06    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sem že naroĆØil preko interneta (osram).

DrugaĆØe pa, Positive20 gre stran z acetonom, medtem ko mi toner gre zelo težko, oz. ga samo razmaže.

_________________
Moj blog
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Srecko



Pridružen/-a: Sob Nov 2007 15:11
Prispevkov: 125
Kraj: Å ebrelje-Cerkno

PrispevekObjavljeno: Ned Nov 02, 2008 18:12:48    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

bostjan91 je napisal/a:


DrugaĆØe pa, Positive20 gre stran z acetonom, medtem ko mi toner gre zelo težko, oz. ga samo razmaže.


Pa vzemi nitro razredĆØilo z njim gre prav lepo dol.

LP SreĆØko

_________________
samouk
Tukaj sem doma
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
reber
moderator


Pridružen/-a: Pet Nov 2007 8:00
Prispevkov: 2149
Kraj: Bled

PrispevekObjavljeno: Ned Nov 02, 2008 19:46:18    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Foto lak gre zelo lepo dol tudi z malo moĆØnejÅ”im razvijalcem, potem pa dobro splakneÅ” z vodo in pobrusiÅ” vezje z fino vodno brusno gobico pod vodnim curkom. Tudi toner bi moral prav lepo iti dol z brusno gobico in vodo, brez topil.
_________________
Zasebna sporoĆØila sprejemam na e-mail
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
serdzodj



Pridružen/-a: Sre Feb 2008 10:37
Prispevkov: 35
Kraj: Lukovica pri Domžalah

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 03, 2008 14:18:43    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

V glavnem, manj packarij je z uporabo laminatorja.
_________________
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
reber
moderator


Pridružen/-a: Pet Nov 2007 8:00
Prispevkov: 2149
Kraj: Bled

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 03, 2008 19:23:55    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kakor za koga Wink
Jaz z laminatorjem nisem niti poskusil, sem pa videl postopek pri naÅ”em ĆØlanu mucek4 in mi nekako ni bil vÅ”eĆØ ta postopek, ker meni ni vÅ”eĆØ, saj mi je fotopostopek bolj pri srcu. Jasno je, da je marsikomu bolj priroĆØen laminator Å”e posebej za tu in tam kakÅ”no vezje, to je povsem razumljivo. Vsak si izbere postopek, ki je zanj najbolj primeren, odvisno pa je tudi od možnosti in zmožnosti, saj marsikdo za "packanje" niti nima prostora, Å”e jedkanje je za marsikoga huda muka, ĆØe nima primernega prostora.

_________________
Zasebna sporoĆØila sprejemam na e-mail
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.elektron.si forumu -> DomaĆØa delavnica, oprema, orodje in literatura Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Da, lahko povlečeš datoteke v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group