Kazalo po www.elektron.si forumu www.elektron.si

 
 Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se 
   recentZadnjih 20 razprav  Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Plovno - potopno stikalo.

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.elektron.si forumu -> Elektrotehnika - sploÅ”na debata
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Bonny



Pridružen/-a: Čet Jan 2010 9:36
Prispevkov: 21
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Sre Jul 26, 2017 12:31:30    Naslov sporočila: Plovno - potopno stikalo. Odgovori s citatom

Hoj...

Potrebujem nivojsko stikalo (stikali) ki bi vklapljali ĆØrpalko. Izklop ko pade pod nivo in vklop ko naraste za 5 do 10cm (nastavljivo).
Raznih stikal sem naŔel cel kup a nekako ne najdem primernega.

Težava je v tem da stikala ne morem montirati zunaj na steno (gre za betonski vodnjak). Tisti ki se montirajo pa od zgoraj pa nisem naÅ”el takega da bi ga lahko celega dal pod vodo. NamreĆØ v suÅ”nem stanju bo vode nad stikalom najveĆØ 10cm ko pa suÅ”e ni pa jo je lahko cel meter.
Plovna stikala pa imajo vsa po vrsti preveliko histerezo.

KakŔna ideja?

p.s.
aja pa za pitno vodo gre!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
var



Pridružen/-a: Ned Jan 2015 9:23
Prispevkov: 65
Kraj: Trbovlje

PrispevekObjavljeno: Sre Jul 26, 2017 15:10:54    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Montirajte stikalo od potopne ĆØrpalke.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Bonny



Pridružen/-a: Čet Jan 2010 9:36
Prispevkov: 21
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Sre Jul 26, 2017 18:09:18    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ElektriĆØno mi je stvar ĆØisto jasna.

Težava je le da ne najdem stikal ki bi jih lahko potopil tudi za 1m pod vodo takrat ko imam res visoko vodo.

Torej neko stikalo za 24V/0.5A da potem krmili kontaktor.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
qwertz



Pridružen/-a: Ned Jun 2008 10:49
Prispevkov: 48
Kraj: Vrhnika

PrispevekObjavljeno: Pet Jul 28, 2017 18:26:03    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Obstajajo tudi taka stikala ki imajo preklop pri zelo malih premikih (kotih).

Poglej atmi.fr.
Prodaja pa http://www.mimos.si/
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Bonny



Pridružen/-a: Čet Jan 2010 9:36
Prispevkov: 21
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Sob Jul 29, 2017 07:32:52    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sem naÅ”el stikalo IP68 kar bi moralo zadoÅ”ĆØati.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
var



Pridružen/-a: Ned Jan 2015 9:23
Prispevkov: 65
Kraj: Trbovlje

PrispevekObjavljeno: Sob Jul 29, 2017 10:02:40    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ali lahko zaupate katero stikalo ste naŔli.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Bonny



Pridružen/-a: Čet Jan 2010 9:36
Prispevkov: 21
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Sob Jul 29, 2017 10:50:29    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

https://tinyurl.com/y9bfxa5d
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
var



Pridružen/-a: Ned Jan 2015 9:23
Prispevkov: 65
Kraj: Trbovlje

PrispevekObjavljeno: Sob Jul 29, 2017 12:11:58    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jaz bi na vaŔem mestu uporabil nekaj takega: https://www.mimovrste.com/potopne-crpalke-za-umazano-vodo/fieldmann-potopna-crpalka-za-umazano-vodo-fvc-2003ek-odprta-embalaza
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
reber
moderator


Pridružen/-a: Pet Nov 2007 8:00
Prispevkov: 2149
Kraj: Bled

PrispevekObjavljeno: Sob Jul 29, 2017 13:12:19    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Tale plovĆØek iz Conrada je majhne dimenzije, notri je reed kontakt (steklena cevka z reed kontaktom), za obrnjeno delovanje samo drugaĆØe obrneÅ” plovĆØek... prodajajo tudi kitajci na ebayu za ceno okoli 10ā‚¬ in manj, odvisno od dolžine.

Ravno prejÅ”nji teden sem prejel tak dvojni plovĆØek dolžine 30cm, ker rabim za preĆØrpavanje vode na vrtu, da ne uporabljam dva loĆØena plovĆØka za potrebe veĆØje histereze, sem za test nabavil dvojnega veĆØje dolžine. Kitajski plovĆØki imajo namesto colskega navoja G1/8 klasiĆØni navoj M10, imajo rostfrei in plastiĆØne. PlastiĆØnih nikoli nisem kupoval.

Ker gre za reed kontakt bi bil pri uporabi podatkov o toku previden, z njim jaz raje krmilim tranzistor ali drugo elektroniko, nikoli direktno releja, Ŕe manj kontaktorja.

ƈe bi želel uporabiti plovec od potopne ĆØrpalke bi ga moral nekako montirati na en vzvod, ki bi moral biti kratek, da se pri dvigu nivoja za nekaj cm res dovolj obrne za preklop.

_________________
Zasebna sporoĆØila sprejemam na e-mail
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Bonny



Pridružen/-a: Čet Jan 2010 9:36
Prispevkov: 21
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Sob Jul 29, 2017 13:19:45    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

var.

Jaz rabim to za pitno vodo.


Izbrani plovĆØek naj bi "zdržal" 10W in upam da bo zdržal vklop in izklop releja 24V/AC ki bo krmilil kontaktor. Da bi direktno vozil kontaktor pa raje ne bom probal ĆØeprav piÅ”e ta je tuljava kontaktorja 5W.

lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
reber
moderator


Pridružen/-a: Pet Nov 2007 8:00
Prispevkov: 2149
Kraj: Bled

PrispevekObjavljeno: Sob Jul 29, 2017 13:52:59    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Naj bi zdržal 10W, nikjer ni omenjeno ali to velja tudi za induktivna bremena, kot je rele, elektromagnetni ventil in podobno.

Obstajajo reed stikala, ki so narejena tudi za induktivna bremena, vendar to Å”e ne pomeni, da je tako reed stikalo vgrajeno v plovĆØek.

V vsakem primeru priporoĆØam uporabo tranzistorja, z reed kontaktom vklapljaÅ” en tranzistor, s tranzistorjem pa navaden relejÅ”ek, ta relejĆØek pa bo vklapljal kontaktor. V vsakem primeru mora biti vzporedno s tuljavico releja vezana dioda (antiparalelno, kar pomeni v smeri od negativnega proti pozitivnemu polu), za zaÅ”ĆØito tranzistorja, reed kontakta, ...

PlovĆØki pri katerih je uporabljen magnet in reed, so vedno narejeni iz neferomagnetnega materiala, torej razne umetne mase in rostfrei (inox), slednji je sigurno primeren za pitno vodo, plastike veĆØinoma tudi.

ƈe sluĆØajno rabiÅ” kaj na hitro in si blizu Bleda, imam nekaj na zalogi.

_________________
Zasebna sporoĆØila sprejemam na e-mail
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
var



Pridružen/-a: Ned Jan 2015 9:23
Prispevkov: 65
Kraj: Trbovlje

PrispevekObjavljeno: Sob Jul 29, 2017 18:05:28    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Bonny je napisal/a:
Jaz rabim to za pitno vodo

Citiram: Potopna ĆØrpalka za umazano vodo Fieldmann FVC-2003EK je primerna za izĆØrpavanje, preĆØrpavanje in kroženje ĆØiste ali umazane vode...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Bonny



Pridružen/-a: Čet Jan 2010 9:36
Prispevkov: 21
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Ned Jul 30, 2017 10:25:51    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

var, ĆØrpalka mora biti kar precej bolj zmogljiva od predlagane.
NamreĆØ dolžina cevovoda je 250m in 90m viÅ”inske razlike.
in ob suÅ”nem obdobju imam manj kot 5l/min vode. ƈrpalko sicer že imam. V zgornjem rezervoarju je obiĆØajno plovno stikalo, v spodnjem kjer je ĆØrpalka pa moram malo ĆØarat ker so zahteve po nihanju vode bolj problematiĆØne.
Mislim pa da bo Å”lo. Vodnjak sam je star 250 let in po analizi je voda daleĆØ boljÅ”a ko recimo v ljubljanskem vovovodu. Zato se tusi ne upam niĆØ brskati po samem vodnjaku ker se je pri sosedih zgodilo da je po posegu vodnjak presahnil...

Torej samo postaviti not ĆØrpalko namesto roĆØne Å”tirne tin to je to.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
var



Pridružen/-a: Ned Jan 2015 9:23
Prispevkov: 65
Kraj: Trbovlje

PrispevekObjavljeno: Ned Jul 30, 2017 12:45:34    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ali lahko opiÅ”ete to "ĆØaranje"?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Bonny



Pridružen/-a: Čet Jan 2010 9:36
Prispevkov: 21
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Pon Jul 31, 2017 07:42:08    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

niĆØ posebnega.
Rabim le histerezo tam nekje med 5 in 10 cm vode. lahko pa mi vse skupaj tudi poŔteno zalije.

Torej dve stikali eno vklopi drugo izklopi na primerni oddaljenosti med seboj.

Težavo sem imel le pri tem stikalu ker je spoj med kablom in ohiÅ”jem vpraÅ”liv. NamreĆØ ta stikala so predvidena da so montirana na ohiÅ”je in je ta spoj na suhem. Pri meni pa to ni izvedljivo. A kolega je probal kar nekaj stikal ker ima podobno situacijo in se mu je le ta conradov obnesel. Je probal tudi ultrazvoĆØnega pa je elektronika crknila ob prvi nevihti. (pa ne conradova za 50 eur ampak neka industrijska za jurja. Dokler je bilo v garanciji je nosil popravljat potem pa je vrgel v smeti ker se je naveliĆØal.)
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
var



Pridružen/-a: Ned Jan 2015 9:23
Prispevkov: 65
Kraj: Trbovlje

PrispevekObjavljeno: Pon Jul 31, 2017 08:27:54    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Saj je dovolj le eno stikalo za ta namen. Confused
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Bonny



Pridružen/-a: Čet Jan 2010 9:36
Prispevkov: 21
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Pon Jul 31, 2017 08:45:52    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

var je napisal/a:
Saj je dovolj le eno stikalo za ta namen. Confused


in z enim stikalom lahko nastavljaÅ” histerezo med 5 in 10 com?

To bi res želel videti da bi priŔparal.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
var



Pridružen/-a: Ned Jan 2015 9:23
Prispevkov: 65
Kraj: Trbovlje

PrispevekObjavljeno: Pon Jul 31, 2017 09:19:28    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Histereza je odvisna od oddaljenosti toĆØke pritrditve plovca od potopne ĆØrpalke.
reber je napisal/a:
ƈe bi želel uporabiti plovec od potopne ĆØrpalke bi ga moral nekako montirati na en vzvod, ki bi moral biti kratek, da se pri dvigu nivoja za nekaj cm res dovolj obrne za preklop.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Bonny



Pridružen/-a: Čet Jan 2010 9:36
Prispevkov: 21
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Pon Jul 31, 2017 10:43:52    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

var

ĆØe bi sledil temi in pogledal za kako stikalo gre potem bi opazil svojo zmoto.

ƈe pa tebi uspe z plovnim stikalom naresti zanesliiv vklop in izklop na 5cm se pa toplo priporoĆØam ker jaz tega ne zmorem.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
reber
moderator


Pridružen/-a: Pet Nov 2007 8:00
Prispevkov: 2149
Kraj: Bled

PrispevekObjavljeno: Pon Jul 31, 2017 11:09:03    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Za spremembo nivoja le 5cm si prav gotovo ne upam trditi, da je izvedljivo s klasiĆØnim plovnim stikalom od potopne ĆØrpalke, tako da v tem primeru ne bo primerno za zanesljivo delovanje.

S kitajskimi plovnimi stikali imam dobre izkuÅ”nje, žiĆØke so dobro zalite in gre lahko celo stikalo v vodo, problem so le prekratke žiĆØke. Prekratke žiĆØke ali kabel se da podaljÅ”ati vodotesno, stikala imajo navoj, to bi lahko privil v eno Å”katlico ali kapsulo, notri bi Å”tukal kabel oziroma žice in nadaljeval s kablom, spoje pa zalil z dvokomponentnim lepilom. Na ta naĆØin bi zaÅ”ĆØiti že obstojeĆØo zalivko v stikalu in spoj za podaljÅ”anje kabla. Kabel bi podaljÅ”al v neposredni bližini stikala, bi obstojeĆØega odrezal na kratko.

Tudi podaljÅ”evanje kabla nekje na sredi je izvedljivo s skrĆØno bužirko z lepilom. Na ta naĆØin sem podaljÅ”al kabel od ene mini ĆØrpalke, spoj je stalno v vodi že 3 leta in ĆØrpalka Å”e vedno deluje, oĆØitno je spoj v redu, sistem je na 12V, da ne bo pomote.

Kaj želi Bonny doseĆØi mi je popolnoma jasno, predstavljam si v suÅ”nem obdobju Å”ibak izvir, vodo pa želi preĆØrpavati ĆØim bolj pogosto, da je izplen vode najveĆØji. Kadar je vode veliko, je izvir hitro zalit in gladina visoka. Kot tak izvir si zamiÅ”ljam recimo eno luknjo ali jamo, v kateri se nabira voda, lahko je tudi v betonski cevi, lahko je zabetonirano. S takim primerom sem se ubadal pred leti v bližini Kopra, kjer tast pri hiÅ”i nima vodovoda, je omejen na en majhen izvir, poleti je vode komaj za sproti, zato jo lovi stalno in neprekinjeno malo po malo in jo preĆØrpavati preko 100m in preko 20m v viÅ”ino. Zadeva deluje na solarni sistem, voda se preĆØrpava v cisterno, potem s prostim padom do hiÅ”e.

ƈe je vode zelo malo, je že histereza enega samega plovĆØka dovolj, za veĆØjo histerezo pa sta potrebna dva plovĆØka, ne gre drugaĆØe, zraven Å”e preprosto vezje z logiko, lahko z diskretnimi elementi ali z uC npr arduino.

PlovĆØke bi lahko naredil tudi sam, magnetki, reed stikala (lahko tudi hall senzor), nekaj cevk, plovnega materiala oziroma lonĆØki, nekaj modelarskih spretnosti, mogoĆØe tudi strojniÅ”kih in zadeva je reÅ”ena.

Ampak 75ā‚¬ za plovĆØek iz Conrada Rolling Eyes raje ĆØakam en mesec na kitajca in dobim plovĆØek za 10% te cene, kvaliteten iz inox (rostfrei).

_________________
Zasebna sporoĆØila sprejemam na e-mail
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Bonny



Pridružen/-a: Čet Jan 2010 9:36
Prispevkov: 21
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Pon Jul 31, 2017 12:46:34    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Reber bravo.

Si vse dojel kar je treba. Le da zadaj ni vikendica ampak kmetija. In ĆØe ĆØakam stikalo iz kitajske bo kolega moral medtem 2x klicat gasilce da mu pripeljejo vodo kar je daleĆØ dražje kot 75 evrov.

Sem pa tudi sam razmiÅ”ljal o samo enem stikalu z minimalno histerezo a bi se potem ĆØrpalka kar malo prepogosto vklapljala. Zato 2 stikali in nastavljiva viÅ”ina potem bomo pa na terenu videli kako nastaviti.

Z poceni stikali sem pa osebno imel težave ker je voda mimo lepila nekako vdrla do kontaktov potem pa je korozija naredila svoje. Res da so dragi ko žefran ampak kolega hoĆØe imeti iz inoxa in ne plastike. Pa seveda vĆØeraj in ne jutri Shocked
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
reber
moderator


Pridružen/-a: Pet Nov 2007 8:00
Prispevkov: 2149
Kraj: Bled

PrispevekObjavljeno: Pon Jul 31, 2017 23:34:10    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

O ja, sem dojel, s to težavo sem se ubadal pred 20 leti, sistem deluje Å”e danes. Gre za hiÅ”o in ne za vikend. Takrat nisem uporabil kitajskih plovnih stikal ampak doma narejeno, prav tako s pomoĆØjo plovĆØka, magnetka in reed kontakta. Sestavni deli iz inoxa so struženi in rezkani, kot zalivka je uporabljeno dvokomponentno lepilo Mitopur A+B. Princip je enak, le izvedba nekoliko drugaĆØna, idejno za mehanizem sem kopiral sistem ventila v WC kotliĆØku, precej podobno temu v prilogi ampak veĆØje in bolj robustno, da se ne more zatikat zaradi morebitnih neĆØistoĆØ kot so vejice, listki in podobno, ki lahko priplavajo mimo, ĆØe je jama slabo pokrita ali se kaj posuje ali zasuje, saj izvira nismo kaj dosti urejali in kopali okrog njega, Å”e manj pa betonirali.

Poseganje v izvire nemalokrat pripelje do katastrofe, zato je veĆØinoma najbolje pustiti tako kot je in izkoristiti obstojeĆØe lastnosti tako da se ĆØim manj spreminja. Majhna jamica za zajemalko ali korec je lahko bolje kot jama za vedro. Vodo, ĆØeprav v majhnih koliĆØinah se lahko zajema pogosto po malem, v 24 urah je lahko koliĆØina Å”e vedno zadostna za potrebe hiÅ”e, kmetije, vikenda, ...

Verjetno si spregledal, da sem pisal o kitajskih inox in ne plastiĆØnih plovnih stikalih. Prav gotovo je tudi conradovo plovno stikalo iz istega ali zelo podobnega vira v PRC. ƈeprav je 10x do 20x dražje, to Å”e ne pomeni da je za enak faktor bolj kvalitetno. Kitajska plovna stikala uporabljam že veĆØ let brez težav, seveda gre preko kontaktov le kontrolna logika do max 12V in tok pod 10mA. ƈe je vpraÅ”ljiva kvaliteta zalivke žic, se jih lahko dodatno in Å”e 1x zalije skrbno in zanesljivo. Tudi conradov 100cm kabel je prekratek, tako da je treba Å”tukat tega ali kitajskega 30cm.

Ker imam vedno nekaj plovnih stikal na zalogi, bi jih lahko dobil že v soboto (2 dni nazaj), kot sem napisal:
reber je napisal/a:
ƈe sluĆØajno rabiÅ” kaj na hitro in si blizu Bleda, imam nekaj na zalogi.


Histerezo je možno poveĆØat tudi z zakasnitvijo, tako odpade potreba po dveh plovnih stikalih, žal je v tem primeru sistem rahlo na sivem obmoĆØju, saj ne nudi 100% kontrole, ĆØeprav deluje dobro. Vsekakor je bolje imeti dve plovni stikali in signale kontrolirati z neko logiko, ki seveda vsebuje ĆØase in/ali zakasnitve za kontrolo, da se zagotovi kontrola ĆØe vse deluje tako kot mora, mimogrede lahko zataji tudi plovno stikalo.



s-l1600.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  52.45 KB
 Pogledana:  1886 krat

s-l1600.jpg



_________________
Zasebna sporoĆØila sprejemam na e-mail
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
var



Pridružen/-a: Ned Jan 2015 9:23
Prispevkov: 65
Kraj: Trbovlje

PrispevekObjavljeno: Tor Avg 01, 2017 06:20:16    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Bonny je napisal/a:
ƈe pa tebi uspe z plovnim stikalom naresti zanesliiv vklop in izklop na 5cm se pa toplo priporoĆØam ker jaz tega ne zmorem.


Bonny je napisal/a:
Rabim le histerezo tam nekje med 5 in 10 cm vode. lahko pa mi vse skupaj tudi poŔteno zalije.


Koliko cm torej? Na 10cm imam to že narejeno.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Bonny



Pridružen/-a: Čet Jan 2010 9:36
Prispevkov: 21
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Tor Avg 01, 2017 07:46:14    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

[quote="var"
Koliko cm torej? Na 10cm imam to že narejeno.[/quote]

Saj sem napisal med 5 in 10. Koliko toĆØno bo pa test pokazal. Sva pa z Rebrom na isti valovni dolžini. Žal sem res spregledal ponidbo. Vse kar rabim je naroĆØeno oziroma nekaj že imam. Pa Å”e vpreÅ”anje za rebra. Na El pastirju crkuje tiristor nekako 1x letno. Baje ga je izdelal nekdo iz Bleda. Trenutno je baje spet crknil in moram ponj.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
reber
moderator


Pridružen/-a: Pet Nov 2007 8:00
Prispevkov: 2149
Kraj: Bled

PrispevekObjavljeno: Sre Avg 02, 2017 00:18:49    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Za pastirja odpri novo temo in priloži fotografije... bom verjetno hitro ugotovil ĆØigav je.

Pravkar popravljam en kitajski pretvornik 12/230V 200W max, ki sem ga zveĆØer skuril, ker sem ga polil z vodo Evil or Very Mad ko sem toĆØil vodo v mobilni 200l sod v bližnjem izviru, saj mi je vode na vrtu zmanjkalo.
No, medtem ko tole piŔem, sem nametal nazaj tranzistorje in probal, popravilo uspeŔno, skurjen IRF730 in dva upora velikosti 0805.

V bližini hiÅ”e cca 200m proĆØ imamo izvir "BuĆØ", ki je lepo urejen s kamnitim stebrom in 4 cevkami ob strani, kjer stalno teĆØe voda, celo leto ne glede na suÅ”o ali deževno obdobje je pretok kar precej enakomeren, voda je tudi pitna. Mnogi se tam odžejajo, sicer pa tam tankamo tudi za zalivanje vrta, ĆØe zmanjka deževnice. Ker pritiska iz cevk ni, le kakÅ”nih 10-20cm jo porine v viÅ”ino, lahko vodo nalivamo zgolj z vedri. Jaz sem si omislil ĆØrpalko, da jo prikljuĆØim in se zraven vsedem na klopco in ĆØakam.

Uporabil sem ĆØrpalko iz novejÅ”ega pralnega stroja z moĆØjo 34W, kitajski pretvornik 12/230V in 12V akumulator 9Ah (to je tisti v velikosti 7,2Ah akumulatorja). Poraba je zmerna, cca 3A toka iz akumulatorja. Ker sem danes to testiral prviĆØ, sem imel to malo provizoriĆØno, tako da mi je uspelo politi z vodo. V pretvorniku je zacvrĆØalo, ĆØrpalka je nehala delat, iz pretvornika je potem Å”e malce zasmrdelo. Testiranje je bilo tako konĆØano.
Jutri testiram ponovno s popravljenim pretvornikom.

Vodo dostavim na vrt, ki ni doma ob hiÅ”i ampak na drugi strani ceste kakÅ”nih 150m stran, od izvira malo veĆØ kot 200m. Vodo iz mobilnega soda pretoĆØim v sod zakopan v zemlji, notri je ĆØrpalka in plovĆØki, pa smo spet pri plovĆØkih. V ta sod v zemlji so napeljani tudi žlebovi iz barake ob njivi, ker je prenizka, da bi voda tekla direktno v dvignjeno 1000l cisterno, zato se tudi deževnica preĆØrpava. Vse skupaj je napajano iz solarnega sistema, v baraki imam akumulator, ki poganja ĆØrpalko, obĆØasno razsvetljavo, na njivi so brenĆØaĆØi, vibratorji za nadlegovanje voluharja (ampak ni željenega efekta), elektriĆØni pastir okrog njive, radio da mi ni dolgĆØas ko delam, ... sistem je zame smiselen predvsem zato, ker mi služi v raziskovalne namene.

_________________
Zasebna sporoĆØila sprejemam na e-mail
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Bonny



Pridružen/-a: Čet Jan 2010 9:36
Prispevkov: 21
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Sre Avg 02, 2017 07:24:58    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

lepo uživaj na vrtu.

Upam da imaÅ” tudi zeleno senco in kak tuÅ” Very Happy
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Deizzy



Pridružen/-a: Pon Nov 2010 18:00
Prispevkov: 5
Kraj: Metlika

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 06, 2017 10:17:37    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Živjo,

jaz bi tudi potreboval plovno stikalo pa bi te Reber prosi, ĆØe bi lahko pripel ebay link katerega ti naroĆØaÅ”.

Hvala za odgovor.

LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
reber
moderator


Pridružen/-a: Pet Nov 2007 8:00
Prispevkov: 2149
Kraj: Bled

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 06, 2017 20:51:16    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

V iskalnik na ebayu vpiÅ”eÅ” ĆØarobne besede: "float switch" ali "level switch" in iÅ”ĆØeÅ” po zadetkih.

ƈe dam link iz katerega sem naroĆØal, nikomur ne rabi niĆØ, link bo po nekem ĆØasu postal neaktiven, ker oglas poteĆØe, se spremeni, ... od zadnjega naroĆØanja tisti moji linki ne veljajo veĆØ, itak bi moral iskati ponovno.

_________________
Zasebna sporoĆØila sprejemam na e-mail
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.elektron.si forumu -> Elektrotehnika - sploÅ”na debata Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Da, lahko povlečeš datoteke v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group