Kazalo po www.elektron.si forumu www.elektron.si

Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se 
   recentZadnjih 20 razprav  Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Priklop motorja PS

Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.elektron.si forumu -> Servis
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Samojed

Pridružen/-a: Pet Dec 2007 10:13
Kraj: Horjul

PrispevekObjavljeno: Tor Jun 04, 2013 11:37:30    Naslov sporočila: Priklop motorja PS Odgovori s citatom

Živjo!

So že bile debate na to temo, vendar imam malce drugačne probleme. Od gorenjevega stroja imam kolektorski motor in krmilno elektroniko. Preden mi ven uide dim, bi vprašal za nasvet. Dobil sem skico oziroma shemo v ruščini, povrh še cirilica, ki je ne obvladam več. Bi kdo bil tako prijazen in malo pogledal shemo ter mi povedal kako naj priklopim zadevo.

Imam krmilje, imam potenciometer, zanima me samo kam priklopit L in N da bi zadeva zavrtela ter kako je z izbiro hitrosti pranje - centrifuga.
Izbira smeri vrtenja se mi zdi da je sprogramirana v krmilju, ker ima dva releja.

1010 pralni.gif
 Opis:

Download
 Ime datoteke:  1010 pralni.gif
 Velikost datoteke:  43.45 KB
 Downloaded:  201 krat

Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
reber
moderator

Pridružen/-a: Pet Nov 2007 8:00
Kraj: Bled

PrispevekObjavljeno: Tor Jun 04, 2013 14:23:59    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Takole na hitro pogledano je jasno, da prvih 6 priključkov na regulatorju je priklop motorja s tahogeneratorjem.
Naslednji priključki od 1 do 4 pa so:
1 in 2 napajanje (glede na shemo),
3 izbira pranje-centrifuga ali pa mogoče vrtenje levo-desno, nisem siguren
4 verjetno nastavitev vrtljajev centrifuge
Priključka 3 in 4 sta namenjena priklopu uporov, ki so priključeni na napajalni pol priključka 2.

Samojed

Pridružen/-a: Pet Dec 2007 10:13
Kraj: Horjul

PrispevekObjavljeno: Tor Jun 04, 2013 20:27:50    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ja, saj približno toliko mi je jasno glede na shemo, kjer ni nujno brati ruščine Smile . Ne želim pa skurit vhodnega dela ker bom nekaj narobe priklopil. Kontakti so jasni, ne vem kaj pomenijo - je to stikalo vrat, kontakt nivoja vode itd.
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.elektron.si forumu -> Servis Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Stran 1 od 1

Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Da, lahko povlečeš datoteke v tem forumu