Kazalo po www.elektron.si forumu www.elektron.si

 
 Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se 
   recentZadnjih 20 razprav  Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

input problem

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.elektron.si forumu -> Programiranje mikrokontrolerjev in programatorji
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
pirpy



Pridružen/-a: Tor Dec 2007 15:34
Prispevkov: 51
Kraj: TopolŔica

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 14, 2008 21:43:24    Naslov sporočila: input problem Odgovori s citatom

Lep pozdrav
imam probleme z attny2313
nikakor ne morem prebrati vhodov
v bascom avr sem poizkusil
config portb = input
config portd = output
portb = 255
do
if port b < 255 then
portd = 255
else
portd = 0
end if
loop

zadeva ne deluje
poizkusil sem tudi z direktnim vpisom v register za input in output
Ddrb = &B00000000
Ddrd = &B11111111
pa tudi ne deluje
pini se obnaŔajo normalno
kot input in output le prebere jih ne
??
kbd funkcija pa deluje
kaj delam narobe?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo MSN Messenger - naslov
igo



Pridružen/-a: Pon Nov 2007 20:00
Prispevkov: 33
Kraj: KrŔko

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 14, 2008 23:48:33    Naslov sporočila: Re: input problem Odgovori s citatom

pirpy je napisal/a:
Koda:

config portb = input
config portd = output
portb = 255
do
  if port b ManjÅ”iOd 255 then ??? ??? ??? port b , ali portb ?
    portd = 255
  else
    portd = 0
  end if
loop

kaj delam narobe?
Delam s PICi v zbirniku, ampak...
Koda:

stevec = 0
do
  waitms 10
 stevec++ ; nekako poveĆØaj en Å”tevec
  if portb VeĆØjiOd 0 then ; (ĆØe je portb razliĆØen od 0)

  if stevec VeĆØjiOd 155 then
    portd = 255

  else
    portd = 0
  end if

  else
    portd = 0
  end if

loop

Recimo, da bo sedaj portd utripal vsako sekundo in pol, ĆØe bo portb>0 (torej razliĆØen od "0"). MoraÅ” pa pripeljati nek signal na portb. Ne moreÅ” kar "virtualno" nekaj zaznavati.

Ne vem, kako je pri Bascom-u. Pri c++ je operator primerjave pri "if" podvojen (if stevec >> 0 ).

Tisti "port b" je samo pravopisna napaka tule na forumu, kajne?
LP,
Igor

p.s.: Forum ima neko nenavadno napako Confused . Funkcija "Samopopravka" ali neĆØesa podobnega povsem zbrklja vpisano besedilo, kadar se v besedilu pojavijo operatorji primerjave ( > < = ) in Å”tevilke. Enako se mi je pojavilo že na SvetElektronike, ko nikakor ne morem spraviti skupaj enega prispevka glede Bascom-a, ne da bi mi povsem zbrkljalo napisano besedilo Confused .
Zato je treba "ManjÅ”iOd, VeĆØjiOd" nadomestiti s pravimi operatorji.

_________________
TeoretiĆØno je praksa posledica teorije, praktiĆØno je pa ravno obratno. (igo 2001)
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
pirpy



Pridružen/-a: Tor Dec 2007 15:34
Prispevkov: 51
Kraj: TopolŔica

PrispevekObjavljeno: Sob Mar 15, 2008 01:16:20    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ja narobe sem napisal portb
Nisem kopiral programa ,ker ima že cel kup enih vrstic v rem ,ker sem preizkuÅ”al vse mogoĆØe.
To ni moj prvi procesor z katerim delam je pa prvi da noĆØe input delat v bascomu ,kot sem napisal ĆØe dam funkcijo ki portb spremeni v matrix keyboard interface potem deluje vendar mi z tem vzame celoten port ,zato bi prosil nekoga ki ima izkuÅ”nje z 2313 in bascom avr, da mi pomaga
.
V simulatorju program deluje po priĆØakovanjih ko pa ga zapeĆØem in spreminjam logiĆØna stanja na portih ki sem jih doloĆØil kot input se ne zgodi niĆØ ?? oziroma ne deluje kot v simulatorju.?
Verjetno je treba nekako prekopirat stanje na izhodnih pinih v port register vendar nevem kako.
Hvala
Borut
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo MSN Messenger - naslov
pirpy



Pridružen/-a: Tor Dec 2007 15:34
Prispevkov: 51
Kraj: TopolŔica

PrispevekObjavljeno: Sob Mar 15, 2008 01:34:50    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

naŔel sem .! Namesto portb sem za input moral napisat pinb
Smile



Borut
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo MSN Messenger - naslov
eddie



Pridružen/-a: Ned Dec 2007 16:38
Prispevkov: 5
Kraj: Primorska

PrispevekObjavljeno: Sob Mar 15, 2008 15:20:26    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Tudi jaz si Å”e vedno nisem ĆØisto na jasnem s temi tremi reĆØmi pa recimo za port b:
portb, pinb in ddrb.
Vedno se lovim, kako jih je potrebno uporabljati/nastavljati.
Verjetno vas veliko to strese iz rokava torej prosim ĆØe lahko nekdo na kratko opiÅ”e.
Hvala!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
reber
moderator


Pridružen/-a: Pet Nov 2007 8:00
Prispevkov: 2149
Kraj: Bled

PrispevekObjavljeno: Sob Mar 15, 2008 15:58:37    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pravzaprav to niso ne vem kako hudo težke zadeve, tole definiranje portov ali pinov.

Za zaĆØetek si oglejte publikacijo:
http://www.elektron.si/forum/viewtopic.php?t=148

Tudi jaz sem v programiranju popoln zaĆØetnik, zato bom tudi sam veĆØkrat vpraÅ”al doloĆØene stvari, tudi bolj lahke in nezahtevne, sem paĆØ iz stare Å”ole ...

Pripravljam tudi testno ploÅ”ĆØo, ki bo namenjena ATmega8 (28 pinski AVR uC s tremi porti), na kateri bomo naredili marsikateri primer ... bo pa tiskano vezje na voljo za kupit, oziroma, objavljen bo projekt, da si boste lahko tiskano vezje naredili sami, za vse pa, da si ga boste lahko sploh sestavili, ker sestavljenih ne bom prodajal, samo vezja, kdor bo želel. Ko bom zaĆØel z risanjem, bom odprl tudi novo temo, v kateri bom zbiral predloge za nastajanje testne ploÅ”ĆØe. Verjetno je najbolje, da predloge zaĆØnem zbirati ĆØimprej Smile
http://www.elektron.si/forum/viewtopic.php?p=985#985

Kar se tiĆØe bascoma in AVR bi okoli portov omenil ali pa tudi vpraÅ”al naslednje:
ƈe prav razumem se cel port definira z npr portA, samo pin pa npr portA.1 in podobno. Pri 8051 se je porte ali pine imenovalo Å”tevilĆØno, pri AVR pa so oznaĆØeni z A, B, C, D
Naj Å”e kdo kaj doda, nekdo ki ve natanĆØno, lahko tudi na kratko ali pa na Å”iroko obrazloži.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
dkone



Pridružen/-a: Tor Nov 2007 9:47
Prispevkov: 265
Kraj: KrŔko

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 16, 2008 15:48:17    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

eddie je napisal/a:
Tudi jaz si Å”e vedno nisem ĆØisto na jasnem s temi tremi reĆØmi pa recimo za port b:
portb, pinb in ddrb.
Vedno se lovim, kako jih je potrebno uporabljati/nastavljati.
Verjetno vas veliko to strese iz rokava torej prosim ĆØe lahko nekdo na kratko opiÅ”e.
Hvala!


PORTB je ime registra, Z pind poveÅ”,da bo celoten register vhod, z ddrb=255 pa daÅ” celi register na visoko stanje se pravi na "1".

_________________
Lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo MSN Messenger - naslov
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.elektron.si forumu -> Programiranje mikrokontrolerjev in programatorji Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Da, lahko povlečeš datoteke v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group