Kazalo po www.elektron.si forumu www.elektron.si

Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se 
   recentZadnjih 20 razprav  Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Feriklorid

Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.elektron.si forumu -> Izdelava tiskanih vezij in ohišij za elektroniko
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
ilboy

Pridružen/-a: Čet Jul 2008 15:27
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Sep 22, 2016 10:53:56    Naslov sporočila: Feriklorid Odgovori s citatom

Ali ima kdo doma kaj viška železovega klorida.Slišal sem,da ga je inšpektorat prepovedal prodajati,tako da ga ni nikjer za dobiti.Ni pa prepovedal solne kisline in peroksida,ki sta veliko bolj škodljiva za okolico in povrhu še nevarna,če jih pravilno ne zmešaš.Rabil bi za jedkanje ploščic.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
reber
moderator

Pridružen/-a: Pet Nov 2007 8:00
Kraj: Bled

PrispevekObjavljeno: Čet Sep 22, 2016 23:46:28    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Mogoče s svojim odgovorom ne bom izpolnil pričakovanj glede na vprašanje, pa vseeno:

Z železovim trikloridom nimam izkušenj na področju jedkanja tiskanih vezij. Svoja vezja in vezja po naročilu jedkam z mešanico HCl + H2O2 + H2O (solna kislina + peroksid + voda) po preizkušenem receptu, ki je vsaj nekajkrat napisan an tem forumu, nekje...

Tudi H2O2 (peroksid) je prišel na tako imenovano črno lestvico in naj ga ne bi bilo mogoče kar tako enostavno kupit v trgovinah, menda naj bi ga lahko kupile pravne osebe, za fizične osebe pa naj bi bilo to močno oteženo, če ne misija nemogoče. Ker imam še nekaj kg zaloge, nisem imel potrebe po nakupu, sem pa že spraševal in izvedel, da bo kar malo težko, ampak, ker kupujem kar nekaj materiala v moji izbrani trgovini, mi bodo zrihtali kar želim in ne bo problema.

Tudi za člane tega foruma ne bo problema, ker če kdorkoli ne bo dobil, mu bom zrihtal jaz, oziroma odstopil od svoje zaloge. Seveda to velja za H2O2, ker FeCl3 nimam namena kupovat, ker preprosto z njim nimam nobenih izkušenj.

zilog80

Pridružen/-a: Čet Avg 2012 16:22
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Pet Sep 23, 2016 13:25:45    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Koliko vem ima/ je imel H2O2 čip v Mariboru, Mavrica, pa tudi Mikro+Polo ga ima, je pa pri njih minimalno naročilo 50€, v nasprotnem se plača neke obdelave naročila ... Se pa reče peroxidu tudi Belox 30 (Belinka)
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
zilog80

Pridružen/-a: Čet Avg 2012 16:22
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Čet Okt 06, 2016 19:49:19    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sem kupil FeCl3(suhi, doma se dolije voda) v HTE, zjedkal neko malo (1*4cm) pri sobni temperaturi
v nekje 20-30 minutah. Ploščico sem samo pustil notri in nisem nič mešal.
Moje mnenje je, da je FeCl3 bolj primeren, če ne jedkaš dosti in več vezij hkrati, torej za posamična vezja tu pa tam.
Pa držal bi naj kar nekaj časa.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.elektron.si forumu -> Izdelava tiskanih vezij in ohišij za elektroniko Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Stran 1 od 1

Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Da, lahko povlečeš datoteke v tem forumu