Kazalo po www.elektron.si forumu www.elektron.si

 
 Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se 
   recentZadnjih 20 razprav  Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Tezave s prikazovanjem na graficnem LCD-ju

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.elektron.si forumu -> Programiranje mikrokontrolerjev in programatorji
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
veter



Pridružen/-a: Sob Avg 2008 14:48
Prispevkov: 44
Kraj: Bled

PrispevekObjavljeno: Sob Feb 22, 2014 13:57:04    Naslov sporočila: Tezave s prikazovanjem na graficnem LCD-ju Odgovori s citatom

Lep pozdrav!

Imam naslednjo težavo.
Program za menu je napisan tako, da imam veĆØ razliĆØnih ekranov.
Ko naredim prvi in drugi krog, je slika na ekranu OK.
Po 2. krogu,skozi menu, pa se slika deformira - nakako, kakor da bi se na polovici zamaknila, ĆØrte grejo postrani....
Ugotovil sem, da ĆØe odstranim vse okrasne ĆØrte, da je s slikami vse OK (samo ĆØisti tekst), ko pa vrnem okrasne ĆØrte (linije) nazaj, pa zopet ista pesem.
Sem poizkusil z dvema razliĆØnima grafiĆØnima zaslonoma, pa je ista pesem.

Program sem napisal v BascomAVR, za ukontroler Atmega32.

Hvala za pomoĆØ.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
veter



Pridružen/-a: Sob Avg 2008 14:48
Prispevkov: 44
Kraj: Bled

PrispevekObjavljeno: Sob Feb 22, 2014 15:03:44    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pozdravljeni,

seveda sem mislil samo in zgolj na "normalni " graficni LCD, ki ga zmore poganjati Atmega32.

Vmes sem ugotovil Ŕe nekaj novega:
iz programa sem vrgel ven vse sub rutine, tako da program sedaj sam avtomatsko scrolla skozi menije.

Težave so v tem primeru izginile.

Gledam sedaj po helpu, $HWSTACK nekaj omenja subrutine.
Trenutno imam $HWSTACK=32
Moram dati veĆØ, manj....
Ali morda to sploh nima veze in je kaj drugega krivo?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
veter



Pridružen/-a: Sob Avg 2008 14:48
Prispevkov: 44
Kraj: Bled

PrispevekObjavljeno: Sob Feb 22, 2014 15:27:42    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kot kaže je težava v definiciji $HWSTACK.
Vrednost 32 sem poveĆØal na 80.

Prej se je slika ekrana deformirala na vsakem 3. krogu scrolanja, sedaj pa se na vsakem 8. krogu.

Katera je maksimalna vrednost $HWSTACK, ki jo lahko vpiŔem v Bascom AVR?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
veter



Pridružen/-a: Sob Avg 2008 14:48
Prispevkov: 44
Kraj: Bled

PrispevekObjavljeno: Sob Feb 22, 2014 17:07:32    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Tako, težava odpravljena.

Vzrok je bil v napaĆØnem izhodu iz sub rutine z goto ukazom.
Zaradi tega se je stack poĆØasi poveĆØeval...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
reber
moderator


Pridružen/-a: Pet Nov 2007 8:00
Prispevkov: 2149
Kraj: Bled

PrispevekObjavljeno: Sob Feb 22, 2014 21:25:18    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ƈe prav vem, je za izhod iz subrutine uporabljen ukaz return Rolling Eyes
Me veseli, da si naŔel napako Wink

_________________
Zasebna sporoĆØila sprejemam na e-mail
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
veter



Pridružen/-a: Sob Avg 2008 14:48
Prispevkov: 44
Kraj: Bled

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 02, 2014 15:08:19    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Lepo pozdravljeni,

imam zopet podobno težavo, mislim, da nima istega vzroka kot tista za katero sem prosil pomoĆØ pred tednom dni.
Pripel sem sliko, kaj se dogaja na GLCD-ju, ne da bi karkoli pritiskal ali spreminjal.
Prva slika prikazuje, ko je vse v redu, druga slika prikazuje prvo napako ,tretja slika prikazuje obe napaki.

Ura spodaj pokaže koliko ĆØasa je minilo, da sta se ti dve napaki pojavili.

Tudi po 24 urah sem do sedaj opazil samo ti dve napaki.


Kaj je lahko vzrok za to?

MogoĆØe malo pojasnil:
- koda je napisana v BascomAVR
- temperaturo merim s temperaturnimi senzorji DS1820
- uro sem naredil z uporabo TIMER1 v BASCOMAVR-ju.



DSC_0456 (648 x 486).jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  82.47 KB
 Pogledana:  1226 krat

DSC_0456 (648 x 486).jpg



DSC_0457 (648 x 486).jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  43.65 KB
 Pogledana:  1171 krat

DSC_0457 (648 x 486).jpg



DSC_0458 (648 x 486).jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  43.76 KB
 Pogledana:  1176 krat

DSC_0458 (648 x 486).jpg


Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
reber
moderator


Pridružen/-a: Pet Nov 2007 8:00
Prispevkov: 2149
Kraj: Bled

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 02, 2014 16:23:05    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

MogoĆØe napaĆØen naĆØin poÅ”iljanja podatkov na display, mogoĆØe je potrebno pred zapisovanjem to lokacijo izbrisati?
_________________
Zasebna sporoĆØila sprejemam na e-mail
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
veter



Pridružen/-a: Sob Avg 2008 14:48
Prispevkov: 44
Kraj: Bled

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 02, 2014 16:29:52    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Verjetno to ni glavni razlog, ker ostali parametri, ki se tudi izpisujejo, ostanejo nepopaĆØeni.
sem poizkusil z brisanjem, pa lahko reĆØem, da je potem bilo Å”e veliko slabÅ”e, je kar cel ekran "ponorel"...

Mislim da gre iskati sistemsko napako, pa sam žal nisem dovolj veÅ”ĆØ tega.
Malo sumim Timer, ker dokler nisem imel ure, se to ni dogajalo.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
veter



Pridružen/-a: Sob Avg 2008 14:48
Prispevkov: 44
Kraj: Bled

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 03, 2014 08:03:17    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Dobro jutro,

ali bi morda Ŕe kdo imel kakŔne idejo, kaj bi lahko bilo narobe?
V prvi verziji tega programa, ko nisem imel Ŕe ure in prikazovanja dnevov, te težave nisem imel...

Ali bi mogoĆØe lahko bila težava v Timer-ju?

Za uro namreĆØ uporabljam Timer1, ĆØe prav vem, tudi DS1820 za branje temperature uporablja timer.
Ali je možno da se med branjem temperature, aktivira Timer1 in potem senzor temeprature ne prebere pravilno? To bi lahko bil odgovor na drugo težavo, morda,
ne vem pa, zakaj ne izpiŔe pravilno dan v tednu.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
reber
moderator


Pridružen/-a: Pet Nov 2007 8:00
Prispevkov: 2149
Kraj: Bled

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 03, 2014 15:08:35    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Med branjem temperature bi verjetno moral ta isti timer onemogoĆØiti. Nisem prepriĆØan, ĆØe lahko uC v ĆØasu branja iz 1-wire senzorja, dela Å”e kaj drugega, kot da ĆØaka in posluÅ”a. ƈe imaÅ” možnost, napiÅ”i program tako, da uC takrat ĆØaka, bo pa problem zaradi ure, tako da bi v tem primeru moral uporabiti zunanjo uro, oziroma program prilagoditi tako, da izvajanje ure ne bo motilo branja senzorja.
_________________
Zasebna sporoĆØila sprejemam na e-mail
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
veter



Pridružen/-a: Sob Avg 2008 14:48
Prispevkov: 44
Kraj: Bled

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 03, 2014 19:23:58    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Lep pozdrav!

Obogaten sem za novo spoznanje.
V programu sem diseblal TIMER, tako da ura niĆØ veĆØ ne dela, samo merjenje temperature.
Po dveh urah tesitranja je zaslon OK.

Torej je kriv TIMER1.

Sedaj pa težava, kako narediti merjenje temperature in uro? Žal nimam možnosti za zunanji ĆØip za merjenje ĆØasa...
Ali je to sploh mogoĆØe?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
reber
moderator


Pridružen/-a: Pet Nov 2007 8:00
Prispevkov: 2149
Kraj: Bled

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 03, 2014 19:55:33    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

A nima ta uC dva timerja? za uro uporabiÅ” T0, za branje 1-wire pa T1 ali obratno. Ker je moje znanje programiranja uC blizu niĆØle, bo tale moj predlog bolj ugibanje Embarassed
_________________
Zasebna sporoĆØila sprejemam na e-mail
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
veter



Pridružen/-a: Sob Avg 2008 14:48
Prispevkov: 44
Kraj: Bled

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 04, 2014 08:53:52    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pozdravljeni!

Težavo sem odpravil.
V Timer rutino sem vstavil kontrolno zastavico, ki dovoli branje senzorja le takrat, ko se je timer ravno resetiral. Tako se temperatura vedno prebere takoj po resetiranju timerja. timer se resetira vsako sekundo, tako da je za to dovolj ĆØasa.

Hvala za pomoĆØ.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.elektron.si forumu -> Programiranje mikrokontrolerjev in programatorji Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Da, lahko povlečeš datoteke v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group