Kazalo po www.elektron.si forumu www.elektron.si

 
 Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se 
   recentZadnjih 20 razprav  Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Å ĆØipalke za elektroniko

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.elektron.si forumu -> Elektrotehnika za zaĆØetnike
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
zilog80



Pridružen/-a: Čet Avg 2012 16:22
Prispevkov: 159
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Pet Apr 26, 2019 15:22:26    Naslov sporočila: Å ĆØipalke za elektroniko Odgovori s citatom

Zdravo!

Zanima me, katere Å”ĆØipalke za elektroniko uporabljate/priporoĆØate?

Sam veĆØinoma uporabljam TRE-03 iz HTE za 5ā‚¬, ampak se s ĆØasom tulci(roĆØaji) obrabijo.
Gledal sem Unior 461/4E, ki stanejo okoli 22ā‚¬, pa me zanima ĆØe jih kdo uporablja in ali so vredne 22ā‚¬?
ƈe imate tudi kakÅ”ne druge predloge napiÅ”ite.



Lp, Simon
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
reber
moderator


Pridružen/-a: Pet Nov 2007 8:00
Prispevkov: 2149
Kraj: Bled

PrispevekObjavljeno: Pet Apr 26, 2019 18:46:12    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

PriporoĆØam, da Å”e naprej uporabljaÅ” TRE-03 ker so to ĆØisto dobre kleÅ”ĆØe, le roĆØaji ĆØrno-rumeni so slabÅ”i kot prejÅ”nji stari enokomponentni. Pred TRE-03 so bile TRE-01-NE in so bile boljÅ”e.

Namesto Uniorjevih so boljÅ”e TR-5000-R ĆØe jih boÅ” dobil... in oboje seveda niso primerne za Å”ĆØipanje nogic komponent na tiskanem vezju, ker so bruÅ”ene kot Å”tromarske Å”ĆØipalke. Edina dobra lastnost je, da so Uniorjeve narejene iz orodnega jekla, tako da ne bo odtisa na rezilu tudi ĆØe bi rezal kaj trÅ”ega.

Uniorjeve 461/4E so po moji oceni za en drek, ĆØe jih primerjam z ostalim Uniorjevim orodjem, naj jih bo sram. Imam dvoje in so razliĆØne, kot da so ĆØeljusti brusili na roke na brusnem traku, no, verjetno so jih res, pa to ne moreÅ” verjet. Imam tudi koniĆØaste 508/4E in sta konici razliĆØno debeli, oĆØitno res brusijo na roke, tudi za te kleÅ”ĆØe jim dam ĆØrno piko in to ta veliko ĆØrno piko, kar ĆØrno packo jim dam, drek pa tako malomarno obdelano orodje.

Za koniĆØaste kleÅ”ĆØe priporoĆØam Piergiacomi kleÅ”ĆØe iz HTE, res Å”koda da ni veĆØ tistih starih roĆØajev, so veliko boljÅ”i kot novi dvokomponentni. Teh kleÅ”ĆØ imam 14 v predalu... seveda niso primerne za rezanje trdih materialov, zato tudi piÅ”e gor copper wire only max 1,3mm

_________________
Zasebna sporoĆØila sprejemam na e-mail
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
zilog80



Pridružen/-a: Čet Avg 2012 16:22
Prispevkov: 159
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Pet Apr 26, 2019 23:19:31    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Aha ok, hvala.
Sem pogledal TR-5000, pa so za rezanje do 2mm so pa 15ā‚¬.

Sem pa videl tudi TR25L25-HTE okoli 7ā‚¬(ne vem ĆØe imajo na zalogi)


So morda roĆØaji podobni kot TRE-01(na internetu nisem naÅ”el slike)?
Po slikah sodeĆØ so drugaĆØnega materiala, kot novi dvokomponentni

Lp, Simon
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
zilog80



Pridružen/-a: Čet Avg 2012 16:22
Prispevkov: 159
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Sob Apr 27, 2019 18:18:24    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Eh, sem opazil, da so te 25L25 dodatno zvite, tako da bom vzel kar TRE-03.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
reber
moderator


Pridružen/-a: Pet Nov 2007 8:00
Prispevkov: 2149
Kraj: Bled

PrispevekObjavljeno: Sre Maj 01, 2019 08:39:17    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Za veĆØino rezanja pri elektroniki so TRE-03 zelo dobra izbira. KleÅ”ĆØe so lahke, dobro režejo, optimalno oblikovane in ukrivljene, ... roĆØaji so v redu ampak meni osebno niso tako vÅ”eĆØ kot stari.

Za dodatek si kupiÅ” Å”e kakÅ”ne Å”ĆØipalke, dobre so že navadne Å”tromarske od Uniorja, lahko kar najmanjÅ”e 140mm, model KleÅ”ĆØe stranske Å”ĆØipalne - 461 in dodatno priporoĆØam enobarvne roĆØaje, torej enokomponentne. Seveda si za dodatek lahko nabaviÅ” Å”e tiste male... kleÅ”ĆØ ni nikoli preveĆØ, sicer lahko tiste edine hitro uniĆØiÅ”, ker jih zlorabiÅ” zaradi pomanjkanja primernih kleÅ”ĆØ.

Tudi pri Uniorju so sposobni narediti packajoĆØo plastiko, ne vem kako je pri rdeĆØe-oranžnih, vem pa, da pri trokomponentnih ĆØrno-sivo-modrih roĆØajih na izvijaĆØih zadeva ni tako dobra kot bi upraviĆØeno lahko priĆØakoval, imam primerek ki se je po nekaj letih zaĆØel packat. NaĆØeloma se pri nakupu odloĆØam za izbiro enokomponentnih roĆØajev, ne rabim tiste dodatne mehke komponente za boljÅ”i "grip" ki se lahko po nekaj letih zaĆØne razpadat, to naj si zataknejo za klobik ĆØe hoĆØejo.

_________________
Zasebna sporoĆØila sprejemam na e-mail
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.elektron.si forumu -> Elektrotehnika za zaĆØetnike Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Da, lahko povlečeš datoteke v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group