Kazalo po www.elektron.si forumu www.elektron.si

Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se 
   recentZadnjih 20 razprav  Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

USB ključ na LC TV

Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.elektron.si forumu -> TV-video-DVD
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
u2

Pridružen/-a: Čet Jan 2008 7:03
Kraj: Primorska

PrispevekObjavljeno: Sob Okt 17, 2015 20:00:29    Naslov sporočila: USB ključ na LC TV Odgovori s citatom

Imam LG LCD TV z USB portom.
Do sedaj nisem imel nobenih težav s predvajanjem slik ali filmov iz USB ključa.
Sedaj sem nabavil 10 novih ključev, na katere bi moral kopirati neko predstavitev v Powerpoint (PPSX) in WMV formatu.
Oboje skupaj zasede cca 600 MB, ključek je 1GB.

Obe datoteki gresta normalno na ključ, na PC-ju vse lepo deluje, ko pa vtaknem ključ v TV, mi javi "TEŽAVE Z USB NAPRAVO. PREVERITE USB NAPRAVO"
Datotečni sistem na ključu je FAT32, velikost dodelitvenih enot 4096B.
Preizkusil sem ga na novo formatirat, pa mi javi vedno isto napako.

Edina razlika glede na ključ ki mi normalno deluje je ta, da je delujoći ključ 8GB, nedelujoči pa 1 GB.

kakšna ideja?
Ali je možno, da ima ključ premajhno kapaciteto, da bi ga TV prepoznal?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
reber
moderator

Pridružen/-a: Pet Nov 2007 8:00
Kraj: Bled

PrispevekObjavljeno: Ned Okt 18, 2015 10:46:41    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kapaciteta USB ključka načeloma ne bi smela vplivati na delovanje, sploh če je kapaciteta manjša. Mogoče si uporabil kakšne cenene 1GB USB ključke, nisi napisal katere. Če ti na 8GB ključku (spet ne vemo katerem) deluje, nabavi enake ključke in jih uporabi. USB ključki so taki in drugačni, eni delujejo dobro, eni slabo... eni so hitri in ne delajo nobenih težav na nobeni napravi, eni delujejo le na nekaterih napravah, na nekaterih napravah preprosto ne delujejo, se ne marajo z napravo.
u2

Pridružen/-a: Čet Jan 2008 7:03
Kraj: Primorska

PrispevekObjavljeno: Tor Okt 20, 2015 20:01:13    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

V info, mogoče bo še komu koristilo.

Vse kaže, da je omenjeni ključek prepočasen za TV, saj ob nakupu nisem imel tega podatka.
Za TV naj bi bil ključ speed class 10, sicer ne deluje.

Informacija iz precej zanesljivega vira.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
reber
moderator

Pridružen/-a: Pet Nov 2007 8:00
Kraj: Bled

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 21, 2015 21:28:09    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zanimivo, no, ceneni ključki so običajno počasne sorte, class 4 ali še manj. Računalnik običajno zna delat z vsemi, televizor pa, odvisno od firmware-ja. Lahko bi bila težava pri zapisovanju, ampak pri branju tudi ceneni ključki ne zaostajajo tako zelo, pri zapisovanju se pozna veliko bolj.
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.elektron.si forumu -> TV-video-DVD Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Stran 1 od 1

Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Da, lahko povlečeš datoteke v tem forumu