Kazalo po www.elektron.si forumu www.elektron.si

Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se 
   recentZadnjih 20 razprav  Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Electra I - modular electronics education KIT

Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.elektron.si forumu -> Projekti, članki, zbirka projektov
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
reber
moderator

Pridružen/-a: Pet Nov 2007 8:00
Kraj: Bled

PrispevekObjavljeno: Sob Maj 31, 2014 15:07:48    Naslov sporočila: Electra I - modular electronics education KIT Odgovori s citatom

Na internetu sem zasledil zelo zanimiv komplet, ki si vsekakor zasluži, da ga predstavim. Gre za izobraževalno igračo, nekaj podobnega, kot je bila nekdaj igrača iz Mehanotehnike z imenom "Dobro jutro elektronika".

Modularno sestavljivi elementi omogočajo pregledno sestavljanje preprostih shem, zato je komplet primeren tudi za didaktične namene. Žal komplet ni primeren za sestavljanje bolj kompleksnih vezij, tudi če bi bil deležen večjih nadgradenj.

Za kompleksna vezja so primerni tako imenovani arduino moduli, ki jih je v ponudbi na ebayu polno, seveda pa si vse to lahko izdelamo tudi sami.

Moj namen predstavitve Electra I je bil predvsem kot uvod v projekt, ki sem ga začel že pred nekaj leti in ga že uporabljam, razvijam naprej in izpopolnjujem. Projekt bo seveda predstavljen na forumu in bo kompatibilen z arduino in podobnimi moduli.

Podobno igračo, kot je Electra so si zamislili tudi pri vellemanu in sliši na ime EDU01, bazira pa na prototipni ploščici in osnovnih elektronskih komponentah, zato je poceni, vsak ga lahko naredi in sestavi sam in ga je mogoče nadgraditi po lastni meri in željah.

Izobraževalno razvojni komplet, ki bo predstavljen tukaj na elektronu, je še najbolj podoben mešanici vellemanovega kompleta in arduino modulov. Seveda je poskrbljeno tudi za začetnike, saj sem si zamislil in testno že sestavil precej osnovnih modulčkov, ki so namenjeni uporabi na testnih ploščah. Novi moduli bi nastajali po potrebi in željah in bi se jih razvijalo sproti, odvisno od potreb.

Prilagam pdf dokument, v katerega sem spakiral sheme, skice in fotografije projekta Electra I. V nadaljevanju te teme so dobrodošli komentarji na to temo. Ker je vellemanov komplet EDU01 zelo soroden, bom odprl tudi temo zanj. Elektronov izobraževalno razvojni komplet bo prav tako predstavljen v svoji temi.

Naj opozorim, da je nosilec avtorskih pravic avtor kompleta. Komplet Electra I je tu predstavljen za primerjavo in podporo avtorju, če kdo želi kupiti KIT, lahko na internetu poišče avtorja in ga tudi kontaktira.

Electra-I_instructables_indiegogo_elektron.pdf
 Opis:

Download
 Ime datoteke:  Electra-I_instructables_indiegogo_elektron.pdf
 Velikost datoteke:  691.63 KB
 Downloaded:  174 krat

Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.elektron.si forumu -> Projekti, članki, zbirka projektov Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Stran 1 od 1

Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Da, lahko povlečeš datoteke v tem forumu