Kazalo po www.elektron.si forumu www.elektron.si

 
 Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se 
   recentZadnjih 20 razprav  Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Izdelava tiskanega vezja s prenosom tonerja na ploÅ”ĆØico

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.elektron.si forumu -> Izdelava tiskanih vezij in ohiÅ”ij za elektroniko
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
sojat



Pridružen/-a: Sob Jun 2009 9:48
Prispevkov: 8
Kraj: Å martno ob paki- okol. Velenja

PrispevekObjavljeno: Ned Jun 07, 2009 19:20:35    Naslov sporočila: Izdelava tiskanega vezja s prenosom tonerja na ploÅ”ĆØico Odgovori s citatom

Lep pozdrav
Na Youtube sem gledal posnetek kako dela tiskano vezje z likalnikom.
Zanima me kje bi lahko dobil tak list kot ga je imel on. Skico že imam samo nevm kako bi jo dal na takÅ”en list. A mislte da bi mi v tiskarni to naredli ĆØe bi jim nesu skicoo oni bi mi jo pa dali na ta photo paper list al folijo tk nekot

http://www.youtube.com/watch?v=wKEe3otWstM&feature=channel_page
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
Azrael



Pridružen/-a: Tor Nov 2007 14:21
Prispevkov: 647

PrispevekObjavljeno: Ned Jun 07, 2009 20:45:28    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ne rabiÅ” tiskarne, dovolj je ĆØrno bel laserski tiskalnik.

Tudi papir ni nujno, da je foto papir (ĆØe vezje nima drobnih prevezav), pogosto zadostuje papir od reklam.

Pri uporabi likalnika je problem v neenakomernem in pogosto preslabem pritisku, zato se je v izboljŔani verziji tega postopka uveljavil (predelan) plastifikator, namesto likalnika.

Å e nekaj informacij.

_________________
Genij je 1 % inspiracije in 99 % znoja.


Nazadnje urejal/a Azrael Ned Avg 02, 2009 18:00:29; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
andrejj



Pridružen/-a: Čet Jan 2008 21:04
Prispevkov: 56
Kraj: 8232 Å entrupert

PrispevekObjavljeno: Tor Jun 09, 2009 12:41:38    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Z likalniko nikdar.ker nikoli ni ravna ploskev.Uporabi plastifikator ali pa od kaŔnega starega laserskega printerja uporabiŔ predelan "fuser" TakŔno imam in uporabljam.Ta "fuser" bi težko dobil od velikega lasers.printerja.Lažje je imeti plastifikator.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
sojat



Pridružen/-a: Sob Jun 2009 9:48
Prispevkov: 8
Kraj: Å martno ob paki- okol. Velenja

PrispevekObjavljeno: Tor Jun 09, 2009 14:28:20    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

kako pa lahko narediÅ” plastifikator mogoĆØe kdo ve
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
bostjan91



Pridružen/-a: Pon Mar 2008 20:15
Prispevkov: 160
Kraj: Dragomer

PrispevekObjavljeno: Tor Jun 09, 2009 14:51:19    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Se ti ga ne splaĆØa delati, ker ga dobiÅ” za slabih 20ā‚¬ v Sparu.

DrugaĆØe bi pa moral narediti ogrevana valĆØka, katera bi poĆØasi vrtel motor, pa kak senzor toplote ...

_________________
Moj blog
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
andrejj



Pridružen/-a: Čet Jan 2008 21:04
Prispevkov: 56
Kraj: 8232 Å entrupert

PrispevekObjavljeno: Tor Jun 09, 2009 15:32:47    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

O tem veliko piŔe na elektonik.si
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
sojat



Pridružen/-a: Sob Jun 2009 9:48
Prispevkov: 8
Kraj: Å martno ob paki- okol. Velenja

PrispevekObjavljeno: Tor Jun 09, 2009 16:11:13    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

zaimaia me kaj ubistvu sploh plastifikaot-lamintaor naredi. a na to daÅ” tisto risbo pa ĆØ tisto ko hoĆØeÅ” imeti potem pa daÅ” na vitroplast in z likalnikom pritisneÅ” .

povejte ĆØe je tole vredu laminator

http://www.bolha.com/oglas382919712/ostala-pisarniska-oprema-plastifikator-plastificiranje-nov/slika-0
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
sojat



Pridružen/-a: Sob Jun 2009 9:48
Prispevkov: 8
Kraj: Å martno ob paki- okol. Velenja

PrispevekObjavljeno: Tor Jun 09, 2009 16:13:57    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

a laminator ti ubistvu sprinta na photo papir ustrezno sliko ki jo ti potem z likalnikom daÅ” na vitroplast
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
andrejj



Pridružen/-a: Čet Jan 2008 21:04
Prispevkov: 56
Kraj: 8232 Å entrupert

PrispevekObjavljeno: Tor Jun 09, 2009 16:28:12    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Prvo tiskati na papir na laserski tiskalnik in natiskan papir z oĆØiÅ”ĆØeno ploÅ”ĆØo skozi plastifikator oziroma laminator namesto likalnik .Tisti na oglas je ta!Sicer pa preberi kar je priložil Azrael.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jure1



Pridružen/-a: Sre Apr 2008 7:23
Prispevkov: 47

PrispevekObjavljeno: Pet Jun 12, 2009 14:03:52    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pozdravljeni!

Za papir jaz uporabim odpadli A4 papir od nalepk. Papir ima nekakŔen silikonski premaz, da se da nalepka odstranit. Na to siliko plast se da zelo lepo natisniti in ob ustrezni toploti tega papirja in pertinaksa ter ustreznemu pritisku se 100% tisk prenese na baker.
Vedno uporabljam likalnik. Najprej pogrejem ploÅ”ĆØico, nato ĆØez pogreto ploÅ”ĆØico položim papir s tiskom in nato z likalnikom grejem papir da postane rahlo rumen. Nato odstranim likalnik in papir povaljĆØkam s teflonskim valjem iz printerja.

LP, JUre
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Tim88



Pridružen/-a: Sob Maj 2008 13:06
Prispevkov: 142

PrispevekObjavljeno: Ned Avg 02, 2009 13:21:55    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

VpraŔanje za Azrael: Bi lahko popravil link --> Ŕe nekaj informacij <-- ?
Poizkusil sem z likalnikom in fotopapirjem. V 3 poizskusih se mi ni posreĆØilo filma povsem oddtisniti na ploÅ”ĆØo. Vedno ga je kak del ostal na papirju.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Azrael



Pridružen/-a: Tor Nov 2007 14:21
Prispevkov: 647

PrispevekObjavljeno: Ned Avg 02, 2009 18:13:31    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hvala za opozorilo, sem popravil link.

Glede odtisa, ali lahko znizaÅ” temperaturo s katero dela laserski tiskalnik? MogoĆØe se ti toner preveĆØ zapeĆØe v papir. Nekateri tiskalniki to omogoĆØajo direktno, vĆØasih je to opcija tisk na prosojnice, vsi pa tega nimajo.

Å e druga stvar, papir. Vsak papir ni dober (gre za kombinacijo med tonerjem in temperaturo fuserja v tiskalniku) in je dobro malo testirati.

Temperatura likalnika pa vsaj po mojem mnenju tudi ne sme biti previsoka, saj se papir zaĆØne lepiti na likalnik. V mojem primeru (papir Hoferjevih reklam, HP LaserJet5L, HQP ponaredek tonerja) je z "Peresno lahkim" likalnikom od Elma ƈrnuĆØe, najboljÅ”i rezultat nastavitev malenkost pod bombaž.

_________________
Genij je 1 % inspiracije in 99 % znoja.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bostjan91



Pridružen/-a: Pon Mar 2008 20:15
Prispevkov: 160
Kraj: Dragomer

PrispevekObjavljeno: Ned Avg 02, 2009 21:09:37    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Meni ni uspelo lepo z nobeno reklamo, najbolje se mi je odnesla revija Gea Very Happy , in to ne samo platnice Laughing

Meni osebno ni uspelo Å”e nikoli lista tako segreti da bi se mi prijel za likalnik Laughing (sem probal tudi z likalnikom ĆØeprav delam z laminatorjem).

To, da se ti toner ponekod prime, drugje ne, je lahko tudi zaradi tega, ker nisi enakomerno ali ne zadosti moĆØno pritisnil z likalnikom, zato uporabljamo laminator Laughing

_________________
Moj blog
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
reber
moderator


Pridružen/-a: Pet Nov 2007 8:00
Prispevkov: 2149
Kraj: Bled

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 17, 2016 12:14:31    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Lord_KING je napisal/a:
KakÅ”en papir potrebujem za tiskanje, da potem ĆØrnilo prenesem na baker z likalnikom?(toner transfer)


Reklame, gladek povoskan papir od etiket, navaden papir, poskuÅ”ajo vse sorte možnosti, ampak rezultati so pogosto slabi. Problem pri vsem tem je to, da ĆØe tega ne delaÅ” pogosto, zgubiÅ” obĆØutek in je težko narediti dober odtis.

Osebno sem poskusil 1x pri kolegu, ko sem videl kako vpraŔljivi rezultati so, sem idejo opustil in ostajam Ŕe vedno pri fotolaku, kjer vedno dosegam 100% izvedbo.

Kar Ŕe nismo napisali, bi prosil koga, da tukaj napiŔe svoje izkuŔnje in nasvete.

_________________
Zasebna sporoĆØila sprejemam na e-mail
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
glaviĆØ



Pridružen/-a: Pon Sep 2014 19:51
Prispevkov: 6

PrispevekObjavljeno: Čet Sep 29, 2016 12:17:43    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Bom jaz napisal svoje izkuŔnje.
Dne, ko sem testiral prenos tonerja z laminatorjem, sem se tistega trenutka odloĆØil, da nikoli veĆØ noĆØem videti fotopostopka.

Ta mesec, po cca. 3+ letih, iz neke Å”katle privleĆØem svoj laminator (v priponki), in poskusim narediti ploÅ”ĆØico z reklamnim papirjem od Å para. Neverjetno, vendar uspelo mi je iz prve.

Slika ploÅ”ĆØice, ki Å”e ni zjedkana, je malo slabo oĆØiÅ”ĆØena z vodo, zato se Å”e vidijo ostanki papirja. To se da zelo lepo oĆØistiti s toplo vodo.

Naslednja stvar, ki bi jo rad testiral pa je prenos tonerja na baker s kemikajilam, torej brez laminatorja, kar pomeni Ŕe 1x korak manj...



IMG_4423.jpg
 Opis:
Laminator

Download
 Ime datoteke:  IMG_4423.jpg
 Velikost datoteke:  257.35 KB
 Downloaded:  491 krat


IMG_4424.jpg
 Opis:
Prenos tonerja je bil uspeŔen

Download
 Ime datoteke:  IMG_4424.jpg
 Velikost datoteke:  285.25 KB
 Downloaded:  503 krat


IMG_4425.jpg
 Opis:
Zjedkana ploÅ”ĆØica

Download
 Ime datoteke:  IMG_4425.jpg
 Velikost datoteke:  218.92 KB
 Downloaded:  503 krat

Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
VolkD



Pridružen/-a: Ned Mar 2008 19:42
Prispevkov: 77
Kraj: DivaĆØa

PrispevekObjavljeno: Pet Okt 28, 2016 21:30:13    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Tule imaÅ” celo temo o kemiĆØnem prenosu tonerja na tiskano vezje. Glede na to, da sem to metodo razvijal skoraj pol leta, te lahko povabim na demonstracijo. Pa Å”e kemikalijo za start ti bom dal za zraven.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.elektron.si forumu -> Izdelava tiskanih vezij in ohiÅ”ij za elektroniko Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Da, lahko povlečeš datoteke v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group